Ściółka dla chomika


Pokazano 1-35 z 35 pozycji

Chomik to zwierzątko, które doskonale potrafi się o siebie zatroszczyć, co oznacza, że nie przysparza swoim właścicielom wielu obowiązków, ale opieka nad nim również wymaga odpowiedzialności. Należy zapewnić mu odpowiedniej wielkości klatkę i właściwą karmę oraz przysmaki, a także należyte podłoże. Mogą składać się na nie trociny lub ściółka dla chomika. Właściwe podłoże jest niezwykle istotne przede wszystkim dlatego, że zapewnia gryzoniowi maksymalną wygodę. Ale to nie jedyny powód. To małe zwierzątko ma swoje zwyczaje. Lubi kopać norki, a także tunele, w których może od czasu do czasu bezpiecznie się ukryć. Takie zachowania towarzyszą chomikom od zawsze, ponieważ w naturalnym środowisku używają one tego rodzaju kryjówek jako schronienia dla siebie i dla pożywienia. Dlatego te maleńkie gryzonie będą czuć się mało komfortowo, jeśli nie zapewnimy im trocin lub ściółki dla chomików.

Zobacz powiązane produkty:

Ściółka dla chomika - sposób na zapewnienie zwierzęciu pełnej wygody

Trociny dla chomików oraz ściółka dla chomików stanowią dla tego gatunku zwierząt prosty sposób na zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa nawet w klatce. Dlatego już teraz poznaj naszą ofertę i dokonaj odpowiedniego wyboru, pamiętając o tym, że podłoże powinno cechować się miękkością, dawać możliwość konstruowania tuneli i zakopywania się. Ponadto, miękka ściółka nie będzie wywoływała ranek na łapkach chomika. Na początek warto zwrócić uwagę na trociny dla chomików, które cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. W ofercie AquaelZoo znajdziesz produkty, które doskonale pochłaniają wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Co więcej, trociny drzewne to produkt w pełni naturalny. Dzięki nim zapewnisz swoim małym podopiecznym podłoże, w którym bez problemu będą mogły się schować lub wykopać norkę.

Trociny zapachowe oraz naturalne sianko

Poza trocinami dostępnymi bez dodatków oferujemy także trociny dla chomików o owocowych zapachach, które roztaczają wokół przyjemny aromat. W tej kategorii znajdują się między innymi trociny dla chomików jabłkowe, cytrynowe, truskawkowe lub z celulozą. Świeży zapach sprawia, że nieprzyjemne wonie są mniej wyczuwalne, co tym samym staje się doskonałym sposobem na zapewnienie higienicznych warunków. Niemały atut stanowi również to, że wyściółka zostaje odpylona, a za sprawą poddania jej temu procesowi staje się całkowicie bezpieczna dla zdrowia i nie przyczynia się do powstania lub nasilenia reakcji alergicznych. Ponadto, drewno, z którego została wykonana, jest antybakteryjne. Cenionym rodzajem podłoża jest też sianko, które w naszej ofercie występuje z ziołami, kwiatami lub bez dodatków. Każdy z jego rodzajów zawiera witaminy i mikroelementy, a ponadto sianko to jednocześnie karma pozwalająca chomikom na ścieranie zębów.

Ściółka dla chomików z recyklowanego papieru z dodatkiem przeciwzapachowym

Sianko jako produkt naturalny doskonale sprawdza się w roli dodatku do ściółki, ponieważ zastosowane samo okaże się nie dość miękkie dla delikatnego chomiczego ciałka i łapek. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wyściełać nim chociażby miejsce pod domkiem zwierzęcia. Odpowiednio mękkie sianko warto zastosować także jako smakowity dodatek do pokarmu, który z apetytem zostanie zjedzony przez chomika. Dobrym rozwiązaniem na praktyczne podłoże może okazać się też żwir drewniany, pozyskany z naturalnego drewna sosnowo-świerkowego. Tego rodzaju ściółka dla chomików nie przyczepia się do ich maleńkich łapek, nie pyli i skutecznie pochłania niemiłe zapachy. Cechuje się też łatwością użytkowania. Zużyty żwir nie wymaga wynoszenia do śmieci, gdyż można w formie małych kupek usuwać także drogami sanitarnymi. Osobom, które cenią nowoczesne rozwiązania, polecamy ściółkę dla chomików stworzoną z recyklowanego papieru, który nawet złamany nie rozsiewa pyłków i znakomicie pochłania ciecze. To także metoda na rzadsze sprzątanie klatki.

FAQ

Ściółka dla chomika pełni funkcję higieniczną i służy jednocześnie do zabawy, budowania norek czy tuneli. Pozwala zwierzęciu schować się, ukryć jedzenie, czyli realizować rozmaite, naturalne potrzeby, które utrzymują go w jak najlepszej kondycji.

Wybierając trociny dla chomika, zwróćmy uwagę na to, z jakiego drzewa są pozyskiwane. W ściółce nie powinny znaleźć się wióry sosnowe ani cedrowe, które mogą powodować reakcje alergiczne i problemy zdrowotne. Dobrą opcją są np. trociny osikowe.

Całe trociny w klatce wymieniamy co 7-10 dni. Wiele zależy od tego, czy z klatki wydobywa się nieprzyjemny zapach. Najłatwiej rozpoznać czas wymiany właśnie po zapachu. Generalna zasada właścicieli chomików mówi jednak, że klatkę sprząta się raz na tydzień.

Dla chomika dżungarskiego najlepiej wybrać produkt naturalny, np. ściółkę lnianą lub konopną. Tego typu podłoże będzie bezpieczne, niepylące, a także umożliwi chomikowi tworzenie korytarzy. Do tego warto dodać sianko i zioła stanowiące preferowany przysmak gryzonia.

Chomik syryjski najlepiej czuje się w ściółce lnianej lub konopnej. Zwierzęta te lubią zagrzebywać się w ściółce, dlatego minimalna warstwa podłoża powinna wynosić około 7-10 cm. Jednocześnie wielu hodowców uważa, że idealne podłoże może mieć nawet 20 cm.

Na blogu

W zdecydowanej większości dorosłe, zdrowe psy nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem. Natura idealnie je wyposażyła w szatę włosową, często dwuwarstwową, która świetnie chroni je przed zimnem. Wraz z ocieplaniem klimatu od kilku lat w Polsce zimy nie są zbyt ostre, nie ma więc potrzeby dodatkowej ochrony.

Czytaj więcej

Każdy z nas marzy, aby jego pies czy kot miał piękną, gęstą i błyszczącą sierść, która świadczy o zdrowiu i doskonałej kondycji zwierzęcia. Osobniki chore i osłabione cechuje pogorszenie wyglądu sierści. Szczególnie teraz, przed zimą, gdy jakość sierści jest szczególnie ważna warto wspomóc szatę włosową. Jak?

Czytaj więcej

Filtr to najważniejsze urządzenie techniczne w akwarium, stojące na straży czystości wody i bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Aby funkcjonował prawidłowo konieczna jest konserwacja i regularna wymiana znajdujących się w nim wkładów filtracyjnych.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 135
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com