Podłoża aktywne do akwarium


Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Dobór odpowiedniego podłoża to gwarancja zdrowego ekosystemu akwarium. Od jego rodzaju w dużej mierze zależy zarówno prawidłowy rozwój roślin, jak i dobra kondycja żyjących w zbiorniku wodnym organizmów. Chcesz mieć zdrowe ryby i piękną roślinność? Postaw na podłoża aktywne, które oferujemy w prezentowanej kategorii naszego sklepu. Przygotowaliśmy szeroki wybór produktów sprawdzonej marki Aquael – krajowego i światowego lidera na rynku akwarystycznym. Stawiamy na sprawdzony asortyment doceniany przez najbardziej doświadczonych akwarystów. Jesteśmy przekonani, że Ty również znajdziesz wśród proponowanych tutaj artykułów odpowiednie podłoże do swojego akwarium.

Jak działają podłoża aktywne?

Proponowane na tej stronie podłoża akwarystyczne są biologicznie aktywne. Mają postać granulek o średnicy od 1 do 4 mm. Zostały wyprodukowane wyłącznie z naturalnych, organicznych składników. Są znakomitym wyborem do każdego akwarium, jednak najczęściej wybierane są do zbiorników, w których główną rolę odgrywają rośliny. Mają świetny wpływ na parametry wody akwariowej, dostosowując je do potrzeb roślin wodnych. Podłoża do akwarium aktywne biologicznie utrzymują odpowiedni poziom twardości wody, ale przede wszystkim stopniowo uwalniają składniki odżywcze, co jest korzystne dla rozwoju roślinności. Ponadto są doskonałym siedliskiem dla pożytecznych bakterii filtracyjnych eliminujących z wody związki azotowe i poprawiających jej jakość. Dodatkową korzyścią stosowania podłoży aktywnych są wysokie walory dekoracyjne. Występują one w ciemnych kolorach. Na ich tle przepięknie prezentuje się soczyście zielona roślinność.

Podłoża aktywne – idealny wybór do hodowli krewetek

Większość podłoży aktywnych dla roślin zapewnia także idealne warunki do hodowli krewetek. Lubią one bowiem miękką wodę o odczynie kwaśnym aż do obojętnego. Jeśli planujesz założyć krewetkarium, pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem są podłoża aktywne. Najczęściej są one produkowane na bazie torfu, ziemi, humusu i popiołu wulkanicznego. Można stosować je jako podłoża główne lub wspomagające. W AquaelZoo proponujemy najlepszej jakości w pełni naturalne podłoża akwarystyczne, które korzystnie wpływają na cały ekosystem akwarium. Możesz zdecydować się na duże opakowanie – podłoże aktywne Advanced Soil Original o pojemności 8l lub wybrać mniejszą pojemność – opakowanie 3l. Nasza oferta to także podłoża akwarystyczne dekoracyjne, na przykład piasek lila-róż, żwirek żółty, zielony lub dostępny w innych kolorach. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego podłoża do swojego akwarium, możesz skorzystać z pomocy naszych doradców. Chętnie odpowiedzą oni na Twoje pytania i rozwieją wątpliwości. Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie, dlatego warto nam zaufać. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat hodowli ryb i roślin akwariowych? Zajrzyj na stronę naszego bloga. Czeka tam na Ciebie przydatna lektura. Zachęcamy do składania zamówień!

Na blogu

Łupież jest przypadłością, która dotyka nie tylko ludzi, ale również może doskwierać naszym pupilom. Dlatego często pojawia się pytanie, jak wygląda łupież u psa, a także czy jego występowanie jest w ogóle możliwe? W przypadku pojawienia się takiego problemu warto wiedzieć, jak się pozbyć tej nieprzyjemnej przypadłości. Dzięki temu Twój pies nie będzie cierpiał, a także zadbasz o jeszcze lepszą pielęgnację czworonoga.

Czytaj więcej

Czy zwierzaki domowe mogą cierpieć na łupież? Okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale łupież zalicza się do jednej z najczęściej spotykanych przypadłości u kotów. Warto w takim razie dowiedzieć się, jak wygląda łupież u kota, jakie są jego przyczyny, a także w jaki sposób można się go pozbyć. Dzięki temu uchronisz swojego pupila przed nieprzyjemnym schorzeniem.

Czytaj więcej

Prawidłowo zaprojektowane i założone oczko wodne stanowi niekwestionowaną ozdobę każdego ogrodu. Co więcej, nie wymaga ono zbyt wiele pracy ze strony opiekuna. Należy tylko pamiętać, aby systematycznie wykonywać w nim nieskomplikowane czynności pielęgnacyjne, które pozwolą na utrzymanie stawu w idealnym stanie. O jakich zabiegach mowa?.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 12 - 150
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com