Karma dla chomika


Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Chomik to niewielkie zwierzątko, w związku z czym może się wydawać, że także jego potrzeby nie są zbyt wygórowane i że zajęcie się nim nie wiąże się ze specjalnymi wymaganiami. Wprawdzie ten mały gryzoń doskonale potrafi o siebie zadbać i świetnie bawić się we własnym towarzystwie, ale opieka nad nim wiążę się z odpowiedzialnością. Największe wymagania dotyczą pokarmu. Nie można zdecydować się na podanie zwierzątku tego, na co akurat trafimy w przydomowym sklepie. Niezwykle istotne jest zapewnienie mu karmy dla chomika, która została stworzona specjalnie z myślą o jego potrzebach.

Zobacz powiązane produkty:

Takie postępowanie sprawi, że chomik będzie prawidłowo się rozwijał i funkcjonował, ponieważ otrzyma wszystkie potrzebne jego organizmowi składniki odżywcze. Podczas wyboru karmy dla chomików koniecznie zwróć uwagę, dla jakiego gatunku chomika przeznaczony został produkt, gdyż mogą one mieć różne wymagania żywieniowe.

Pożywienie, które sprawi, że chomik będzie zdrowy i energiczny

Aby zwierzątko długo cieszyło się dobrym zdrowiem i energią, dostarczona mu karma dla chomika powinna zawierać przede wszystkim pochodzące z nasion i zbóż białko roślinne. Ponadto, bardzo istotne jest uzupełnienie diety o produkty wykonane z warzyw, ziół, a nawet owoców. Wszystko to i o wiele więcej znajduje się w dostępnych w naszej ofercie produktach. Składa się na nie karma dla chomików w postaci granulek, a także w postaci mieszanek. Oferta jest tak urozmaicona, że każdy z klientów z pewnością znajdzie w niej dokładnie to, co zaspokoi apetyt jego zwierzątka i pozwoli chomikowi zdrowo funkcjonować. Poza zwykłą karmą niezwykłą popularnością cieszą się też przysmaki dla chomików stworzone specjalnie z myślą o ich potrzebach, w tym nawet specjalny drink dla gryzoni z zawartością składników, które przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu chomika.

Suszone sianko z dodatkami oraz zioła, które pozytywnie wpłyną organizm chomika

Wśród karm dla chomików występuje między innymi w stu procentach naturalne sianko z dodatkiem ziół lub suszonych owoców, które dzięki zawartości błonnika przyczynia się do ochrony zębów gryzonia. Hodowcy chomików chętnie decydują się też na uzupełniające mieszanki paszowe, które występują pod postacią kolb miodowych, warzywnych, orzechowych, owocowych czy jabłkowych. Dostępne są też mieszanki złożone z naturalnie suszonych warzyw, owoców oraz ziaren, które zostały dokładnie wyselekcjonowane, dzięki czemu mamy do czynienia z pożywieniem w pełni zdrowym i nieprzyczyniającym się do kłopotów trawiennych gryzonia. Jak wspomnieliśmy, w diecie zwierzątka mile widziane są też zioła, których również nie brakuje w naszym asortymencie. Obok mniszka lekarskiego występują między innymi skrzyp polny, babka lancetowata, koniczyna czerwona, natka pietruszki, a także sianko z kwiatami i warzywami, z melisą czy z miętą. Przed dokonaniem zakupu tej karmy dla chomików polecamy zapoznać się ze wskazaniami, ponieważ poszczególne zioła wykazują innego rodzaju właściwości i przynoszą odmienne dla organizmu korzyści.

Mieszanki, gryzaczki i krackery, które pozwolą na utrzymanie zębów chomika w dobrym stanie

W menu Twojego zwierzątka mogą znaleźć się także mieszanki korzeni, owoców tropikalnych czy też przysmaki dla chomików, które mogą występować w postaci chipsów, na przykład w formie suszonych jabłek, marchewki, gruszki, banana czy brokuła. Aby właściwie zadbać o zęby chomika, warto uzupełnić jego pożywienie na przykład o występujące w różnych smakach gryzaczki, które umożliwiają ścieranie zębów, a jednocześnie dobroczynnie wpływają na inne części organizmu, w zależności od dołączonego do produktu dodatku. Polecamy także przysmaki dla chomików, przy których produkcji kierowano się wielkością zwierzątka. W ich skład wchodzą na przykład produkty dla karłowatych chomików czy dla małych gryzoni. Apetyt zwierzątka zaspokoją także takie smakołyki jak krackery, czyli osadzone na patyczku kolby ze zbożowymi składnikami, owocami czy płatkami owsianymi, które można zawiesić w klatce za pomocą specjalnie przygotowanej zawieszki.

FAQ

Wszelkie zakazane pokarmy dla chomika to te, które są mocno przetworzone, zawierają cukier i sól, jak np. krakersy. Niewskazane są również konkretne owoce i warzywa, np.: awokado, bakłażan, bób, cebula, ciecierzyca, brukselka, cytrusy, czosnek, granat, kapusta, mango, por, rzodkiew, por, szczaw, szczypiorek, szpinak, surowe ziemniaki, rabarbar.

Wiele warzyw i owoców nie jest wskazanych dla chomika, dlatego najbezpieczniej jest wybierać przysmaki przystosowane specjalnie do potrzeb tych zwierząt, np. marki Versele-Laga. Można postawić też na podawanie karmy uzupełniającej (np. sianka z błonnikiem i miętą), oraz na bezpieczne warzywa i owoce, takie jak ogórek, kalafior, brokuł, marchewka, czy zielenina.

Chomik dżungarski jest wszystkożerny. Może jest warzywa takie jak np. rzeżucha, kiełki, sałata, marchewka, groszek, brokuły, cykoria i kukurydza, owoce takie jak np. maliny, arbuz, jabłka, banany, winogrona, truskawki (jednak jako dodatek do pożywienia), zboża i ziarna, oraz białko zwierzęce, np. jajka, świerszcze, mączniki.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com