Media filtracyjne do akwarium


Pokazano 1-36 z 56 pozycji

Chcesz się cieszyć krystalicznie czystą wodą w swoim akwarium? Pomogą Ci w tym nasze media filtracyjne, które skutecznie usuną z wody zanieczyszczenia i toksyny. Wybierz odpowiedni dla siebie wkład - biologiczny, chemiczny lub gąbkowy. Media filtracyjne, jak sama nazwa wskazuje, to produkty przeznaczone do filtrowania wody w zbiornikach. Możemy je podzielić na trzy główne kategorie: gąbki, filtry biologiczne oraz chemiczne. Każdy produkt z tych grup działa na zasadzie filtra zatrzymującego szkodliwe zanieczyszczenia i drobnoustroje.

W zależności od struktury media filtracyjne sprawdzą się praktycznie we wszystkich akwariach, są jednak przeznaczone do różnego rodzaju filtrów. Przed zakupem takiego produktu warto więc zorientować się, jaki filtr posiadamy i czy charakteryzuje go możliwość wymiany wkładu, pojemnika czy klasycznej gąbki. Zanim więc postanowisz zamówić media filtracyjne, sprawdź, jakiej kategorii produktu potrzebujesz. W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo znajdziesz najzwyklejsze filtrujące gąbki, filtry biologiczne, a także chemiczne.

Wkłady filtracyjne — klasyczne gąbki do akwariowego filtra

Najbardziej tradycyjnym filtrem jest oczywiście gąbka, która wyróżnia się nie tylko doskonałą filtracją mechaniczną, ale przede wszystkim jest produktem uniwersalnym. W naszym katalogu online prezentujemy bogaty wybór najróżniejszych gąbek - dopasujesz je do niemal każdego rodzaju filtra. Proponujemy prostokątne, kwadratowe i ergonomiczne gąbki, a także płaskie wkłady filtracyjne z domieszką gąbki wzbogaconej absorbentem fosforanów. Dzięki takiemu dodatkowi pozbędziesz się z wody szkodliwych dla zdrowia organizmów żywych substancji. Wkłady filtracyjne z gąbki to bardzo popularne rozwiązanie do wielu rodzajów filtrów klasycznych, dlatego są to produkty chętnie wybierane przez naszych stałych klientów.

Biologiczne media filtracyjne — specjalistyczne produkty do filtrowania wody

Biologiczne media filtracyjne to produkty wykonane z tworzywa ceramicznego. Niektóre rodzaje zawierają naturalne szczepy bakterii, dzięki czemu cały proces filtrowania wody przebiega szybko i sprawnie. W naszej ofercie prezentujemy media filtracyjne w postaci ceramicznych granulek o porowatej strukturze, co sprzyja osiedlaniu się na nich bakterii, pozytywnie wpływających na rozwój i funkcjonowanie wszystkich organizmów żywych w danym akwarium. Jeśli zależy Ci na tym, aby zachować odpowiedni poziom czystości wody w domowym zbiorniku, zadbaj o regularną wymianę mediów filtracyjnych, gdyż po pewnym czasie mogą się one zapychać, a co za tym idzie, stopniowo przestaną oczyszczać wodę. Należy więc systematycznie sprawdzać wszystkie filtry akwariowe, ponieważ dzięki temu unikniesz przykrych sytuacji, w których środowisko w Twoim zbiorniku wodnym przestanie być optymalne do prawidłowego rozwoju ryb i roślin.

Jak stosować chemiczne media filtracyjne?

Media filtracyjne zaliczane do tych chemicznych są równie bezpieczne dla ryb i roślin, jak te biologiczne. Występują w postaci granulek piasku lub są zamknięte w najzwyklejszej saszetce. Ich celem jest oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń i glonów, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko powstawania tak zwanej zielonej wody. Chemiczne media służące do filtrowania wody sprawdzą się w każdym akwarium słodkowodnym i w basenach w terrariach. Są niezwykle chłonne i wydajne, starczają na kilka tygodni, po czym należy je oczywiście wymienić. Wkłady filtracyjne chemiczne nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji, dlatego są absolutnie bezpieczne dla wszelkich organizmów żywych. W ofercie naszego sklepu AquaelZoo znajdziesz filtry chemiczne w postaci piasku, niewielkich granulek oraz saszetek — od Ciebie zależy, na jaką formę produktu postawisz.

Czy media filtracyjne są niezbędne w każdym domowym akwarium?

Dokładnie przefiltrowana, czyli oczyszczona woda stanowi najważniejszy element każdego domowego akwarium. Decydując się na założenie własnego zbiornika wodnego należy zadbać o odpowiednią filtrację cieczy. Zachęcamy bardzo serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą online mediów filtracyjnych, które doskonale radzą sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, resztkami pokarmu, odchodami czy glonami. Zarówno wkłady filtracyjne biologiczne, jak i chemiczne rewelacyjnie sprawdzą się we wszystkich akwariach, niezależnie od ich wielkości i głębokości. Możesz także śmiało postawić na klasyczne gąbki, równie niezawodnie oczyszczające wodę w Twoim akwarium. Zadbaj o odpowiednie środowisko dla Twoich rybek, żółwi i roślin i zainwestuj w proste, aczkolwiek niezbędne i niezastąpione sprzęty służące do filtrowania wody. Dopasuj wkład filtracyjny do filtra jaki posiadasz w swoim zbiorniku, regularnie wymieniaj te zużyte, a przekonasz się, jak krystalicznie czysta woda wpłynie na rozwój Twojej hodowli!

Na blogu

Małe psy o masie do kilku kilogramów najwygodniej jest przewozić w specjalnych, dedykowanych torbach lub transporterach. Po wcześniejszym przyzwyczajeniu pies czuje się w nich bezpiecznie, a my mamy nad nim pełną kontrolę. Transporter lub torba przyda się zarówno w komunikacji publicznej, jak i we własnym samochodzie.

Czytaj więcej

Dlaczego koty piją stosunkowo niewiele? Otóż wynika to z ich natury – kot domowy pochodzi od zamieszkujących suche afrykańskie stepy i półpustynie kotów nubijskich. Jego przodkowie prawie nie pili wody bo… po prostu nie mieli do nie dostępu. Braki płynów w swym organizmie uzupełniali zjadając w całości upolowane ofiary, takie jak np. drobne gryzonie.

Czytaj więcej

Oczko wodne stanowi unikalną ozdobę ogrodu i poprawia mikroklimat, wpływając korzystnie na wzrost pobliskich roślin. Ma wpływ także na psychikę człowieka. Podobnie jak w przypadku domowego akwarium udowodniono, że obserwowanie i pielęgnowanie pływających w nim ryb pozwala nam uspokoić się, wyciszyć czy pozbyć stresów.

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com