Napowietrzacze do akwarium


Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Ryby akwariowe oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie. Ciekawostką jest, że niektóre z nich potrafią pobierać powietrze bezpośrednio z atmosfery. Jednak każdy doświadczony akwarysta dobrze wie, że posiadanie zdrowych rybek wiąże się z koniecznością dostarczania tlenu do akwarium. Idealnym rozwiązaniem są specjalne urządzenia, czyli napowietrzacze do akwarium. Nawet jeśli stawia się na naturalne natlenianie za pomocą roślin, warto wyposażyć swoje akwarium w dodatkowy sprzęt natleniający.

Jakie napowietrzacze oferujemy w AquaelZoo?

Dobry napowietrzacz akwariowy to model o mocy dopasowanej do pojemności akwarium. Kolejną istotną kwestią jest cicha praca sprzętu, co ma szczególne znaczenie, gdyż natlenianie zbiornika za pomocą urządzenia najkonieczniejsze jest po zgaszeniu świateł. Dopóki świeci słońce, zadanie natleniania rozwiązuje proces fotosyntezy, a dokładnie rośliny produkujące i dostarczające tlen. Jeśli masz dość monotonnego szumu pracującej pompki, zwróć uwagę na napowietrzacze proponowane w naszym sklepie. Oprócz cichej pracy wyróżnia je nowoczesny wygląd, staranne wykonanie i wydajne działanie. Napowietrzacze Aquael różnią się parametrami technicznymi, dzięki czemu znalezienie urządzenia o odpowiedniej względem pojemności akwarium mocy nie stanowi najmniejszego problemu. Ich dodatkową zaletą jest wysoka jakość użytych materiałów, co jest gwarancją długiej żywotności sprzętu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając napowietrzacz do akwarium?

Pompowanie powietrza do akwarium to bardzo istotna kwestia, jeśli masz zbiornik z rybkami. W przypadku akwariów roślinnych natlenianie nie jest konieczne. Zdecydowałeś się na posiadanie rybek akwariowych? Pamiętaj, że aby zachowały one zdrowie i były w dobrej kondycji, musisz dostarczać im w jakiś sposób tlen. Absolutnie niedopuszczalne jest wyłączanie napowietrzacza na noc, gdy rośliny nie mają już zdolności do fotosyntezy. Aby uniknąć niedoboru tlenu, postaw na dobrej klasy, markowy sprzęt. Zwróć uwagę na to, aby urządzenie było solidnie wykonane, energooszczędne i wzbogacone o lepsze wyciszenie, na przykład w postaci dodatkowej uszczelki. Bardzo ważna jest także płynna regulacja wydajności, dzięki której sprzęt można skonfigurować według własnych potrzeb. 

Tlen dla dobrej kondycji ryb

Każdy akwarysta powinien wiedzieć, że podstawową zasadą hodowli jest stworzenie optymalnych warunków pozwalających na jak najdłuższe utrzymanie ryb w dobrej kondycji. Konieczne jest natlenianie zbiornika, gdyż gwałtowny spadek zawartości tlenu jest dla rybek akwariowych bardzo szkodliwy. Aby zrozumieć, jak istotne jest dodatkowe natlenianie zbiornika, warto wiedzieć, czym jest równowaga między O2 i CO2. Cykl wymiany gazowej między roślinami i rybami w akwarium polega na tym, że ryby czerpią tlen zawarty w wodzie, następnie przekształcają go i wydzielają dwutlenek węgla. Z kolei rośliny w procesie fotosyntezy pobierają CO2 i produkują tlen. Na tym cyklu opiera się równowaga biologiczna środowiska wodnego. Aby była ona zachowana, ważne są jednak pewne czynniki – duża pojemność zbiornika wody, wiele roślin i mała liczba ryb, co w praktyce jest dość trudne do osiągnięcia. Konieczne jest więc pompowanie powietrza za pomocą specjalnych urządzeń zwanych napowietrzaczami.

