Pokarmy dla krewetek i skorupiaków


Pokazano 1-1 z 1 pozycji

W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo nie mogło zabraknąć wysokiej jakości pokarmów dla krewetek i skorupiaków, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i renomowanych producentów. Wśród wiodących marek można wyróżnić firmę Aquael oraz Tropical, które są doskonale znane w branży akwarystycznej, a ich produkty są znakomicie oceniane przez współczesnych akwarystów. Wszystkie z prezentowanych w tej kategorii pokarmów powstały z myślą o krewetkach i skorupiakach, dlatego też zapewniają im zbilansowaną dietę i dostarczają szeregu niezbędnych składników, witamin i minerałów. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi propozycjami, które są dostępne w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu z pewnością nie nadwyrężą budżetu. Życzymy udanych zakupów!

Odpowiednia dieta dla krewetek i skorupiaków to podstawa

Każdy akwarysta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest dieta dla hodowanych przez niego zwierząt. W przypadku krewetek i skorupiaków ma to równie ogromne znaczenie, gdyż spożywany przez nie pokarm ma bezpośredni wpływ na ich samopoczucie i prawidłowy rozwój. Tego rodzaju gatunki zwierząt to morskie stworzenia padlinożerne, które żywią się głównie glonami, dlatego też ich obecność przyczynia się do łatwiejszego utrzymania czystości w akwarium. Jednak, gdy w zbiorniku nie ma glonów, należy zawsze pamiętać o odpowiednim dokarmianiu krewetek i skorupiaków, aby zadbać o ich kondycję i ogólny stan zdrowia. Oczywiście w tym celu należy sięgać po sprawdzone pokarmy, aby zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo. Warto także wiedzieć, że krewetek absolutnie nie wolno przekarmiać.

Najwyższej jakości pokarmy dla krewetek i skorupiaków

W prezentowanej kategorii znajduje się szeroki wybór pokarmów dla krewetek i skorupiaków, wśród których można wyróżnić między innymi wersję w tabletkach opadających na dno zbiornika, gdzie następuje ich powolne rozpuszczanie się w wodzie. Takie rozwiązanie zwabia zwierzęta i zachęca do jedzenia. Pokarm ten został opracowany w taki sposób, aby w pełni odzwierciedlać naturalne wymagania i potrzeby pokarmowe krewetek, dlatego stanowi doskonały wybór. Jego formuła składa się z wyselekcjonowanych glonów, do których należy przede wszystkim Spirulina platensis, zaliczana do cyjanobakterii. Jest uznawana za prawdziwy skarb natury, gdyż zawiera ponad 60% białka, a także liczne witaminy i pierwiastki. Warto także wspomnieć, że pokarm ten ma w swoim składzie naturalne barwniki, które pomagają zwiększyć intensywność kolorów krewetek. Dodatkowo w formule zawarty jest łatwo przyswajalny wapń, który wspomaga zrzucanie pancerzyka podczas regularnego procesu linienia.

Ponadto oferujemy także mikropałeczki dla krewetek i skorupiaków w formie wieloskładnikowego pokarmu tonącego w wodzie, który charakteryzuje się wysoką hydrostabilnością. Formuła mikropałeczek zawiera niezbędne witaminy, mikroelementy oraz substancje czynne, które wspierają układ odpornościowy skorupiaków. Równie dobrym wyborem jest pokarm dla krewetek w postaci klasycznych pałeczek z dodatkiem spiruliny i alg morskich. Można nim karmić większość gatunków tych wyjątkowych skorupiaków, gdyż jest uniwersalny i łatwo przyswajalny.

Wszystko, co warto wiedzieć o krewetkach

Krewetki żyjące w stresie spowodowanym między innymi nieodpowiednimi warunkami często tracą kolor, dlatego tak istotne jest spełnienie ich wymagań. Dotyczy to nie tylko samej diety, ale także wielkości zbiornika, gdyż warto wiedzieć, że tego rodzaju skorupiaki, gdy mają mało miejsca ze względu na zbyt zatłoczone akwarium, bardzo chętnie z niego uciekają. Właśnie z tego względu warto zadbać o odpowiedni zbiornik oraz parametry wody. W naszym sklepie znajdują się idealne akwaria przeznaczone właśnie dla krewetek, które spełnią ich potrzeby. Warto wlać do nich cieplejszą wodę, a także wyposażyć zbiornik w filtr i grzałkę. 

Dodatkowo niezbędnym elementem będzie także lampa, najlepiej ledowa o niezbyt dużym natężeniu. Jako podłoże warto zastosować drobnoziarnisty żwir o gładkiej powierzchni, który zapewni skorupiakom bezpieczeństwo podczas poruszania się. Idealnym uzupełnieniem akwarium będą również rośliny i ozdoby, w których krewetki będą mogły się schować. Ponadto warto pamiętać, że skorupiaki te należą do grupy stadnych zwierząt, dlatego zawsze powinny być hodowane w większych grupach, liczących co najmniej 5 osobników. Niezależnie od rodzaju krewetek, na które się zdecydujesz, w naszym sklepie z pewnością znajdziesz wszystko, co niezbędne, aby zapewnić im odpowiednie warunki.

FAQ

Krewetki i skorupiaki są padlinożercami żywiącymi się głównie glonami. Wysokiej jakości pokarm znajdujący się w ofercie sklepu zoologicznego AquaelZoo to starannie opracowana mieszanka składników, która przyczynia się do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu wodnych zwierząt. Zawiera ona bogatą w pierwiastki i minerały spirulinę oraz łatwo przyswajalny wapń, który jest niezbędny do bezproblemowego zrzucania pancerzyka w okresach linienia. Oferujemy pokarm znanych marek, takich jak Aquael oraz Tropical.

Konkretny rodzaj podłoża musisz dopasować do gatunku hodowanych krewetek. Do najpopularniejszych gatunków należą Caridina oraz Neocaridina. W przypadku tych pierwszych najlepsze będzie podłoże aktywne, zapewniające idealne parametry wody. Krewetki Neocaridina potrzebują podłoża naturalnego, takiego jak piasek kwarcowy, żwir bazaltowy, dolomitowy, kwarcowy oraz wielobarwny. W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór podłoży marki własnej Aquael, które wyróżniają się wysoką jakością i atrakcyjną ceną.

Doskonałej jakości pokarm dla krewetek bez problemu możesz przygotować w domu. Do jego przygotowania potrzebujesz następujących składników: zielony groszek (mrożony), spirulina (płatki), kryl (mrożony), suszone rozwielitki, suszona pietruszka. Wszystkie składniki dokładnie zmiel i wymieszaj. Powstałą masę rozwałkuj lub uformuj w małe granulki za pomocą strzykawki. Susz w piekarniku lub w przewiewnym pomieszczeniu. Taki pokarm jest bogaty w niezbędne witaminy, minerały i pierwiastki oraz dostarcza dużej dawki energii.

Lubao to doskonałe rozwiązanie pomagające utrzymać właściwe parametry wody w krewetkarium. Jest to odpowiednio skomponowana pożywka dla bakterii umieszczona w woreczku. Po umieszczeniu w zbiorniku na powierzchni worka tworzy się powłoka bakteryjna, która uzdatnia wodę. Lubao podczas działania wytwarza enzymy i cukry, którymi odżywiają się krewetki, oraz niewielką ilość dwutlenku węgla, który korzystnie wpływa na rozwój roślin oraz obniża poziom pH w zbiorniku. Lubao należy wymieniać raz na 30 dni.

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 22 - 23
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com