Cążki dla psa - nożyczki do przycinania pazurów


Pokazano 1-9 z 9 pozycji

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór produktów niezbędnych do pielęgnacji psów. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się między innymi prezentowane w tej kategorii nożyczki do pazurów, dzięki którym w bezpieczny sposób je skrócisz i zapewnisz pupilowi komfortowe życie. Dostępne cążki do psich pazurów pochodzą od renomowanych producentów.

Mowa między innymi o firmie Comfy czy Dogman, których nie trzeba przedstawiać psim fryzjerom, weterynarzom czy opiekunom chcącym jak najlepiej dla swoich podopiecznych. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami, które z pewnością spełnią wszelkie potrzeby i oczekiwania. W razie dodatkowych pytań związanych z asortymentem zachęcamy do kontaktu. Nasi konsultanci chętnie na nie odpowiedzą i tym samym rozwieją wszelkie wątpliwości, a także doradzą w zakupie odpowiednich akcesoriów.

Dlaczego należy regularnie skracać psie pazury?

Niestety zwierzęta spędzające większość czasu w domu mogą borykać się z problemem przerostu pazurów, gdyż nie są w stanie samodzielnie ich ścierać. W takiej sytuacji bardzo pomocne i wręcz niezbędne w odpowiedniej pielęgnacji pupili są oferowane w naszym sklepie nożyczki do pazurów, dzięki którym ich obcięcie będzie proste, szybkie i przede wszystkim bezpieczne dla zwierzaka. Prezentowane akcesoria pozwalają na uniknięcie wizyty u weterynarza w celu obcięcia pazurów psu, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką. Prezentowane w tej kategorii nożyczki i cążki są wyposażone w mocne i ergonomiczne uchwyty gwarantujące stabilny chwyt, podobnie jak gumowa rączka. Dodatkowo zaokrąglone i łagodnie wygięte ostrza chronią łapy zwierzęcia przed przypadkowym zranieniem. Regularne obcinanie psich pazurów jest niezwykle istotne, gdyż ich przerośnięcie może powodować ból podczas chodzenia, może prowadzić do schorzeń układu kostnego i stawowego, a także do stanów zapalnych i samoistnego złamania pazura, co jest niezwykle bolesne i niebezpieczne dla pupila. Miejsca te są bardzo mocno ukrwione, dlatego ich uszkodzenie, a w szczególności macierzy, może prowadzić do krwotoku, a także do zabrudzenia rany, co może wymagać zastosowania antybiotykoterapii.

Jak prawidłowo obcinać psu pazury?

Warto najpierw dowiedzieć się, po czym poznać, że psie pazury wymagają skrócenia. Otóż zbyt przerośnięte przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, dlatego nie należy dopuszczać do takiej sytuacji. Bardzo często wystarczy wsłuchać się w chód psa i tym samym wykryć jakiekolwiek zmiany, które można usłyszeć podczas poruszania się pupila na panelach czy płytkach. Wszelkiego rodzaju skrobania, stukania czy rysowanie podłogi oznacza, że to odpowiedni moment na obcięcie pazurów psu. Równie istotne jest prawidłowe wykonanie tej czynności pielęgnacyjnej. W tym celu należy delikatnie, ale jednocześnie stanowczo chwycić łapę zwierzęcia i uniemożliwić mu jej przypadkowe wyrwanie z naszego uchwytu, co zapewni bezpieczeństwo podczas zabiegu. Następnie należy wsunąć końcówkę pazura pomiędzy ostrza urządzenia, upewniając się, że długość cięcia jest prawidłowa. W przypadku jasnych pazurów można łatwo zauważyć miejsce, w którym przebiegają naczynia krwionośne, dlatego cięcie powinno być dokonane poza ich zasięgiem. Kolejnym krokiem jest wykonanie zdecydowanego ruchu i zaciśnięcie uchwytu. Cały proces przebiega wtedy szybko, sprawnie i bezpiecznie, a także minimalizuje stres pupila, gdyż w większości przypadków psy nie przepadają za obcinaniem pazurów. Właśnie z tego względu warto je zapoznawać już od małego szczeniaka z nożyczkami i cążkami do pazurów, dzięki czemu w przyszłości przeprowadzenie zabiegu będzie zdecydowanie łatwiejsze i bardziej komfortowe dla pupila. Pamiętaj, że pazury rosną cały czas, dlatego w przypadku, gdy psiak nie jest w stanie samodzielnie ich ścierać na bieżąco, to do Ciebie należy odpowiednia ich pielęgnacja. Akcesoria prezentowane w tej kategorii sprawdzą się także w przypadku kotów, gdyż są uniwersalne i bardzo praktyczne.

Zobacz powiązane produkty do pielęgnacji psa:

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 17 - 200
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com