Napowietrzacze do akwarium


Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Ryby akwariowe oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie. Ciekawostką jest, że niektóre z nich potrafią pobierać powietrze bezpośrednio z atmosfery. Jednak każdy doświadczony akwarysta dobrze wie, że posiadanie zdrowych rybek wiąże się z koniecznością dostarczania tlenu do akwarium. Idealnym rozwiązaniem są specjalne urządzenia, czyli napowietrzacze do akwarium. Nawet jeśli stawia się na naturalne natlenianie za pomocą roślin, warto wyposażyć swoje akwarium w dodatkowy sprzęt natleniający.

Jakie napowietrzacze oferujemy w AquaelZoo?

Dobry napowietrzacz akwariowy to model o mocy dopasowanej do pojemności akwarium. Kolejną istotną kwestią jest cicha praca sprzętu, co ma szczególne znaczenie, gdyż natlenianie zbiornika za pomocą urządzenia najkonieczniejsze jest po zgaszeniu świateł. Dopóki świeci słońce, zadanie natleniania rozwiązuje proces fotosyntezy, a dokładnie rośliny produkujące i dostarczające tlen. Jeśli masz dość monotonnego szumu pracującej pompki, zwróć uwagę na napowietrzacze proponowane w naszym sklepie. Oprócz cichej pracy wyróżnia je nowoczesny wygląd, staranne wykonanie i wydajne działanie. Napowietrzacze Aquael różnią się parametrami technicznymi, dzięki czemu znalezienie urządzenia o odpowiedniej względem pojemności akwarium mocy nie stanowi najmniejszego problemu. Ich dodatkową zaletą jest wysoka jakość użytych materiałów, co jest gwarancją długiej żywotności sprzętu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając napowietrzacz do akwarium?

Pompowanie powietrza do akwarium to bardzo istotna kwestia, jeśli masz zbiornik z rybkami. W przypadku akwariów roślinnych natlenianie nie jest konieczne. Zdecydowałeś się na posiadanie rybek akwariowych? Pamiętaj, że aby zachowały one zdrowie i były w dobrej kondycji, musisz dostarczać im w jakiś sposób tlen. Absolutnie niedopuszczalne jest wyłączanie napowietrzacza na noc, gdy rośliny nie mają już zdolności do fotosyntezy. Aby uniknąć niedoboru tlenu, postaw na dobrej klasy, markowy sprzęt. Zwróć uwagę na to, aby urządzenie było solidnie wykonane, energooszczędne i wzbogacone o lepsze wyciszenie, na przykład w postaci dodatkowej uszczelki. Bardzo ważna jest także płynna regulacja wydajności, dzięki której sprzęt można skonfigurować według własnych potrzeb. 

Tlen dla dobrej kondycji ryb

Każdy akwarysta powinien wiedzieć, że podstawową zasadą hodowli jest stworzenie optymalnych warunków pozwalających na jak najdłuższe utrzymanie ryb w dobrej kondycji. Konieczne jest natlenianie zbiornika, gdyż gwałtowny spadek zawartości tlenu jest dla rybek akwariowych bardzo szkodliwy. Aby zrozumieć, jak istotne jest dodatkowe natlenianie zbiornika, warto wiedzieć, czym jest równowaga między O2 i CO2. Cykl wymiany gazowej między roślinami i rybami w akwarium polega na tym, że ryby czerpią tlen zawarty w wodzie, następnie przekształcają go i wydzielają dwutlenek węgla. Z kolei rośliny w procesie fotosyntezy pobierają CO2 i produkują tlen. Na tym cyklu opiera się równowaga biologiczna środowiska wodnego. Aby była ona zachowana, ważne są jednak pewne czynniki – duża pojemność zbiornika wody, wiele roślin i mała liczba ryb, co w praktyce jest dość trudne do osiągnięcia. Konieczne jest więc pompowanie powietrza za pomocą specjalnych urządzeń zwanych napowietrzaczami.

Dodatkowe wyposażenie do napowietrzaczy akwariowych

Każdy napowietrzacz do akwarium czasem wymaga wymiany pewnych elementów. Z myślą o tego typu sytuacjach stworzyliśmy w naszym sklepie kategorię akcesoria do napowietrzaczy. Przygotowaliśmy w niej: zawory zwrotne, wężyki napowietrzające o różnej długości oraz kamienie napowietrzające. Jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać, chętnie pomożemy Ci podczas zakupów. Zadzwoń lub napisz do nas! Pamiętaj, że nie tylko szyby, dekoracje i akcesoria akwariowe wymagają regularnego czyszczenia. Filtry i napowietrzacze do akwarium również potrzebują tego typu zabiegów, przy czym warto pamiętać, że filtr powinno czyścić się znacznie rzadziej niż napowietrzacz, gdyż odkładają się na nim nie tylko zanieczyszczenia, ale także pożyteczne bakterie. Uważa się, że posiadanie akwarium to zdecydowanie mniejsza odpowiedzialność niż bycie właścicielem psa czy kota. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że rybki akwariowe to tak samo, jak czworonogi żywe istoty wymagające odpowiednich warunków do życia. Więcej informacji na temat hodowli ryb znajdziesz na naszym blogu. Polecamy wpis o biologicznej i chemicznej  filtracji w akwarium oraz roślinach akwariowych. Zachęcamy do przydatnej lektury! W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji!

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 42 - 150
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com