Preparaty akwarystyczne


Pokazano 1-30 z 30 pozycji

Dbanie o akwarium to nie lada wyzwanie dla każdego akwarysty. Poza atrakcyjnymi dekoracjami i wprowadzeniem do zbiornika pięknych okazów zwierząt wodnych i roślin niezbędne jest również zapewnienie wszystkim mieszkańcom odpowiednich warunków do życia i prawidłowego rozwoju. W tym celu idealnie sprawdzą się oferowane w naszym sklepie preparaty akwarystyczne o różnym przeznaczeniu, które są dostępne w atrakcyjnej cenie. Produkty te stanowią również idealny ratunek w przypadku różnego rodzaju problemów związanych ze zbiornikiem. Wszystkie z nich pochodzą od renomowanych producentów, wśród których można wymienić między innymi firmę Aquael, Aquaforest, Microbe Lift, Seachem, Tetra, Tropical czy Yokuchi. Oferowane produkty można stosować do użytku prywatnego, jak i wykorzystywać w profesjonalnych hodowlach. Zapraszamy do zapoznania się z całą kategorią, a w przypadku pojawienia się dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy mają doświadczenie w branży akwarystycznej i doskonale znają wszelkie zagadnienia z tej tematyki.

Preparaty akwarystyczne na glony

Jednymi z najpopularniejszych preparatów do akwarium są te przeznaczone do walki z glonami. Ich obecność ma negatywny wpływ na przejrzystość wody, a także na czystość i higienę panującą w zbiorniku, dlatego warto jak najszybciej rozprawić się z nimi. Ponadto glony mogą także przyczynić się do pogorszenia samopoczucia bytujących w akwarium zwierząt. Dodatkowo wyglądają nieestetycznie i zaburzają piękną aranżację akwarium, gdyż często pokrywają całe szyby, a następnie gniją i jednocześnie pogarszają parametry wody. Oferowane preparaty akwarystyczne na glony wykazują skuteczne działanie i są proste w stosowaniu.

Nawozy i odżywki do akwarium

Nawozy i odżywki to preparaty akwarystyczne, które powinny znaleźć się pod ręką każdego akwarysty. Środki tego rodzaju odpowiadają za odpowiednią pielęgnację roślin i zwierząt wodnych, co przekłada się na ich prawidłowy rozwój oraz dobrą kondycję. Do najczęściej wybieranych produktów wśród nawozów i odżywek należy sól akwarystyczna, kapsułki do podłoża dostarczające niezbędnych składników odżywczych oraz utrzymujące jonowymienne właściwości dna zbiornika, a także preparat z bioaktywnym kobaltem. Te ostatnie znakomicie wpływają na poprawę i zwiększenie intensywności wybarwienia ryb, co jest mocno zauważalne w przypadku egzotycznych gatunków.

Testy wykorzystywane do sprawdzenia najważniejszych parametrów

Oferowane w tej kategorii testy to jedne z ważniejszych preparatów akwarystycznych, które pozwalają na bieżąco kontrolować parametry wody. Należy postępować zgodnie z instrukcją, aby dowiedzieć się, czy w danym zbiorniku panują odpowiednie warunki dla hodowanych ryb, zwierząt wodnych i roślin. Gdy tylko którykolwiek z parametrów nie będzie prawidłowy i zacznie odbiega

FAQ

Posiadanie akwarium wiąże się z koniecznością utrzymania odpowiednich warunków do życia i rozwoju dla ryb oraz roślin. W tym celu należy użyć dostępnych w naszym sklepie zoologicznym preparatów akwarystycznych o różnorodnym przeznaczeniu. Oferujemy preparaty na glony, odżywki i nawozy do akwarium oraz uzdatniacze wody. Bardzo pomocne będą również specjalne testy służące do sprawdzenia najważniejszych parametrów wody. W naszej ofercie znajdują się produkty znanych marek, takich jak Aquael, Aquaforest, Microbe-Lift, Seachem, Tetra, Tropical czy Yokuchi.

Zanieczyszczona woda w akwarium to problem, który nie tylko pogarsza walory estetyczne wodnego ekosystemu, ale także poważnie zagraża zdrowiu ryb. Gromadzące się w zbiorniku resztki pokarmu, odchody i szczątki roślin po pewnym czasie ulegają rozkładowi, pozostawiając po sobie szkodliwe produkty uboczne. Problem ten można rozwiązać poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów oraz preparatów uzdatniających wodę, takie jak Tropical Bacto Active lub Aquael ActiClean, które wychwytują substancje chemiczne i rozkładają materię organiczną.

Przydatne w akwarystyce są nawozy i odżywki, które stosuje się do poprawy kondycji roślin i wodnych zwierząt. Preparaty te są niezwykle pomocne w codziennej pielęgnacji akwarium. Znakomicie wpływają na zdrowie i samopoczucie ryb oraz odżywiają roślinność. Niezbędna jest sól akwarystyczna mająca właściwości antybakteryjne, antypasożytnicze i przeciwpleśniowe. Oferujemy także preparaty wzbogacające wodę o cenne minerały i pierwiastki, które zapobiegają awitaminozie oraz zwiększają intensywność ubarwienia ryb.

Glony pogarszają przejrzystość i parametry wody akwariowej, co negatywnie wpływa na zdrowie i kondycję przebywających w zbiorniku zwierząt. Nadmiar glonów obniża stężenie tlenu oraz sprawia, że woda zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. W naszym sklepie posiadamy skuteczne preparaty zwalczające glony, takie jak Green Algae Stopper marki Aquael, Algumin marki Tetra oraz Algin wyprodukowany przez znaną firmę Tropical. Preparaty te zawierają substancje, które usuwają glony i poprawiają klarowność wody.

Na blogu

Małe psy o masie do kilku kilogramów najwygodniej jest przewozić w specjalnych, dedykowanych torbach lub transporterach. Po wcześniejszym przyzwyczajeniu pies czuje się w nich bezpiecznie, a my mamy nad nim pełną kontrolę. Transporter lub torba przyda się zarówno w komunikacji publicznej, jak i we własnym samochodzie.

Czytaj więcej

Dlaczego koty piją stosunkowo niewiele? Otóż wynika to z ich natury – kot domowy pochodzi od zamieszkujących suche afrykańskie stepy i półpustynie kotów nubijskich. Jego przodkowie prawie nie pili wody bo… po prostu nie mieli do nie dostępu. Braki płynów w swym organizmie uzupełniali zjadając w całości upolowane ofiary, takie jak np. drobne gryzonie.

Czytaj więcej

Oczko wodne stanowi unikalną ozdobę ogrodu i poprawia mikroklimat, wpływając korzystnie na wzrost pobliskich roślin. Ma wpływ także na psychikę człowieka. Podobnie jak w przypadku domowego akwarium udowodniono, że obserwowanie i pielęgnowanie pływających w nim ryb pozwala nam uspokoić się, wyciszyć czy pozbyć stresów.

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com