Pokarmy dla rybek


Pokazano 1-24 z 107 pozycji

Rybki akwariowe mają różne potrzeby żywieniowe. Stąd tak szeroki wybór pokarmów w naszym sklepie. Ryby roślinożerne żywią się martwą lub żywą substancją roślinną, mięsożerne żywym lub martwym pokarmem odzwierzęcym, a z kolei wszystkożerne w swojej diecie powinny mieć zarówno pokarm mięsny, jak i roślinny. Warto pamiętać, że dieta rybek powinna być urozmaicona i bogata w białka, tłuszcze, witaminy i minerały. Pokarmy dla rybek dostępne w naszym sklepie dedykowane są różnym gatunkom ryb. Mowa tu o sprawdzonych, cieszących się doskonałymi opiniami produktach pochodzących od renomowanych producentów, takich jak Aquael, Tetra czy Tropical. 

Pokarmy w płatkach dla ryb roślinożernych 

Płatki dla ryb to najpopularniejszy rodzaj pożywienia. Doskonale nadaje się dla gatunków żerujących we wszystkich strefach akwarium. Płatki wsypane do wody najpierw unoszą się na jej powierzchni, a następnie opadają i rozpływają się po całym akwarium, co zapewnia możliwość nakarmienia ryb znajdujących się nawet w najniższych obszarach. Oferujemy pokarmy dla ryb roślinożernych bogate w proteiny roślinne zawierające również niewielki dodatek składników pochodzenia zwierzęcego. Pokarmy akwarystyczne dostępne w naszym sklepie zawierają wszystkie niezbędne pierwiastki i witaminy. Wiele z nich ma w swoim składzie również stabilizowaną witaminę C wzmacniającą układ odpornościowy ryb. 

Pokarmy granulowane dla ryb akwariowych

Pokarmy akwarystyczne granulowane powoli opadają na dno zbiornika. Nadają się więc nie tylko dla osobników żerujących tuż przy powierzchni wody, ale także ryb bytujących w środkowej części akwarium oraz na jego dnie. Rozpuszczają się znacznie wolniej niż pokarm w płatkach, stąd uważa się je za praktyczniejsze, gdyż eliminują konieczność częstego sprzątania zbiornika. Dodatkową zaletą jest gładka powierzchnia i zamknięte pory granulatu, co umożliwia powolne chłonięcie wody, wysoką hydrostabilność i ograniczone uwalnianie składników do wody. 

Tabletki, wafelki, pałeczki i chipsy dla rybek

Pokarmy dla rybek w postaci tabletek to idealny wybór dla ryb dennych, skorupiaków i mieszkańców toni wodnej. Tabletkę przykleja się do ścianki akwarium i umieszcza na jego dnie. Kolejną propozycją są pałeczki dla rybek przeznaczone dla średnich i dużych gatunków ryb, które pokarm pobierają z powierzchni wody. Dla ryb żerujących w strefie dna dobrym rozwiązaniem są wafelki. Szybko opadają na dno, powoli chłoną wodę, co sprawia, że przez długo zachowują swój kształt. Z kolei większe gatunki ryb warto karmić pokarmem w kształcie chipsów. 

Pokarmy dla krewetek

Przygotowane w naszym sklepie pokarmy dla krewetek zostały opracowane tak, aby ich skład odpowiadał wymaganiom pokarmowym tych osobników. Zawierają one starannie wyselekcjonowane glony, ponad 60% białka, liczne witaminy z grupy B, witaminy C i D oraz pierwiastki (m.in. potas, magnez, chrom, żelazo, miedź, mangan, fosfor, selen, sód i cynk). Są to pokarmy akwarystyczne, w których składzie znajduje się także wiele barwników pomagających zwiększyć intensywność kolorów krewetek. Zawierają również łatwo przyswajalny wapń bardzo istotny dla krewetek, gdyż ich wzrost związany jest z regularnym linieniem polegającym na zrzucaniu wapiennego pancerzyka. 

Pokarmy liofilizowane dla rybek

Karma liofilizowana dla rybek akwariowych to pokarm, który można zaliczyć zarówno do sztucznych, jak i naturalnych. Stanowi odparowane z wody larwy skorupiaków, owadów i zooplankton. Przedstawiając ten rodzaj pożywienia, warto poinformować, czym jest liofilizacja. Jest to proces polegający na rozmrożeniu wyżej wymienionych stworzonek i umieszczeniu ich w próżni w celu odparowania wody. Karma liofilizowana jest dzięki temu pełna wartości odżywczych, smakowych i zapachowych. 

Pokarmy naturalne

Pokarmy naturalne to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich rybek akwariowych. Ryby należące do drapieżników należy karmić żywymi organizmami, a roślinożerne glonami, warzywami i roślinami wodnymi. Wybierając naturalne pokarmy akwarystyczne, stawiasz na dobrą kondycję mieszkańców Twojego akwarium. Starannie wyselekcjonowany skład to gwarancja ich optymalnego zdrowia.

Pokarmy dla rybek – podsumowanie

Żywienie ryb to złożony temat. Wybór pokarmu zależy od wielu indywidualnych czynników, takich jak gatunek i wiek, ale także od tego czy ryby są roślinożerne, wszystkożerne czy mięsożerne. Ważny jest nie tylko rodzaj pokarmu. Równie istotna jest częstotliwość karmienia i ilość karmy. Decyduje o tym liczba rybek w akwarium. W naszym sklepie nie brakuje wysokiej jakości pokarmów znanych i cenionych w branży akwarystycznej producentów. Jesteśmy przekonani, że znalezienie odpowiedniej karmy nie będzie dla Ciebie problemem. Jednak jeśli pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości, skorzystaj z naszej pomocy. Zadzwoń lub napisz do nas! Możesz również odwiedzić stronę naszego bloga, gdzie publikujemy interesujące artykuły dotyczące hodowli ryb akwariowych. Zachęcamy do zapoznania się z przydatną lekturą!

Na blogu

Łupież jest przypadłością, która dotyka nie tylko ludzi, ale również może doskwierać naszym pupilom. Dlatego często pojawia się pytanie, jak wygląda łupież u psa, a także czy jego występowanie jest w ogóle możliwe? W przypadku pojawienia się takiego problemu warto wiedzieć, jak się pozbyć tej nieprzyjemnej przypadłości. Dzięki temu Twój pies nie będzie cierpiał, a także zadbasz o jeszcze lepszą pielęgnację czworonoga.

Czytaj więcej

Czy zwierzaki domowe mogą cierpieć na łupież? Okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale łupież zalicza się do jednej z najczęściej spotykanych przypadłości u kotów. Warto w takim razie dowiedzieć się, jak wygląda łupież u kota, jakie są jego przyczyny, a także w jaki sposób można się go pozbyć. Dzięki temu uchronisz swojego pupila przed nieprzyjemnym schorzeniem.

Czytaj więcej

Prawidłowo zaprojektowane i założone oczko wodne stanowi niekwestionowaną ozdobę każdego ogrodu. Co więcej, nie wymaga ono zbyt wiele pracy ze strony opiekuna. Należy tylko pamiętać, aby systematycznie wykonywać w nim nieskomplikowane czynności pielęgnacyjne, które pozwolą na utrzymanie stawu w idealnym stanie. O jakich zabiegach mowa?.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 3 - 200
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com