Cążki dla psa - nożyczki do przycinania pazurów


Pokazano 1-5 z 5 pozycji

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór produktów niezbędnych do pielęgnacji psów. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się między innymi prezentowane w tej kategorii nożyczki do pazurów, dzięki którym w bezpieczny sposób je skrócisz i zapewnisz pupilowi komfortowe życie. Dostępne cążki do psich pazurów pochodzą od renomowanych producentów.

Mowa między innymi o firmie Comfy czy Dogman, których nie trzeba przedstawiać psim fryzjerom, weterynarzom czy opiekunom chcącym jak najlepiej dla swoich podopiecznych. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami, które z pewnością spełnią wszelkie potrzeby i oczekiwania. W razie dodatkowych pytań związanych z asortymentem zachęcamy do kontaktu. Nasi konsultanci chętnie na nie odpowiedzą i tym samym rozwieją wszelkie wątpliwości, a także doradzą w zakupie odpowiednich akcesoriów.

Dlaczego należy regularnie skracać psie pazury?

Niestety zwierzęta spędzające większość czasu w domu mogą borykać się z problemem przerostu pazurów, gdyż nie są w stanie samodzielnie ich ścierać. W takiej sytuacji bardzo pomocne i wręcz niezbędne w odpowiedniej pielęgnacji pupili są oferowane w naszym sklepie nożyczki do pazurów, dzięki którym ich obcięcie będzie proste, szybkie i przede wszystkim bezpieczne dla zwierzaka. Prezentowane akcesoria pozwalają na uniknięcie wizyty u weterynarza w celu obcięcia pazurów psu, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką. Prezentowane w tej kategorii nożyczki i cążki są wyposażone w mocne i ergonomiczne uchwyty gwarantujące stabilny chwyt, podobnie jak gumowa rączka. Dodatkowo zaokrąglone i łagodnie wygięte ostrza chronią łapy zwierzęcia przed przypadkowym zranieniem. Regularne obcinanie psich pazurów jest niezwykle istotne, gdyż ich przerośnięcie może powodować ból podczas chodzenia, może prowadzić do schorzeń układu kostnego i stawowego, a także do stanów zapalnych i samoistnego złamania pazura, co jest niezwykle bolesne i niebezpieczne dla pupila. Miejsca te są bardzo mocno ukrwione, dlatego ich uszkodzenie, a w szczególności macierzy, może prowadzić do krwotoku, a także do zabrudzenia rany, co może wymagać zastosowania antybiotykoterapii.

Jak prawidłowo obcinać psu pazury?

Warto najpierw dowiedzieć się, po czym poznać, że psie pazury wymagają skrócenia. Otóż zbyt przerośnięte przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, dlatego nie należy dopuszczać do takiej sytuacji. Bardzo często wystarczy wsłuchać się w chód psa i tym samym wykryć jakiekolwiek zmiany, które można usłyszeć podczas poruszania się pupila na panelach czy płytkach. Wszelkiego rodzaju skrobania, stukania czy rysowanie podłogi oznacza, że to odpowiedni moment na obcięcie pazurów psu. Równie istotne jest prawidłowe wykonanie tej czynności pielęgnacyjnej. W tym celu należy delikatnie, ale jednocześnie stanowczo chwycić łapę zwierzęcia i uniemożliwić mu jej przypadkowe wyrwanie z naszego uchwytu, co zapewni bezpieczeństwo podczas zabiegu. Następnie należy wsunąć końcówkę pazura pomiędzy ostrza urządzenia, upewniając się, że długość cięcia jest prawidłowa. W przypadku jasnych pazurów można łatwo zauważyć miejsce, w którym przebiegają naczynia krwionośne, dlatego cięcie powinno być dokonane poza ich zasięgiem. Kolejnym krokiem jest wykonanie zdecydowanego ruchu i zaciśnięcie uchwytu. Cały proces przebiega wtedy szybko, sprawnie i bezpiecznie, a także minimalizuje stres pupila, gdyż w większości przypadków psy nie przepadają za obcinaniem pazurów. Właśnie z tego względu warto je zapoznawać już od małego szczeniaka z nożyczkami i cążkami do pazurów, dzięki czemu w przyszłości przeprowadzenie zabiegu będzie zdecydowanie łatwiejsze i bardziej komfortowe dla pupila. Pamiętaj, że pazury rosną cały czas, dlatego w przypadku, gdy psiak nie jest w stanie samodzielnie ich ścierać na bieżąco, to do Ciebie należy odpowiednia ich pielęgnacja. Akcesoria prezentowane w tej kategorii sprawdzą się także w przypadku kotów, gdyż są uniwersalne i bardzo praktyczne.

Zobacz powiązane produkty do pielęgnacji psa:

FAQ

Dostępne są różne narzędzia do obcinania. Cążki i solidne obcinaczki dla psa mają różne rozmiary, dlatego dopasowujemy je do wielkości pazurów. Niektóre mają specjalnie wygięte ostrza chroniące przed zranieniem. Dobrze sprawdzają się też gilotynki. Wszystko zależy więc od rozmiaru pazurów oraz preferencji opiekuna. Warto wybrać takie narzędzie, z którym sami czujemy się pewnie.

Warto zarezerwować na to więcej czasu i nagradzać pupila smakołykami w trakcie zabiegu. Przed rozpoczęciem należy rozładować energię psiaka, np. na spacerze. Samo obcinanie powinniśmy rozpoczynać stopniowo, najpierw chwytając psią łapkę bez obcinania i jedynie dotykając ją cążkami. Podejdźmy do tego ze spokojem, ponieważ pies wyczuwa nasze emocje.

Przycinamy tylko końcówkę. Wnętrze psich pazurów wypełnia macierz, czyli żywa tkanka. Nie można więc obcinać zbyt krótko, aby nie naruszyć macierzy i nie doprowadzić do obfitego krwawienia i bólu. W przypadku czarnych pazurów macierz zaczyna się w miejscu, w którym widać ciemną plamkę po środku świeżo ściętego pazura. Zasada jest jedna: zawsze lepiej obciąć za mało niż za dużo!

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com