Podłoża aktywne do akwarium


Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Dobór odpowiedniego podłoża to gwarancja zdrowego ekosystemu akwarium. Od jego rodzaju w dużej mierze zależy zarówno prawidłowy rozwój roślin, jak i dobra kondycja żyjących w zbiorniku wodnym organizmów. Chcesz mieć zdrowe ryby i piękną roślinność? Postaw na podłoża aktywne, które oferujemy w prezentowanej kategorii naszego sklepu. Przygotowaliśmy szeroki wybór produktów sprawdzonej marki Aquael – krajowego i światowego lidera na rynku akwarystycznym. Stawiamy na sprawdzony asortyment doceniany przez najbardziej doświadczonych akwarystów. Jesteśmy przekonani, że Ty również znajdziesz wśród proponowanych tutaj artykułów odpowiednie podłoże do swojego akwarium.

Jak działają podłoża aktywne?

Proponowane na tej stronie podłoża akwarystyczne są biologicznie aktywne. Mają postać granulek o średnicy od 1 do 4 mm. Zostały wyprodukowane wyłącznie z naturalnych, organicznych składników. Są znakomitym wyborem do każdego akwarium, jednak najczęściej wybierane są do zbiorników, w których główną rolę odgrywają rośliny. Mają świetny wpływ na parametry wody akwariowej, dostosowując je do potrzeb roślin wodnych. Podłoża do akwarium aktywne biologicznie utrzymują odpowiedni poziom twardości wody, ale przede wszystkim stopniowo uwalniają składniki odżywcze, co jest korzystne dla rozwoju roślinności. Ponadto są doskonałym siedliskiem dla pożytecznych bakterii filtracyjnych eliminujących z wody związki azotowe i poprawiających jej jakość. Dodatkową korzyścią stosowania podłoży aktywnych są wysokie walory dekoracyjne. Występują one w ciemnych kolorach. Na ich tle przepięknie prezentuje się soczyście zielona roślinność.

Podłoża aktywne – idealny wybór do hodowli krewetek

Większość podłoży aktywnych dla roślin zapewnia także idealne warunki do hodowli krewetek. Lubią one bowiem miękką wodę o odczynie kwaśnym aż do obojętnego. Jeśli planujesz założyć krewetkarium, pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem są podłoża aktywne. Najczęściej są one produkowane na bazie torfu, ziemi, humusu i popiołu wulkanicznego. Można stosować je jako podłoża główne lub wspomagające. W AquaelZoo proponujemy najlepszej jakości w pełni naturalne podłoża akwarystyczne, które korzystnie wpływają na cały ekosystem akwarium. Możesz zdecydować się na duże opakowanie – podłoże aktywne Advanced Soil Original o pojemności 8l lub wybrać mniejszą pojemność – opakowanie 3l. Nasza oferta to także podłoża akwarystyczne dekoracyjne, na przykład piasek lila-róż, żwirek żółty, zielony lub dostępny w innych kolorach. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego podłoża do swojego akwarium, możesz skorzystać z pomocy naszych doradców. Chętnie odpowiedzą oni na Twoje pytania i rozwieją wątpliwości. Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie, dlatego warto nam zaufać. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat hodowli ryb i roślin akwariowych? Zajrzyj na stronę naszego bloga. Czeka tam na Ciebie przydatna lektura. Zachęcamy do składania zamówień!

FAQ

Dobrej jakości podłoże aktywne w akwarium powinno tworzyć lekko kwaśną i miękką wodę. Dzięki temu wiele gatunków ryb będzie miało zapewnione warunki zbliżone do tych naturalnych. Możesz również zamówić specjalistyczne substraty dla krewetek. Wybierając podłoże do akwarium, zwróć uwagę na jego biotopy. Dostępne w naszej ofercie podłoża aktywne charakteryzują się optymalną granulacją dla rozwoju rośliny oraz jej korzeni. Dobrze dobrane podłoże aktywne gwarantuje odpowiednią twardość wody i utrzymuje jej niskie pH. Pamiętaj, że tego typu podłoże działa przez jakiś czas – potem się wyjaławia.

Przede wszystkim podłoże aktywne tworzy idealne warunki dla rozwoju roślinności w akwarium oraz ma doskonały wpływ na parametry wody – charakteryzuje się ona wtedy odpowiednią twardością, a jej pH jest utrzymywane na bardzo niskim poziomie. W takim podłożu znajduje się wiele cennych substancji odżywczych dla roślinności, a także mogą się w nim rozwijać kolonie bakterii nitryfikacyjnych – niezbędne w rozkładaniu substancji azotowych powstających w zbiorniku wodnym.

Musisz wiedzieć, że podłoże aktywne pracuje nieustannie, ale jego czas pracy jest ograniczony przez jeden czynnik – wymianę kationową (CEC). Właściwości podłoża aktywnego pozwalają na zbijanie cząsteczek GH i KH oraz efektownie stabilizują poziom pH w wodzie. Szczegółowe informacje znajdziesz na opakowaniach substratów dostępnych w naszym sklepie internetowym. Jednak musisz pamiętać, że stosując wodę wodociągową, znacznie ograniczysz czas pracy podłoża aktywnego. Dlatego podczas szukania odpowiedniego produktu do swojego akwarium musisz przewidzieć wiele czynników związanych z wodą oraz rodzajem roślinności zasadzonej w zbiorniku.

Podłoże aktywne to złoża kationowo-jonowe, które mają zdolność do wymiany kationów w wodzie w akwarium. Taka właściwość pozwala na obniżenie wartości GH i KH, czego efektem jest większa stabilizacja poziomu pH. Stosując podłoże aktywne w określonym czasie, stworzysz idealne środowisko wzrostowe dla roślin akwaryjnych. Pamiętaj, że zdolności tego typu substratów są ograniczone czasowo i tracą one swoje właściwości wymiany kationów. W ofercie AquaelZoo znajdziesz sprawdzone podłoża, które są polecane przez zawodowych akwarystów.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com