Trociny dla królika


Pokazano 1-30 z 30 pozycji

Królik domowy jest jednym z bardziej lubianych futrzanych pupili, które stanowią integralną część wielu rodzin. Jest zwierzęciem przyjacielskim jednak miewa również swoje humory. Najlepiej funkcjonuje w towarzystwie drugiego królika. I choć jego wychowanie to często mozolna praca, odwdzięcza się uroczym charakterem i pozytywną energią. Jak każdy domowy przyjaciel wymaga właściwych warunków do życia, a skoro jest zdany wyłącznie na swojego właściciela, koniecznością wydaje się wybór odpowiedniego podłoża do klatki. Ma ono przełożenie nie tylko na komfort, ale również zachowanie pielęgnacji i higieny futrzaka. Jeśli zatem wahasz się nad podjęciem decyzji, to postaw na produkty dostępne w naszym sklepie.

Ściółka dla królika - czy jest niezbędna?

Niezależnie od posiadania klatki dla królika, wybiegu czy kojca dla swojego futrzanego pupila, istotnym elementem jego wyposażenia pozostaje podłoże. Pełni ono wiele ważnych funkcji, rozpoczynając od dawania poczucia bezpieczeństwa, po kwestie przestrzegania higieny przez zwierzę i możliwości dbałości o czystość przestrzeni zwierzęcia, spoczywającej na człowieku. Kluczowym przeznaczeniem ściółki dla królika jest absorpcja nieczystości, dlatego przed przyjęciem zwierzęcia pod swój dach należy dobrze przemyśleć wybór najlepszego rozwiązania. Oferta AquaelZoo.pl bazuje na różnorodnych propozycjach odznaczających się odmienną chłonnością i konsystencją. Dzięki temu masz możliwość dopasowania wybranego podłoża do wymagań i specyfiki swojego pupila. To sprawdzone, renomowane marki doświadczone w produkcji akcesoriów dla gryzoni. Wśród propozycji oferujemy trociny dla królika, żwirki drewniane i silikonowe oraz podkłady naturalne, zarówno w wariancie bezzapachowym, jak i o przyjemnym aromacie, np. truskawek czy jabłka. Korzystne ceny oraz zróżnicowane wagowo opakowania zapewnią komfort zwierzęciu, dbając o jego właściwą higienę. Wybierając odpowiedni produkt zwróć uwagę na miękkość, objętość czy stopień pylenia. Dopasuj propozycję nie tylko do pupila, ale również przestrzeni, w której ma na co dzień przebywać. Dzięki przemyślanym wyborom ograniczysz ryzyko wystąpienia nieprzyjemnego zapachu czy brudzenia się okolic klatki królika.

Żwirek drewniany czy naturalne podłoże?

Popularną i docenianą przez hodowców opcją jest z pewnością drewniany żwirek dla gryzoni. I choć charakteryzuje się on 100% chłonnością, to nie każdemu zwierzęciu przypada do gustu. Jego niewątpliwym atutem jest naturalność – takie podłoże pozbawione jest sztucznych barwników czy związków chemicznych, co ma kluczowe znaczenie w przypadku osobników podatnych na alergie. Niestety dla wielu pupili bywa zbyt twardy, stąd propozycja, aby żwirek stosować wyłącznie w miejscu załatwiania się pupila. Innym ciekawym rozwiązaniem są miękkie trociny dla królika, które nie podrażniają delikatnych łapek gryzonia. Ich mankamentem pozostaje minimalny stopień pylenia, dlatego takie podłoże polecane jest do kojców i zabudowanych klatek. Z pewnością zapewni wiele komfortu futrzakowi, wymaga jednak regularnej zmiany. Dlatego wielu opiekunów decyduje się na zestawienie trocin ze żwirkiem silikonowym, zatrzymującym nieczystości wewnątrz granulek. Zapobiega to konieczności codziennej wymiany podłoża, co wpływa także na zwiększenie warunków higieny królika.

Trociny dla królika z oferty naszego sklepu zoologicznego

Oferta naszego sklepu skupia się wokół rozwiązań praktycznych i bezpiecznych dla wszystkich pupili. Dlatego poza propozycjami ściółki dla królików odnajdziesz tu także akcesoria dla innych gryzoni, klatki, poidła oraz dobrze zbilansowane karmy dla królika, dostosowane do oczekiwań i wymogów konkretnych gatunków. Jeśli szukasz propozycji sprawdzonych i realnie wspomagających codzienne funkcjonowanie ukochanego przyjaciela, zdecyduj się na naszą ofertę. Zapewniamy pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań. Skutecznie doradzamy oraz błyskawicznie realizujemy zamówienia z dostawą prosto do drzwi naszych klientów. Już dziś zadbaj o zdrowie i samopoczucie Twojego gryzonia. Wybieraj świadomie spośród najlepszych na rynku marek. Zadbaj nie tylko o higienę, ale również dietę oraz rozwój umysłowy domowego pupila.

Zamów najlepsze produkty dla królików:

FAQ

Większość hodowców raczej wybiera żwirek, ponieważ pylące trociny nie są zalecane dla zwierząt ze skłonnością do alergii. Dla królika można więc wybrać żwirek, np. kukurydziany lub sprawdzone, niepylące trociny. W roli ściółki sprawdzi się też np. miękkie podłoże bawełniane. Warto poobserwować zachowanie pupila i sprawdzić jego preferencje, wypróbowując różne podłoża.

Najlepsze sianko będzie suszone w odpowiedni sposób, dzięki czemu zapewni odpowiednią podaż witaminy D3. Druga kwestia to długość i grubość źdźbeł siana - powinno być długie i grube, aby wspomagać ścieranie zębów. Istotny jest również zapach, który nie może być stęchły (takiego siana nie podajemy królikom).

W wyposażeniu klatki królika nie może zabraknąć paśnika. Może być to model w kształcie kuli (w sam raz do małych klatek, gdyż nie zajmuje wiele miejsca), albo paśnik zewnętrzny wykonany z metalu, plastiku lub tkaniny. Ten drugi rodzaj jest najchętniej wybierany, gdyż umożliwia królikowi żywienie się w sposób zbliżony do naturalnego.

Na blogu

W zdecydowanej większości dorosłe, zdrowe psy nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem. Natura idealnie je wyposażyła w szatę włosową, często dwuwarstwową, która świetnie chroni je przed zimnem. Wraz z ocieplaniem klimatu od kilku lat w Polsce zimy nie są zbyt ostre, nie ma więc potrzeby dodatkowej ochrony.

Czytaj więcej

Każdy z nas marzy, aby jego pies czy kot miał piękną, gęstą i błyszczącą sierść, która świadczy o zdrowiu i doskonałej kondycji zwierzęcia. Osobniki chore i osłabione cechuje pogorszenie wyglądu sierści. Szczególnie teraz, przed zimą, gdy jakość sierści jest szczególnie ważna warto wspomóc szatę włosową. Jak?

Czytaj więcej

Filtr to najważniejsze urządzenie techniczne w akwarium, stojące na straży czystości wody i bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Aby funkcjonował prawidłowo konieczna jest konserwacja i regularna wymiana znajdujących się w nim wkładów filtracyjnych.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 100
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com