Chemiczne media filtracyjne do akwarium


Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Filtracja chemiczna jest procesem, który polega na usuwaniu z akwarium wszelkich substancji chemicznych, takich jak resztki leków dostarczanych rybom w pokarmie, metali ciężkich oraz wszelkiego rodzaju toksyn szkodliwych dla organizmów żywych. Aby dokonać filtracji chemicznej należy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie do tego akcesoria, w tym filtry oraz prawidłowo dopasowane chemiczne wkłady filtracyjne. W ofercie naszego internetowego sklepu AquaelZoo, w którym znajdziesz rewelacyjne produkty zoologiczne i akcesoria akwarystyczne, prezentujemy również niezawodne i praktyczne w zastosowaniu chemiczne wkłady filtracyjne Aquael. Jest to grupa produktów umożliwiających usuwanie z wody zanieczyszczeń, a przy tym doskonale ją uzdatniających i podnoszących jej jakość. Niezależnie od wielkości Twojego akwarium oraz tego, czy jesteś zawodowym akwarystą, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej dziedzinie, zadbaj o regularne oczyszczanie zbiornika wodnego przy pomocy odpowiednich do tego filtrów.

Chemiczne wkłady filtracyjne — sprawdzone produkty uzupełniające do filtrowania wody

Regularne filtrowanie wody jest równie istotne, co utrzymywanie stabilnej temperatury w akwarium. Należy więc systematycznie obserwować jakość wody i zadbać o to, aby odpowiednio ją oczyszczać. Doskonałym sposobem na pozbycie się wszelkich szkodliwych toksyn czy substancji jest oczywiście filtracja chemiczna, która sprawdzi się w akwariach w których przeprowadzono kurację chorych ryb lub takich, gdzie wystąpiło duże przebarwienie wody. Jeśli zdecydujesz się na taki rodzaj oczyszczenia swojego akwarium, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu AquaelZoo online i sprawdź ofertę chemicznych wkładów filtracyjnych, idealnych do usuwania wszelkich chemicznych zanieczyszczeń z wnętrza zbiornika. W zależności od tego, jakiego rodzaju filtr posiadasz, możesz dopasować pasujący do niego wkład. W naszej internetowej ofercie znajdziesz szeroki wybór najróżniejszych wkładów zamkniętych w pojemnikach lub saszetkach.

Dlaczego warto wybrać wkłady chemiczne do filtrowania wody?

Dokładne i systematyczne oczyszczanie wody w każdym akwarium to kwestia wręcz priorytetowa, dlatego należy zadbać o zamówienie odpowiednich do tego sprzętów i akcesoriów. Przede wszystkim oczyścić wodę może specjalny filtr wyposażony we właściwie dopasowany wkład. W naszym zoologicznym sklepie AquaelZoo online znajdziesz chemiczne wkłady filtracyjne, które rewelacyjnie sprawdzą się do chemicznej filtracji. Przy pomocy owych produktów Twoje domowe akwarium zostanie oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym katalogiem, w którym prezentujemy wydajne i niezawodne wkłady chemiczne filtracyjne, idealne do praktycznie każdego zbiornika wodnego. Zajrzyj do nas i przekonaj się, jakie produkty przygotowaliśmy specjalnie dla miłośników i entuzjastów akwarystyki.

FAQ

Węgiel aktywny jest jednym z najpopularniejszych mediów filtracyjnych stosowanych w akwarystyce. Jest to zwęglone drzewo, które charakteryzuje się dużą powierzchnią właściwą – jego właściwości zależą głównie od rodzaju zastosowanego drewna. Tego typu filtr działa na dwa sposoby. Pierwszy polega na pochłanianiu substancji organicznych, a drugi – na łączeniu cząstek organicznych z cząstkami węgla aktywnego. Pamiętaj, że podczas samej kuracji ryb należy z tego rodzaju wkładów do filtrów akwaryjnych tymczasowo zrezygnować, ponieważ większość lekarstw może być usuwana przez węgiel aktywny.

Węgiel w płynie jest popularnie nazywany carbo i jest przedstawiany jako doskonała alternatywa dla węgla dla akwarium w formie gazowej. Zasadniczą zaletą węgla w płynie jest jego łatwość w stosowaniu – występuje w formie roztworu. Tego typu preparaty przyspieszają wzrost roślin oraz mogą być stosowane miejscowo. Musisz tylko pamiętać, że węgiel w płynie nie jest źródłem dwutlenku węgla, a związku biologicznego – przechodzącego przemiany biochemiczne podczas uwalniania węgla do wody. Najlepiej zamawiać sprawdzone preparaty z dobrze Ci znanych sklepów zoologicznych.

Węgiel w płynie doskonale przyspiesza wzrost roślin. Jego ogromną zaletą jest możliwość stosowania ich miejscowo, np. wstrzykując związek za pomocą strzykawki prosto do rośliny. Najlepszą porą podawania węgla w płynie dla roślin akwariowych będzie dzień, kiedy trwa proces fotosyntezy. W porze nocnej przy braku oświetlenia fotosynteza również się odbywa, ale jest ona przeprowadzana w niewielkim stopniu i w akwarium może dojść do nadmiaru dwutlenku węgla. Zawsze przy kupnie tego typu preparatów warto zapoznać się z opisem, gdzie zawarte są informacje o dawkowaniu oraz o najlepszej porze ich stosowania.

Węgiel to pierwiastek chemiczny, który jest niezbędny roślinom w procesie fotosyntezy. W fotosyntezie powstaje nie tylko tlen, ale również związki organiczne potrzebne do rozwoju systemu roślinnego. Dlatego też warto czasem wspomóc wzrost rośliny poprzez podawanie węgla. Należy jednak pamiętać, że powinno się to robić w ciągu dnia, kiedy proces fotosyntezy jest najbardziej intensywny. Prawidłowe podawanie węgla powinno znacznie przyspieszyć rozwój roślinności w akwarium.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com