Transport psa - podróż z psem


Pokazano 1-35 z 35 pozycji

Transport psa nierzadko wymaga od właściciela prawdziwie logistycznych umiejętności. W końcu przewiezienie zwierzaka w bezpieczny i przyjemny dla niego sposób to nie lada wyzwanie! Niezależnie od środka transportu i długości podróży, pies powinien być przewożony w odpowiednim do swoich rozmiarów transporterze lub torbie. To niepozorne urządzenie chroni zarówno psa, np. podczas nieszczęśliwego wypadku, jak i innych pasażerów przed psem. 

Zamów wszystko czego potrzebujesz do bezpiecznej podróży z psem:

Torba vs transporter dla psa – jakie rozwiązanie wybrać?

Nie wiesz, czy lepiej zdecydować się na torbę, czy transporter dla psa? Chętnie pomożemy Ci podjąć wybór dzięki małej podpowiedzi! Transportery i torby to doskonały wybór dla psów małych ras. Dzięki nim przewóz psa odbywa się bezpiecznie i zgodnie z obowiązującym prawem.

Transportery z tworzywa sztucznego z metalową kratką są jednym z najpraktyczniejszych wyborów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo psa. Postawiony w odpowiednim miejscu i przypięty pasami transporter zapewnia psu stabilną pozycję podczas całej podróży. To sprawia, że pies jest mniej narażony na stres związany z dynamiką jazdy, ale również wzrastają jego szansę na przeżycie podczas ewentualnego wypadku. Dzięki twardemu podłożu transporter często lepiej sprawdza się także w przypadku psów energicznych, którym ciężko usiedzieć w miejscu podczas jazdy.

W naszym sklepie znajdziesz również torby podróżne dla psów. To doskonały wybór, jeśli często poruszasz się ze zwierzakiem pieszo bądź komunikacją publiczną. Torba pozwoli Ci mieć pupila stale pod ręką. To zapewni spokój zarówno jemu, jak i Tobie. Torby są lżejsze od transporterów, a dzięki miękkiej konstrukcji są także łatwiejsze w komfortowym przenoszeniu zwierzaka. W naszym asortymencie znajdziesz wiele toreb z rozbudowaną siateczką, dzięki której pies może swobodnie obserwować całe swoje otoczenie podczas podróży!

Transportery i torby o określonych atestach i wymiarach są również wymagane przez linie lotnicze. Jeśli więc planujesz loty z pupilem, najpierw zapoznaj się z zasadami przewozu psa w samolotach!

Jak zadbać o komfort psa w podróży?

Transporter lub torba dla psa muszą mieć odpowiedni rozmiar, aby zapewnić psu komfort i nie narazić go na ewentualne urazy. Przed wyborem produktu zmierz i zważ swojego psa – każdy transporterek posiada inną wytrzymałość na ciężar. Wybierając transporter, zdecyduj się na taki, w którym pies może swobodnie wstać, zmienić pozycję i wygodnie się ułożyć, zwłaszcza jeśli planujesz długą podróż. Jeśli jednak wybierzesz torbę, pamiętaj, że nie może być zbyt duża w stosunku do wielkości Twojego psa, ponieważ może to zmniejszyć jej stabilność, a tym samym komfort podróży psa.

O tym, jak Twój pies zniesie podróż, decyduje nie tylko transporter, ale także inne elementy, które mogą mu ten przejazd umilić. Jeśli wiesz, że pies źle znosi transport, zapewnij mu odpowiednio wcześniej bezpieczne i przeznaczone dla psów łagodne środki uspokajające. Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu psa - zwłaszcza podczas letnich podróży. Jeśli Twojemu psu zdarzają się brudne incydenty, pomocne będą maty samochodowe, dzięki którym tapicerka samochodu nie ucierpi na psich wybrykach.

Natomiast zimą, podczas jazdy komunikacją miejską bądź przemieszczania się pieszo, przemyśl zakup ubranek dla psów, które również znajdziesz na naszej stronie. Ograniczone możliwości ruchu w torbie i niskie temperatury mogą być bardzo dotkliwe, zwłaszcza dla psów małych ras.

Bezpieczne transportery na długie i krótkie podróże

Na aquaelzoo.pl znajdziesz szeroki wybór produktów dostosowanych zarówno do różnych typów podróży, jak i psich temperamentów. Dzięki nim bezpieczna jazda z psem stanie się przyjemnością! Znajdziesz u nas dobrze wentylowane torby i transportery w wielu kształtach i wersjach kolorystycznych, tworzone przez zaufanych, czołowych producentów. Dla najbardziej wymagających właścicieli mamy nawet nowoczesne, wygodne transportery-plecaki, które przydadzą się szczególnie podczas pieszych wycieczek! Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 24 - 710
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com