Preparaty akwarystyczne


Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Dbanie o akwarium to nie lada wyzwanie dla każdego akwarysty. Poza atrakcyjnymi dekoracjami i wprowadzeniem do zbiornika pięknych okazów zwierząt wodnych i roślin niezbędne jest również zapewnienie wszystkim mieszkańcom odpowiednich warunków do życia i prawidłowego rozwoju. W tym celu idealnie sprawdzą się oferowane w naszym sklepie preparaty akwarystyczne o różnym przeznaczeniu, które są dostępne w atrakcyjnej cenie. Produkty te stanowią również idealny ratunek w przypadku różnego rodzaju problemów związanych ze zbiornikiem. Wszystkie z nich pochodzą od renomowanych producentów, wśród których można wymienić między innymi firmę Aquael, Aquaforest, Microbe Lift, Seachem, Tetra, Tropical czy Yokuchi. Oferowane produkty można stosować do użytku prywatnego, jak i wykorzystywać w profesjonalnych hodowlach. Zapraszamy do zapoznania się z całą kategorią, a w przypadku pojawienia się dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy mają doświadczenie w branży akwarystycznej i doskonale znają wszelkie zagadnienia z tej tematyki.

Preparaty akwarystyczne na glony

Jednymi z najpopularniejszych preparatów do akwarium są te przeznaczone do walki z glonami. Ich obecność ma negatywny wpływ na przejrzystość wody, a także na czystość i higienę panującą w zbiorniku, dlatego warto jak najszybciej rozprawić się z nimi. Ponadto glony mogą także przyczynić się do pogorszenia samopoczucia bytujących w akwarium zwierząt. Dodatkowo wyglądają nieestetycznie i zaburzają piękną aranżację akwarium, gdyż często pokrywają całe szyby, a następnie gniją i jednocześnie pogarszają parametry wody. Oferowane preparaty akwarystyczne na glony wykazują skuteczne działanie i są proste w stosowaniu.

Nawozy i odżywki do akwarium

Nawozy i odżywki to preparaty akwarystyczne, które powinny znaleźć się pod ręką każdego akwarysty. Środki tego rodzaju odpowiadają za odpowiednią pielęgnację roślin i zwierząt wodnych, co przekłada się na ich prawidłowy rozwój oraz dobrą kondycję. Do najczęściej wybieranych produktów wśród nawozów i odżywek należy sól akwarystyczna, kapsułki do podłoża dostarczające niezbędnych składników odżywczych oraz utrzymujące jonowymienne właściwości dna zbiornika, a także preparat z bioaktywnym kobaltem. Te ostatnie znakomicie wpływają na poprawę i zwiększenie intensywności wybarwienia ryb, co jest mocno zauważalne w przypadku egzotycznych gatunków.

Testy wykorzystywane do sprawdzenia najważniejszych parametrów

Oferowane w tej kategorii testy to jedne z ważniejszych preparatów akwarystycznych, które pozwalają na bieżąco kontrolować parametry wody. Należy postępować zgodnie z instrukcją, aby dowiedzieć się, czy w danym zbiorniku panują odpowiednie warunki dla hodowanych ryb, zwierząt wodnych i roślin. Gdy tylko którykolwiek z parametrów nie będzie prawidłowy i zacznie odbiega

FAQ

Posiadanie akwarium wiąże się z koniecznością utrzymania odpowiednich warunków do życia i rozwoju dla ryb oraz roślin. W tym celu należy użyć dostępnych w naszym sklepie zoologicznym preparatów akwarystycznych o różnorodnym przeznaczeniu. Oferujemy preparaty na glony, odżywki i nawozy do akwarium oraz uzdatniacze wody. Bardzo pomocne będą również specjalne testy służące do sprawdzenia najważniejszych parametrów wody. W naszej ofercie znajdują się produkty znanych marek, takich jak Aquael, Aquaforest, Microbe-Lift, Seachem, Tetra, Tropical czy Yokuchi.

Zanieczyszczona woda w akwarium to problem, który nie tylko pogarsza walory estetyczne wodnego ekosystemu, ale także poważnie zagraża zdrowiu ryb. Gromadzące się w zbiorniku resztki pokarmu, odchody i szczątki roślin po pewnym czasie ulegają rozkładowi, pozostawiając po sobie szkodliwe produkty uboczne. Problem ten można rozwiązać poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów oraz preparatów uzdatniających wodę, takie jak Tropical Bacto Active lub Aquael ActiClean, które wychwytują substancje chemiczne i rozkładają materię organiczną.

Przydatne w akwarystyce są nawozy i odżywki, które stosuje się do poprawy kondycji roślin i wodnych zwierząt. Preparaty te są niezwykle pomocne w codziennej pielęgnacji akwarium. Znakomicie wpływają na zdrowie i samopoczucie ryb oraz odżywiają roślinność. Niezbędna jest sól akwarystyczna mająca właściwości antybakteryjne, antypasożytnicze i przeciwpleśniowe. Oferujemy także preparaty wzbogacające wodę o cenne minerały i pierwiastki, które zapobiegają awitaminozie oraz zwiększają intensywność ubarwienia ryb.

Glony pogarszają przejrzystość i parametry wody akwariowej, co negatywnie wpływa na zdrowie i kondycję przebywających w zbiorniku zwierząt. Nadmiar glonów obniża stężenie tlenu oraz sprawia, że woda zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. W naszym sklepie posiadamy skuteczne preparaty zwalczające glony, takie jak Green Algae Stopper marki Aquael, Algumin marki Tetra oraz Algin wyprodukowany przez znaną firmę Tropical. Preparaty te zawierają substancje, które usuwają glony i poprawiają klarowność wody.

Na blogu

Psy są chętnie wybieranymi domowymi pupilami, bo nawiązują silną więź z opiekunem i lubią mu towarzyszyć. Kiedy jednak pracujemy i musimy naszego ukochanego czworonoga zostawić samego w domu zdarza się, że niektóre psy bardzo przeżywają rozłąkę, stresują się, wokalizują albo niszczą. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim stopniowo trenuj pozostawanie w domu i nagradzaj za dobre zachowanie.

Czytaj więcej

W Polsce i we Włoszech to święto obchodzone jest 17 lutego. Co ciekawe i godne podkreślenia, pomysłodawcą tego Dnia jest polski felinolog, Wojciech Albert Kurkowski, a świętujemy już do 2006 roku! Prowadzone są też wybory Kociarza Roku.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 60
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com