Zielone ściany


Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Elewację budynku, ogrodzenie czy ścianę w domu ozdobisz przy pomocy zielonej ściany, określanej również jako pionowy ogród. Taka konstrukcja nie wymaga dużego nakładu pracy, a efekt przekroczy Twoje oczekiwania. W AquaelZoo znajdziesz moduły ścienne, w których możesz uprawiać zarówno rośliny dekoracyjne, jak i zioła. Zielone ściany są przeznaczone do dekorowania wnętrz, ale sprawdzą się też w ogrodzie. Sprawdź, jakie produkty dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz moduł, dzięki któremu stworzysz niepowtarzalną zieloną ścianę.

Zobacz inne produkty do ogrodu:

Zielona ściana – co warto wiedzieć?

Prekursorem ogrodów wertykalnych jest Patrick Blanc – to właśnie ten francuski naukowiec podczas podróży odkrył wiele gatunków roślin, które są w stanie przetrwać skrajne warunki. Botanik opatentował w 1988 rozwiązanie polegające na zastosowaniu tkanki filcowej zamiast gleby, w którą rośliny ustawione w pozycji pionowej zaczynały wzrastać. Właśnie tak zaczęła się historia ogrodów wertykalnych, które obecnie zdobią nie tylko domy i ogrody, lecz także budynki użyteczności publicznej. Chcesz cieszyć się wyjątkową dekoracją we własnym domu? Sprawdź dostępne u nas moduły do zielonych ścian, które możesz wykorzystać między innymi w kuchni, żeby zawsze mieć pod ręką aromatyczne, świeże zioła. Dzięki specjalnemu systemowi kanalików nawadniających zioła zachowają swoje walory przez wiele tygodni.

Jak wybrać zieloną ścianę?

Ogrody wertykalne mogą zdobić różne pomieszczenia, a nawet przestrzeń na zewnątrz. Dopasuj je do miejsca, w którym planujesz zastosować dekorację. W naszym asortymencie znajdziesz idealny ogród wertykalny do kuchni. Rośliny na ścianę wykorzystasz również w salonie. Naścienną instalację hydroponiczną stworzysz dzięki dostępnemu u nas modułowi, który możesz rozbudowywać, żeby stworzyć jeszcze większy ogród wertykalny. Zielona ściana na długo zachowa estetyczny wygląd – w naszej ofercie znajdziesz bowiem modele wykonane z materiału odpornego na szkodliwe działanie promieni UV. Oferujemy moduły, które są wyposażone w system odprowadzania wody z każdej doniczki – dzięki temu zapewnisz roślinom odpowiednie warunki. Rośliny na ścianie nie sprawią Ci trudności w uprawie – montaż modułu jest bezproblemowy i nie potrzebujesz do niego skomplikowanej wiedzy technicznej. Każdego dnia – w zależności od potrzeb uprawianych roślin – wystarczy nawadniać zieloną ścianę. Wodę dolejesz do górnej kuwety, a ona rozprowadzi się po reszcie doniczek.

Gdzie wykorzystać zieloną ścianę?

Zielona ściana jest świetnym pomysłem na urozmaicenie aranżacji kuchni i salonu, jednak warto wykorzystać ją również na balkonie. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wielkość przestrzeni do odpoczynku nie jest zbyt duża. Rośliny na ścianie nie zabiorą miejsca. Dekorację zastosujesz też na elewacji, tuż przy tarasie. Ogród wertykalny jest uniwersalną ozdobą – pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Dobrze wyglądają w skandynawskie i minimalistycznej przestrzeni, ale urozmaicą również elegancki wystrój pomieszczenia.

Na blogu

Psy są chętnie wybieranymi domowymi pupilami, bo nawiązują silną więź z opiekunem i lubią mu towarzyszyć. Kiedy jednak pracujemy i musimy naszego ukochanego czworonoga zostawić samego w domu zdarza się, że niektóre psy bardzo przeżywają rozłąkę, stresują się, wokalizują albo niszczą. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim stopniowo trenuj pozostawanie w domu i nagradzaj za dobre zachowanie.

Czytaj więcej

W Polsce i we Włoszech to święto obchodzone jest 17 lutego. Co ciekawe i godne podkreślenia, pomysłodawcą tego Dnia jest polski felinolog, Wojciech Albert Kurkowski, a świętujemy już do 2006 roku! Prowadzone są też wybory Kociarza Roku.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 149 - 300
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com