Pokarmy dla ryb w tabletkach


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

W sklepie AquaelZoo znajdziesz przeróżne produkty dedykowane dla ryb i innych zwierząt akwariowych, a wśród nich także pokarmy w tabletkach. Oferujemy pełen przekrój pokarmów producentów Tetra oraz Tropical i Aquael, którzy gwarantują ich najwyższą jakość wykonania oraz zastosowanych składników, które są bezpieczne w spożywaniu przez zwierzęta i wyprodukowane przy zachowaniu pełnej higieny. Wszystkie zapewniają optymalną ilość składników odżywczych i witamin, dlatego przyczyniają się do wspomagania rozwoju ryb oraz do poprawy ich jakości, a także znakomicie sprawdzają się w przypadku leczenia niektórych schorzeń i chorób. Przejrzyj koniecznie całą kategorię pokarmów w tabletkach dla ryb akwariowych i złóż zamówienie jeszcze dziś, a w razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Na co wpływa prawidłowo dobrany pokarm dla ryb?

Pokarm dla ryb akwariowych ma fundamentalne znaczenie w kwestii ich życia, dlatego warto wybierać pożywienie pochodzące wyłącznie od najlepszych producentów, którzy podczas ich produkcji dbają o szczegóły dotyczące poszczególnych składników. Pokarm daje rybom energię niezbędną do życia, rozwoju oraz rozmnażania się poprzez dostarczanie im odpowiedniej ilości mikro- i makroelementów. Ryby przy prawidłowo zbilansowanej diecie są bardziej ruchliwe i żywsze, a jednocześnie także mniej narażone na wystąpienie różnego typu schorzeń i chorób, które mogą w efekcie prowadzić do ich problemów zdrowotnych lub do śmierci.

Poszczególne pokarmy w tabletkach różnią się między innymi składem, wszystkie dostępne w naszym sklepie są jednak optymalnie zbilansowane. Skład ma bowiem odzwierciedlać naturalne pożywienie danego gatunku ryb, dlatego np. w przypadku krewetek niezbędna była duża ilość glonów i spiruliny, która nosi w żargonie akwarystycznym opinię zielonego złota. Spirulina obecna np. w produkcie Aquael Spirutabs charakteryzuje się dużą zawartością wartości odżywczych, zawiera mnóstwo białka (nawet do 60%), a także wszystkie witaminy niezbędne dla większości żyjątek akwariowych. Nie można także pominąć pierwiastków, takich jak chrom oraz potas, magnez, żelazo i miedź, które wpływają pozytywnie na cały układ odpornościowy ryb oraz innych zwierząt akwariowych i chroni je przed rozwojem schorzenia znanego jako awitaminoza. Spirulina doskonale wpływa także na kolorystykę ryb i intensyfikuje ich barwy.

Pokarmy w tabletkach - sposób zastosowania i zalety

Pokarmy w tabletkach dla ryb akwariowych oraz innych zwierząt żyjących w sztucznym zbiorniku wodnym, mają wiele zalet w stosunku do innych rodzajów pożywienia. Warto wyróżnić wśród nich między innymi tę zaletęt, iż są dedykowane dla ryb i zwierząt przydennych, które bytują i żerują na najniższych poziomach akwarium. Tabletka opada na dno natychmiast po zanurzeniu się w wodzie, dzięki czemu dociera do dna, zachowując pełnię smaku, a także rozprzestrzenia w formie smugi atraktanty smakowe i zapachowe, które służą do zwabienia ryb do spożycia tabletek. Co więcej, dodatek sinic w niektórych pokarmach dla ryb akwariowych zapewnia ich spożycie nawet przez najbardziej wybredne gatunki ryb oraz niektórych zwierząt akwariowych.

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż tabletki są łatwe w zastosowaniu przez początkujących akwarystów i przez wiele osób są oceniane jako zdecydowanie najlepsze. Najważniejszą zaletą jest fakt, iż można je dokładnie dawkować, umieszczając w wodzie jedną, dwie lub większą ilość tabletek, zależnie od liczby ryb i innych żyjątek znajdujących się w sztucznym zbiorniku wodnym. Warto także wiedzieć, że pokarm w tabletkach dostępny w naszym sklepie nie nadwyręża przewodu pokarmowego ryb roślinożernych, dzięki czemu chroni je przed zaparciami oraz innymi negatywnymi reakcjami ze strony organizmu.

Zapraszamy do zakupu pokarmu w tabletkach w sklepie AquaelZoo

W naszym sklepie znajdziesz pokarmy w tabletkach dla ryb akwariowych różniące się pojemnością oraz zastosowaniem, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą kategorią, w której znajdziesz wyłącznie produkty najwyższej klasy. Stawiamy na najlepszych producentów z branży akwarystycznej, którzy zapewniają produkty ponadprzeciętnej klasy w korzystnych cenach. Znajdziesz wśród nich także naszą markę Aquael, w której postawiliśmy na znakomicie przemyślany skład. Zamów już dziś, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, gwarantujemy błyskawiczną odpowiedź, a także pomoc na każdym etapie zakupu.

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 7 - 30
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com