Pompy do oczek wodnych i stawów
O piękny wygląd oczka wodnego zadbasz dzięki pompie. To urządzenie, które pozostaje niewidoczne, jednak jest bardzo ważne dla zbiornika. Zadaniem pompy do oczka wodnego jest pompowanie i filtrowanie wody. Tego typu urządzenia mogą być też stosowane w fontannach, stawach ogrodowych i przydomowych basenach. W naszym asortymencie znajdziesz pompy fontannowe, które są również odporne na morską wodę, dlatego są odpowiednie do akwariów słonowodnych. Poznaj skuteczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze pompy do ogrodu. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz model, który zapewni skuteczne oczyszczanie i napowietrzanie wody.
Zobacz inne produkty do ogrodu:
Poznaj bogatą ofertę pomp do oczek wodnych
W AquaelZoo znajdziesz pompy o różnej wydajności, dlatego bez trudu dopasujesz je do wielkości zbiornika. Możesz wybrać między innymi urządzenia o wydajności 500, 1000, 1500 i 2000 l/h. Oferujemy modele, w których zastosowano nowoczesne silniki oraz wysokiej jakości uszczelki pod komorą wirnika – dzięki temu straty wydajności są zminimalizowane. W asortymencie znajdziesz modele, które zostały wyposażone w płynny system regulacji wydajności. Do skorzystania z tej funkcji jest przeznaczone ergonomiczne pokrętło znajdujące na dyszy wylotowej pompy. Pozwala ono dostosować siłę strumienia wody do potrzeb.
Odkryj zalety pomp do oczek wodnych
Oferujemy urządzenia energooszczędne – niskie zużycie prądu wynika ze specjalnej konstrukcji, a dokładniej unikalnej budowy wirnika i jego komory. Niższe rachunki za prąd nie tylko jedna z wielu zalet pomp fontannowych z naszej oferty. Dostępne urządzenia są bezpieczne w użytkowaniu – mają między innymi zabezpieczenie przed przegrzaniem. Mogą być stosowane zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie. Charakteryzują się również wygodą użytkowania – dzięki prefiltrowi do pompy nie dostają się zabrudzenia, co zapobiega konieczności częstego czyszczenia. Kolejną zaletą jest łatwość podłączenia – ułatwia to długi kabel zasilający. Co ważne, pompy do oczek wodnych są w pełni bezpieczne dla zwierząt, ponieważ zostały wykonane z nietoksycznych materiałów.
Sprawdź pozostały asortyment AquaelZoo
W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko pompy fontannowe, lecz także więcej urządzeń, które pozwolą Ci zadbać o oczko wodne. Oferujemy między innymi grzałki – dzięki nim zadbasz o ryby w zimowym czasie. Urządzenia sprawią, że na powierzchni oblodzonego zbiornika stworzy się przerębel, który umożliwi swobodną wymianę gazową, co zapobiegnie uduszeniu się mieszkańców oczka wodnego. Oferujemy również preparaty, dzięki którym zadbasz o czystość zbiornika. Możesz zdecydować się na środek do zwalczania glonów. Preparat sprawi, że niechciane rośliny zbiorą się na powierzchni zbiornika, a przez to ich usunięcie stanie się dla Ciebie znacznie prostsze. W asortymencie znajdziesz też produkty, dzięki którym zadbasz o urozmaicenie wyglądu zbiornika. Oferujemy oświetlenie ogrodowe do montażu na dnie oczka. To lampy, dzięki którym stworzysz wielobarwne iluminacje, a zbiornik będzie efektownie prezentował się wieczorem.
Na blogu
Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?
Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.
Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?