Karma dla chomika


Pokazano 1-36 z 65 pozycji

Chomik to niewielkie zwierzątko, w związku z czym może się wydawać, że także jego potrzeby nie są zbyt wygórowane i że zajęcie się nim nie wiąże się ze specjalnymi wymaganiami. Wprawdzie ten mały gryzoń doskonale potrafi o siebie zadbać i świetnie bawić się we własnym towarzystwie, ale opieka nad nim wiążę się z odpowiedzialnością. Największe wymagania dotyczą pokarmu. Nie można zdecydować się na podanie zwierzątku tego, na co akurat trafimy w przydomowym sklepie. Niezwykle istotne jest zapewnienie mu karmy dla chomika, która została stworzona specjalnie z myślą o jego potrzebach.

Zobacz powiązane produkty:

Takie postępowanie sprawi, że chomik będzie prawidłowo się rozwijał i funkcjonował, ponieważ otrzyma wszystkie potrzebne jego organizmowi składniki odżywcze. Podczas wyboru karmy dla chomików koniecznie zwróć uwagę, dla jakiego gatunku chomika przeznaczony został produkt, gdyż mogą one mieć różne wymagania żywieniowe.

Pożywienie, które sprawi, że chomik będzie zdrowy i energiczny

Aby zwierzątko długo cieszyło się dobrym zdrowiem i energią, dostarczona mu karma dla chomika powinna zawierać przede wszystkim pochodzące z nasion i zbóż białko roślinne. Ponadto, bardzo istotne jest uzupełnienie diety o produkty wykonane z warzyw, ziół, a nawet owoców. Wszystko to i o wiele więcej znajduje się w dostępnych w naszej ofercie produktach. Składa się na nie karma dla chomików w postaci granulek, a także w postaci mieszanek. Oferta jest tak urozmaicona, że każdy z klientów z pewnością znajdzie w niej dokładnie to, co zaspokoi apetyt jego zwierzątka i pozwoli chomikowi zdrowo funkcjonować. Poza zwykłą karmą niezwykłą popularnością cieszą się też przysmaki dla chomików stworzone specjalnie z myślą o ich potrzebach, w tym nawet specjalny drink dla gryzoni z zawartością składników, które przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu chomika.

Suszone sianko z dodatkami oraz zioła, które pozytywnie wpłyną organizm chomika

Wśród karm dla chomików występuje między innymi w stu procentach naturalne sianko z dodatkiem ziół lub suszonych owoców, które dzięki zawartości błonnika przyczynia się do ochrony zębów gryzonia. Hodowcy chomików chętnie decydują się też na uzupełniające mieszanki paszowe, które występują pod postacią kolb miodowych, warzywnych, orzechowych, owocowych czy jabłkowych. Dostępne są też mieszanki złożone z naturalnie suszonych warzyw, owoców oraz ziaren, które zostały dokładnie wyselekcjonowane, dzięki czemu mamy do czynienia z pożywieniem w pełni zdrowym i nieprzyczyniającym się do kłopotów trawiennych gryzonia. Jak wspomnieliśmy, w diecie zwierzątka mile widziane są też zioła, których również nie brakuje w naszym asortymencie. Obok mniszka lekarskiego występują między innymi skrzyp polny, babka lancetowata, koniczyna czerwona, natka pietruszki, a także sianko z kwiatami i warzywami, z melisą czy z miętą. Przed dokonaniem zakupu tej karmy dla chomików polecamy zapoznać się ze wskazaniami, ponieważ poszczególne zioła wykazują innego rodzaju właściwości i przynoszą odmienne dla organizmu korzyści.

Mieszanki, gryzaczki i krackery, które pozwolą na utrzymanie zębów chomika w dobrym stanie

W menu Twojego zwierzątka mogą znaleźć się także mieszanki korzeni, owoców tropikalnych czy też przysmaki dla chomików, które mogą występować w postaci chipsów, na przykład w formie suszonych jabłek, marchewki, gruszki, banana czy brokuła. Aby właściwie zadbać o zęby chomika, warto uzupełnić jego pożywienie na przykład o występujące w różnych smakach gryzaczki, które umożliwiają ścieranie zębów, a jednocześnie dobroczynnie wpływają na inne części organizmu, w zależności od dołączonego do produktu dodatku. Polecamy także przysmaki dla chomików, przy których produkcji kierowano się wielkością zwierzątka. W ich skład wchodzą na przykład produkty dla karłowatych chomików czy dla małych gryzoni. Apetyt zwierzątka zaspokoją także takie smakołyki jak krackery, czyli osadzone na patyczku kolby ze zbożowymi składnikami, owocami czy płatkami owsianymi, które można zawiesić w klatce za pomocą specjalnie przygotowanej zawieszki.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 38
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com