Pokarmy dla welonów


Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Welony zwane również karasiami i potocznie “złotymi rybkami” to piękne okazy, które należą do jednych z najpopularniejszych gatunków ryb akwariowych. Zaleca się trzymać je odseparowane od agresywnych osobników, gdyż ze względu na charakterystyczne długie i piękne płetwy stają się dla nich łakomym kąskiem do podgryzania. Ponadto welony należą do ryb ciekawych świata, szybko się rozmnażają i są ruchliwe. Dodatkowo ich atrakcyjny wygląd sprawia, że patrzenie przez szybę na ich życie jest czystą przyjemnością i relaksującym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Właśnie ze względu na tak duże zainteresowanie tym gatunkiem ryb, w naszym sklepie nie mogło zabraknąć pokarmów dla welonów pochodzących od renomowanych producentów, wśród których można wymienić między innymi markę Aquael i Tetra.

Rodzaje pokarmów dla welonów dostępne w sklepie AquaelZoo.pl

Oferowane w naszym sklepie pokarmy dla ryb akwariowych, w tym dla welonów, są dostępne w różnych pojemnościach, dzięki czemu można wybrać opakowanie dostosowane swoją wielkością do liczebności posiadanych osobników. Ponadto pokarmy dzielą się na wersję Goldgran oraz Goldvit, które różnią się formą. Goldvit występuje w postaci płatków, natomiast Goldgran to forma granulek. Płatki są niezwykle popularne w środowisku akwarystów i doskonale sprawdzają się w przypadku wielu różnych gatunków ryb akwariowych, nie tylko u welonów. Nadają się dla wszystkich osobników, które żerują w różnych strefach zbiornika. Najpierw unoszą się na powierzchni wody, a następnie opadają i rozpływają po całym akwarium, co daje możliwość nakarmienia również osobników żerujących na dnie. 

Natomiast granulaty stanowią idealne rozwiązanie dla ryb poruszających się głównie w toni wodnej oraz po podłożu. Struktura tego rodzaju pokarmu dla welonów ma gładką powierzchnię z zamkniętymi porami, co umożliwia powolne chłonięcie wody oraz wysoką hydrostabilność, co ogranicza szybkie uwalnianie składników i jednocześnie wiąże się z mniejszym zanieczyszczeniem akwarium. Są to pokarmy marki Aquael, które mają także wiele cech wspólnych. Przede wszystkim słyną z najwyższej jakości i zapewniają właściwe odżywianie złotych rybek. Należą do pokarmów pełnoporcjowych, a ich kompozycje zawierają cenne składniki podkreślające naturalne barwy ryb. Dodatkowo zostały przygotowane z największą starannością i dostarczają welonom niezbędne do prawidłowego rozwoju witaminy i pierwiastki zwiększające odporność. Są to lekkostrawne mieszanki o obniżonej kaloryczności, co doskonale sprawdza się u karasiów, gdyż są to gatunki podatne na zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Pokarmy marki Aquael doskonale wpływają na prawidłową perystaltykę jelit. Warto także wspomnieć o propozycjach od firmy Tetra, które wyróżniają się formułą Clean&Clear polepszającą przyswajanie pokarmu, co jednocześnie wiąże się ze zmniejszoną ilością odchodów zanieczyszczających wodę akwariową.

Co warto wiedzieć o welonach?

Welony to specyficzny gatunek ryb o pięknym kolorze, które często stanowią główną atrakcję w akwarium. Mają swoje charakterystyczne przyzwyczajenia, wśród których można wymienić między innymi buszowanie i zabawy wakwarium, a także rycie w podłożu, co często wiąże się z niszczeniem roślinności. Rozmnażanie tego gatunku nie należy do łatwych zadań oraz wymaga zapewnienia odpowiednich warunków. Ponadto warto wiedzieć, że welony są niezwykle towarzyskie i przyjaźnie nastawione do otoczenia, dlatego świetnie czują się w stadach z innymi gatunkami. Zatem można z powodzeniem łączyć je z mieczykami, glonojadami i rybami Danio. Welony szybko aklimatyzują się do nowego miejsca, jednak warto zaopatrzyć akwarium w którym bytują w filtry oraz termometr, gdyż optymalna dla nich temperatura wody powinna mieścić się w przedziale od 18 do 24 stopni Celsjusza. Należy także zwrócić uwagę na parametr pH, który powinien być w granicy 6 lub 7,5.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć akwaria, urządzenia i akcesoria niezbędne do zapewnienia optymalnych warunków do rozwoju i życia złotych rybek. Wszelkiego rodzaju grzałki, filtry czy odmulacze, podobnie jak pokarm dla welonów, słyną z wysokiej jakości. Wszystkie produkty są dostępne w atrakcyjnej cenie, a tuż po złożeniu zamówienia towar jest wysyłany bez opóźnień, dlatego zapewniamy szybką dostawę. Zachęcamy już dziś do złożenia zamówienia, a w razie pojawienia się dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie doradzą w wyborze konkretnych produktów. Życzymy udanych zakupów!

Na blogu

Łupież jest przypadłością, która dotyka nie tylko ludzi, ale również może doskwierać naszym pupilom. Dlatego często pojawia się pytanie, jak wygląda łupież u psa, a także czy jego występowanie jest w ogóle możliwe? W przypadku pojawienia się takiego problemu warto wiedzieć, jak się pozbyć tej nieprzyjemnej przypadłości. Dzięki temu Twój pies nie będzie cierpiał, a także zadbasz o jeszcze lepszą pielęgnację czworonoga.

Czytaj więcej

Czy zwierzaki domowe mogą cierpieć na łupież? Okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale łupież zalicza się do jednej z najczęściej spotykanych przypadłości u kotów. Warto w takim razie dowiedzieć się, jak wygląda łupież u kota, jakie są jego przyczyny, a także w jaki sposób można się go pozbyć. Dzięki temu uchronisz swojego pupila przed nieprzyjemnym schorzeniem.

Czytaj więcej

Prawidłowo zaprojektowane i założone oczko wodne stanowi niekwestionowaną ozdobę każdego ogrodu. Co więcej, nie wymaga ono zbyt wiele pracy ze strony opiekuna. Należy tylko pamiętać, aby systematycznie wykonywać w nim nieskomplikowane czynności pielęgnacyjne, które pozwolą na utrzymanie stawu w idealnym stanie. O jakich zabiegach mowa?.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 11 - 40
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com