Klatka dla królika


Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Domowe gryzonie są pupilami wybieranymi przez osoby w różnym wieku. Króliki miniaturki należą do zwierząt futerkowych o przyjaznym, choć nieco płochliwym uosobieniu. Dla ich komfortu i równowagi psychicznej należy stworzyć im miejsce bezpieczne, w którym nawet jeśli nie będą mieszkać na stałe, to z pewnością schowają się w sytuacjach stresowych. Pierwszą myślą przy zakupie królika jest oczywiście wybór klatki – to podstawa gwarantująca wygodę zarówno zwierzęciu, jak i jego właścicielom. Decyzja o konkretnym modelu powinna być jednak dobrze przemyślana i podyktowana przede wszystkim wielkością docelową zwierzęcia oraz ilością posiadanych osobników.

Zamów najlepsze produkty dla królików:

Klatki dla królika – które warto wziąć pod uwagę?

Królik należy do zwierząt ruchliwych i skocznych. Jest również pupilem dość płochliwym, dlatego zapewnienie mu bezpieczeństwa i spokoju odgrywa kluczową rolę. To miejsce nie tylko do spania, ale również jedzenia czy załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Wybór właściwego rozwiązania powinien być zatem podyktowany przede wszystkim docelową wielkością zwierzęcia, ilością hodowanych osobników oraz wyposażeniem, które powinno znaleźć się do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Minimalna wielkość klatki dla królika powinna wynosić 100 cm długości i około 54 cm szerokości. To spory dodatkowy „mebel”, dlatego warto dokładnie przemyśleć jego lokalizację w mieszkaniu. Tym bardziej, iż najlepiej dla zwierzęcia, aby miało stałe miejsce i towarzysza codziennych zabaw. Regularne wypuszczanie królika na zewnątrz w celu “wybiegania” dostarcza mu właściwej ilości ruchu. Dobrze więc pamiętać, aby drzwiczki pozostawiać otwarte na stałe – wówczas możesz zdecydować się na rozwiązanie o długości 80 cm.

Wymiar klatki dla królika to nie wszystko!

Chcąc zapewnić najlepsze warunki dla prawidłowego i szczęśliwego życia swojego gryzonia, postaw na sprawdzone i doceniane propozycje. W AquaelZoo.pl otrzymasz produkty wysokiej jakości, zróżnicowane i dopasowane do potrzeb płochliwych zwierząt. Klatki dla królika w naszej ofercie wyróżniają się wykonaniem z materiałów, zapewniających łatwe czyszczenie. To niezwykle istotne, aby zapewnić odpowiednią higienę ulubionemu pupilowi. Ich przestrzenność zapewnia miejsce zarówno do mieszkania, jak i jedzenia czy załatwiania potrzeb fizjologicznych. Duże klatki powinny cechować się wytrzymałym i dość trudnym do sforsowania otwarciem - najlepiej metalowym, gdyż propozycje plastikowe potrafią się łamać po dłuższym okresie użytkowania. Także sam dostęp do wnętrza pojemnika odgrywa istotną rolę. Wejście umiejscowione od frontu zapewni swobodę wychodzenia i wchodzenia zwierzęciu, a dodatkowa klapka na górze pozwoli na wygodne uzupełnienie pokarmu czy wody przez właściciela.

Nowoczesne wyposażenie klatki dla królika

Oprócz niezbędnych trocin dla królika, naszym klientom oferujemy różnorodne wyposażenie dopasowane zarówno do małych, jak i tych nieco większych gryzoni. Poza wytrzymałymi, przestrzennymi klatkami posiadamy ciekawe poidła, domki, paśniki, miseczki oraz kuwety dla królików, zapewniające stały dostęp do pożywienia. Dzięki współpracy z najlepszymi markami dla zwierząt nasze rozwiązania spotykają się z dużym uznaniem hodowców i amatorów. To artykuły wykonane z wysokiej jakości, wygodnych i w pełni bezpiecznych dla zwierząt materiałów. Dzięki nim Twój królik czy inny gryzoń może poczuć się wygodnie i bezpiecznie w swojej klatce. Nasz sklep proponuje wysoką jakość w doskonałych cenach. Oferujemy błyskawiczną dostawę, z której z pewnością będziesz zadowolony. Klatki dla królika czy chomika to konieczność, która może być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Dobór właściwych materiałów wpływa na łatwość w czyszczeniu, a co za tym idzie porządek w pomieszczeniu, w którym stoi klatka. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą już dziś! To najlepsza opcja dla Twojego gryzonia.

FAQ

Najważniejszy parametr to wielkość klatki. Musi być na tyle duża, aby zwierzę mogło bez problemu się poruszać. Wskazuje się, że minimalne wymiary klatki dla królika to 100x50x50 cm. Warto przy tym wziąć pod uwagę, że nasz pupil rośnie.

Klatka dla królika musi być dopasowana do gabarytów i zwyczajów zwierzaka. Powinna być dostatecznie przestronna oraz podzielona na strefy: legowisko do spania i wypoczynku, kuwetę ze żwirkiem do załatwiania potrzeb fizjologicznych, a także paśnik na sianko i miski na wodę.

W wyposażeniu wnętrza klatki dla królika nie powinno zabraknąć metalowej lub porcelanowej miseczki (najlepiej wieszanej), poidełka, metalowego paśnika, sianka do paśnika, kuwety np. narożnej (ważne, aby zwierzę miało do niej łatwy dostęp), a także domku do zabaw.

Dla królika karzełka można wybrać dedykowaną klatkę dla królika miniaturki. Zależnie od wielkości zwierzęcia, odpowiednia będzie taka o wymiarach ok. 60x30x30 cm lub 80x40x35-40 cm. Warto celować w klatkę dość dużą i przestronną, aby zapewnić pupilowi możliwość swobodnego poruszania się.

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 22 - 450
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com