Dodatkowe wyposażenie do napowietrzaczy akwariowych

Każdy napowietrzacz do akwarium czasem wymaga wymiany pewnych elementów. Z myślą o tego typu sytuacjach stworzyliśmy w naszym sklepie kategorię akcesoria do napowietrzaczy. Przygotowaliśmy w niej: zawory zwrotne, wężyki napowietrzające o różnej długości oraz kamienie napowietrzające. Jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać, chętnie pomożemy Ci podczas zakupów. Zadzwoń lub napisz do nas! Pamiętaj, że nie tylko szyby, dekoracje i akcesoria akwariowe wymagają regularnego czyszczenia. Filtry i napowietrzacze do akwarium również potrzebują tego typu zabiegów, przy czym warto pamiętać, że filtr powinno czyścić się znacznie rzadziej niż napowietrzacz, gdyż odkładają się na nim nie tylko zanieczyszczenia, ale także pożyteczne bakterie. Uważa się, że posiadanie akwarium to zdecydowanie mniejsza odpowiedzialność niż bycie właścicielem psa czy kota. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że rybki akwariowe to tak samo, jak czworonogi żywe istoty wymagające odpowiednich warunków do życia. Więcej informacji na temat hodowli ryb znajdziesz na naszym blogu. Polecamy wpis o biologicznej i chemicznej  filtracji w akwarium oraz roślinach akwariowych. Zachęcamy do przydatnej lektury! W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji!

FAQ

Napowietrzacz to podstawowy element wyposażenia każdego akwarium. Urządzenie to służy do stworzenia odpowiednich warunków do życia dla wodnych zwierząt oraz roślin. Zbyt niska zawartość tlenu znacznie pogarsza jakość życia ryb oraz utrudnia rozwój wodnej flory. Wówczas wzrasta ilość dwutlenku węgla, ryby stają się mniej aktywne, a w skrajnych przypadkach starają się czerpać powietrze z powierzchni wody. Dobry napowietrzacz natlenia wodę oraz wprawia ją w ruch, dzięki czemu zwierzęta stają się bardziej energiczne i ruchliwe.

Jeśli chcesz kupić dobry napowietrzacz wody do akwarium, to koniecznie zapoznaj się z szeroką ofertą naszego sklepu zoologicznego AquaelZoo. Proponowane urządzenia wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, wysoką trwałością, energooszczędnością oraz niezwykle cichą pracą. Posiadają wygodną regulację wydajności, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ilość pompowanego powietrza do wielkości każdego akwarium. Napowietrzacze mogą posłużyć także jako napęd do tradycyjnych filtrów gąbkowych, które często stosuje się w krewetkariach.

Dostępne w naszym sklepie napowietrzacze to nowoczesne urządzenia, które dzięki solidnej konstrukcji oraz dodatkowym uszczelkom wyróżniają się cichą pracą. Szczególnie polecamy napowietrzacz OXYPRO 150 marki Aquael, który pracuje niemal bezszelestnie. Wszelkie drgania i wywoływany przez nie hałas tłumione są dzięki podwójnej konstrukcji ścianek obudowy oraz specjalnie zaprojektowanemu elektromagnesowi. W przeciwieństwie do tradycyjnych brzęczków napowietrzacz OXYPRO 150 nie przemieszcza się na skutek emitowanych drgań.

W większości przypadków czas napowietrzania należy dostosować do wielkości akwarium oraz ilości znajdujących się w nim ryb i roślin. Gęsto zarybione zbiorniki szybko wypełniają się dwutlenkiem węgla, dlatego ich napowietrzanie należy przeprowadzać częściej. Kategorycznie nie powinno się wyłączać napowietrzacza w godzinach nocnych, gdy rośliny zaczynają oddychać tlenem znajdującym się w wodzie, przez co dość szybko może wystąpić niedobór tego pierwiastka.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com