Szczur - wszystko czego potrzebujesz do hodowli!


Pokazano 1-36 z 70 pozycji

Szczury hodowlane są uznawane za jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt. Między innymi z tego względu są często nieodłącznym elementem laboratorium i przeprowadzanych w nich eksperymentów. Traktowanie szczurów jak pupili to nadal dość kontrowersyjny temat, jednak miłośnicy tych zwierząt jednogłośnie przekonują, że pupile te mogą szybko skraść serce i stać się oczkiem w głowie. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór podstawowego i dodatkowego wyposażenia dla szczurów, wśród których oferujemy karmy, trociny czy klatki. Cały asortyment łączy wysoka jakość, sprawdzone pochodzenie od renomowanych producentów, a także atrakcyjna cena. Zapraszamy jeszcze dziś do złożenia zamówienia i życzymy udanych zakupów!

Zobacz powiązane produkty:

Klatki dla szczurów – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Każdy gryzoń potrzebuje przede wszystkim swojego domku, w którym poczuje się bezpiecznie i komfortowo. W naszym sklepie przygotowaliśmy idealne propozycje dla pupili w postaci klatek dla szczurów, które spełniają ich wszelkie potrzeby. Prezentowane modele są dla nich w pełni odpowiednie pod względem wielkości i przestronności, co zapewnia możliwość swobodnego poruszania się po wnętrzu klatki, biegania i skakania. Szczury uwielbiają się wspinać, dlatego też dla poprawienia ich komfortu warto wybrać klatki wyposażone w podesty, półki i elementy łączące w rodzaju pomostów, które jednocześnie umilą wolny czas pupilowi. Urządzenie zwierzakowi kilku pięter w klatce dla szczura będzie znakomitym rozwiązaniem, szczególnie gdy zadbamy także o zaangażowanie toru przeszkód. Wysokiej jakości modele dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu stanowią skuteczne zabezpieczenie dla pupila, również ze względu na gęsto ułożone szczebelki. Każdą klatkę dla szczura warto także wyposażyć w zabawki, którymi pupil zajmie się w ciągu dnia i będzie mógł ćwiczyć swoją inteligencję i rozwijać najważniejsze zmysły.

Trociny dla szczurów – podłoże do klatki

Mocz i odchody szczurów, szczególnie niekastrowanych, mogą mieć intensywny i nieprzyjemny zapach, dlatego warto zadbać o odpowiednie podłoże, które zniweluje ten problem. Doskonałym wyborem będą oferowane w naszym sklepie trociny dla szczurów, a także drewniany żwirek bądź ściółka kukurydziana. Drewniany żwirek w postaci pelletu jest w 100% naturalny, biodegradowalny oraz wolny od wybielaczy. Jest produkowany wyłącznie z drewna sosnowo-świerkowego i ma przyjemny zapach. Nie pyli i nie przyczepia się do łapek zwierząt, a także jest dla nich w pełni bezpieczny. Ściółka kukurydziana charakteryzuje się doskonałą wchłanialnością płynów i skutecznym wiązaniem nieprzyjemnych zapachów. Ponadto prawie nie rozsypuje się poza klatkę dla szczura, dlatego nie trudno jest utrzymać ład i porządek w otoczeniu pupila.

Karma dla szczurów – jaką wybrać?

Niezwykle istotne jest również odpowiednie żywienie gryzoni. Oferowane w naszym sklepie karmy dla szczurów zapewniają zbilansowaną dietę, dostarczając najważniejsze składniki pupilom. Wśród najczęściej wybieranych karm znajdują się bogate mieszanki suszonych owoców, warzyw i ziół. Doskonałym urozmaiceniem posiłków są kolby, których gryzienie doskonale wpływa także na uzębienie szczurów, gdyż mogą ścierać swoje zęby w odpowiedni i bezpieczny sposób. Oferowane zioła wspomagają przemianę materii, ułatwiają trawienie, oczyszczają organizm ze szkodliwych toksyn, zmniejszają poziom cholesterolu, zwiększają odporność oraz działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Do klatki warto włożyć także sianko, które znakomicie wpływa na układ trawienny i pokarmowy. Doskonałym uzupełnieniem codziennej diety jest także kostka mineralna z jodem i algami morskimi. Wśród najczęściej polecanych mieszanek znajduje się między innymi chipsy pomidorowe, gruszkowe, jabłkowe, brokułowe i bananowe, gryzaki kminowe, buraki suszone, gałązki drzew, babka lancetowata, pokrzywa, skrzyp polny, kwiaty malwy i nagietka, mniszek lekarski czy koniczyna. To znakomity wybór dla szczurów, szczególnie gdy każdego dnia dostają inny smakołyk.

Na blogu

W zdecydowanej większości dorosłe, zdrowe psy nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem. Natura idealnie je wyposażyła w szatę włosową, często dwuwarstwową, która świetnie chroni je przed zimnem. Wraz z ocieplaniem klimatu od kilku lat w Polsce zimy nie są zbyt ostre, nie ma więc potrzeby dodatkowej ochrony.

Czytaj więcej

Każdy z nas marzy, aby jego pies czy kot miał piękną, gęstą i błyszczącą sierść, która świadczy o zdrowiu i doskonałej kondycji zwierzęcia. Osobniki chore i osłabione cechuje pogorszenie wyglądu sierści. Szczególnie teraz, przed zimą, gdy jakość sierści jest szczególnie ważna warto wspomóc szatę włosową. Jak?

Czytaj więcej

Filtr to najważniejsze urządzenie techniczne w akwarium, stojące na straży czystości wody i bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Aby funkcjonował prawidłowo konieczna jest konserwacja i regularna wymiana znajdujących się w nim wkładów filtracyjnych.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 4 - 500
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com