Media filtracyjne do akwarium


Pokazano 1-36 z 51 pozycji

Chcesz się cieszyć krystalicznie czystą wodą w swoim akwarium? Pomogą Ci w tym nasze media filtracyjne, które skutecznie usuną z wody zanieczyszczenia i toksyny. Wybierz odpowiedni dla siebie wkład - biologiczny, chemiczny lub gąbkowy. Media filtracyjne, jak sama nazwa wskazuje, to produkty przeznaczone do filtrowania wody w zbiornikach. Możemy je podzielić na trzy główne kategorie: gąbki, filtry biologiczne oraz chemiczne. Każdy produkt z tych grup działa na zasadzie filtra zatrzymującego szkodliwe zanieczyszczenia i drobnoustroje.

W zależności od struktury media filtracyjne sprawdzą się praktycznie we wszystkich akwariach, są jednak przeznaczone do różnego rodzaju filtrów. Przed zakupem takiego produktu warto więc zorientować się, jaki filtr posiadamy i czy charakteryzuje go możliwość wymiany wkładu, pojemnika czy klasycznej gąbki. Zanim więc postanowisz zamówić media filtracyjne, sprawdź, jakiej kategorii produktu potrzebujesz. W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo znajdziesz najzwyklejsze filtrujące gąbki, filtry biologiczne, a także chemiczne.

Wkłady filtracyjne — klasyczne gąbki do akwariowego filtra

Najbardziej tradycyjnym filtrem jest oczywiście gąbka, która wyróżnia się nie tylko doskonałą filtracją mechaniczną, ale przede wszystkim jest produktem uniwersalnym. W naszym katalogu online prezentujemy bogaty wybór najróżniejszych gąbek - dopasujesz je do niemal każdego rodzaju filtra. Proponujemy prostokątne, kwadratowe i ergonomiczne gąbki, a także płaskie wkłady filtracyjne z domieszką gąbki wzbogaconej absorbentem fosforanów. Dzięki takiemu dodatkowi pozbędziesz się z wody szkodliwych dla zdrowia organizmów żywych substancji. Wkłady filtracyjne z gąbki to bardzo popularne rozwiązanie do wielu rodzajów filtrów klasycznych, dlatego są to produkty chętnie wybierane przez naszych stałych klientów.

Biologiczne media filtracyjne — specjalistyczne produkty do filtrowania wody

Biologiczne media filtracyjne to produkty wykonane z tworzywa ceramicznego. Niektóre rodzaje zawierają naturalne szczepy bakterii, dzięki czemu cały proces filtrowania wody przebiega szybko i sprawnie. W naszej ofercie prezentujemy media filtracyjne w postaci ceramicznych granulek o porowatej strukturze, co sprzyja osiedlaniu się na nich bakterii, pozytywnie wpływających na rozwój i funkcjonowanie wszystkich organizmów żywych w danym akwarium. Jeśli zależy Ci na tym, aby zachować odpowiedni poziom czystości wody w domowym zbiorniku, zadbaj o regularną wymianę mediów filtracyjnych, gdyż po pewnym czasie mogą się one zapychać, a co za tym idzie, stopniowo przestaną oczyszczać wodę. Należy więc systematycznie sprawdzać wszystkie filtry akwariowe, ponieważ dzięki temu unikniesz przykrych sytuacji, w których środowisko w Twoim zbiorniku wodnym przestanie być optymalne do prawidłowego rozwoju ryb i roślin.

Jak stosować chemiczne media filtracyjne?

Media filtracyjne zaliczane do tych chemicznych są równie bezpieczne dla ryb i roślin, jak te biologiczne. Występują w postaci granulek piasku lub są zamknięte w najzwyklejszej saszetce. Ich celem jest oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń i glonów, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko powstawania tak zwanej zielonej wody. Chemiczne media służące do filtrowania wody sprawdzą się w każdym akwarium słodkowodnym i w basenach w terrariach. Są niezwykle chłonne i wydajne, starczają na kilka tygodni, po czym należy je oczywiście wymienić. Wkłady filtracyjne chemiczne nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji, dlatego są absolutnie bezpieczne dla wszelkich organizmów żywych. W ofercie naszego sklepu AquaelZoo znajdziesz filtry chemiczne w postaci piasku, niewielkich granulek oraz saszetek — od Ciebie zależy, na jaką formę produktu postawisz.

Czy media filtracyjne są niezbędne w każdym domowym akwarium?

Dokładnie przefiltrowana, czyli oczyszczona woda stanowi najważniejszy element każdego domowego akwarium. Decydując się na założenie własnego zbiornika wodnego należy zadbać o odpowiednią filtrację cieczy. Zachęcamy bardzo serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą online mediów filtracyjnych, które doskonale radzą sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, resztkami pokarmu, odchodami czy glonami. Zarówno wkłady filtracyjne biologiczne, jak i chemiczne rewelacyjnie sprawdzą się we wszystkich akwariach, niezależnie od ich wielkości i głębokości. Możesz także śmiało postawić na klasyczne gąbki, równie niezawodnie oczyszczające wodę w Twoim akwarium. Zadbaj o odpowiednie środowisko dla Twoich rybek, żółwi i roślin i zainwestuj w proste, aczkolwiek niezbędne i niezastąpione sprzęty służące do filtrowania wody. Dopasuj wkład filtracyjny do filtra jaki posiadasz w swoim zbiorniku, regularnie wymieniaj te zużyte, a przekonasz się, jak krystalicznie czysta woda wpłynie na rozwój Twojej hodowli!

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com