Preparaty akwarystyczne


Pokazano 1-24 z 89 pozycji

Dbanie o akwarium to nie lada wyzwanie dla każdego akwarysty. Poza atrakcyjnymi dekoracjami i wprowadzeniem do zbiornika pięknych okazów zwierząt wodnych i roślin niezbędne jest również zapewnienie wszystkim mieszkańcom odpowiednich warunków do życia i prawidłowego rozwoju. W tym celu idealnie sprawdzą się oferowane w naszym sklepie preparaty akwarystyczne o różnym przeznaczeniu, które są dostępne w atrakcyjnej cenie. Produkty te stanowią również idealny ratunek w przypadku różnego rodzaju problemów związanych ze zbiornikiem. Wszystkie z nich pochodzą od renomowanych producentów, wśród których można wymienić między innymi firmę Aquael, Aquaforest, Microbe Lift, Seachem, Tetra, Tropical czy Yokuchi. Oferowane produkty można stosować do użytku prywatnego, jak i wykorzystywać w profesjonalnych hodowlach. Zapraszamy do zapoznania się z całą kategorią, a w przypadku pojawienia się dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy mają doświadczenie w branży akwarystycznej i doskonale znają wszelkie zagadnienia z tej tematyki.

Preparaty akwarystyczne na glony

Jednymi z najpopularniejszych preparatów do akwarium są te przeznaczone do walki z glonami. Ich obecność ma negatywny wpływ na przejrzystość wody, a także na czystość i higienę panującą w zbiorniku, dlatego warto jak najszybciej rozprawić się z nimi. Ponadto glony mogą także przyczynić się do pogorszenia samopoczucia bytujących w akwarium zwierząt. Dodatkowo wyglądają nieestetycznie i zaburzają piękną aranżację akwarium, gdyż często pokrywają całe szyby, a następnie gniją i jednocześnie pogarszają parametry wody. Oferowane preparaty akwarystyczne na glony wykazują skuteczne działanie i są proste w stosowaniu.

Nawozy i odżywki do akwarium

Nawozy i odżywki to preparaty akwarystyczne, które powinny znaleźć się pod ręką każdego akwarysty. Środki tego rodzaju odpowiadają za odpowiednią pielęgnację roślin i zwierząt wodnych, co przekłada się na ich prawidłowy rozwój oraz dobrą kondycję. Do najczęściej wybieranych produktów wśród nawozów i odżywek należy sól akwarystyczna, kapsułki do podłoża dostarczające niezbędnych składników odżywczych oraz utrzymujące jonowymienne właściwości dna zbiornika, a także preparat z bioaktywnym kobaltem. Te ostatnie znakomicie wpływają na poprawę i zwiększenie intensywności wybarwienia ryb, co jest mocno zauważalne w przypadku egzotycznych gatunków.

Testy wykorzystywane do sprawdzenia najważniejszych parametrów

Oferowane w tej kategorii testy to jedne z ważniejszych preparatów akwarystycznych, które pozwalają na bieżąco kontrolować parametry wody. Należy postępować zgodnie z instrukcją, aby dowiedzieć się, czy w danym zbiorniku panują odpowiednie warunki dla hodowanych ryb, zwierząt wodnych i roślin. Gdy tylko którykolwiek z parametrów nie będzie prawidłowy i zacznie odbiega

Na blogu

Łupież jest przypadłością, która dotyka nie tylko ludzi, ale również może doskwierać naszym pupilom. Dlatego często pojawia się pytanie, jak wygląda łupież u psa, a także czy jego występowanie jest w ogóle możliwe? W przypadku pojawienia się takiego problemu warto wiedzieć, jak się pozbyć tej nieprzyjemnej przypadłości. Dzięki temu Twój pies nie będzie cierpiał, a także zadbasz o jeszcze lepszą pielęgnację czworonoga.

Czytaj więcej

Czy zwierzaki domowe mogą cierpieć na łupież? Okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale łupież zalicza się do jednej z najczęściej spotykanych przypadłości u kotów. Warto w takim razie dowiedzieć się, jak wygląda łupież u kota, jakie są jego przyczyny, a także w jaki sposób można się go pozbyć. Dzięki temu uchronisz swojego pupila przed nieprzyjemnym schorzeniem.

Czytaj więcej

Prawidłowo zaprojektowane i założone oczko wodne stanowi niekwestionowaną ozdobę każdego ogrodu. Co więcej, nie wymaga ono zbyt wiele pracy ze strony opiekuna. Należy tylko pamiętać, aby systematycznie wykonywać w nim nieskomplikowane czynności pielęgnacyjne, które pozwolą na utrzymanie stawu w idealnym stanie. O jakich zabiegach mowa?.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 7 - 120
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com