Oświetlenie akwarystyczne - lampy LED do akwarium


Pokazano 1-24 z 64 pozycji

Oświetlenie powinno łączyć w sobie moc i energooszczędność. Takie właśnie są oferowane przez nas lampy Aquael! Wybierz uniwersalne moduły LEDDY TUBE RETROFIT, które zastąpią stare świetlówki lub nowoczesne lampy ledowe LEDDY SLIM pasujące do akwariów otwartych i niestandardowych. Jeśli posiadasz niewielki zbiornik, idealnie sprawdzą się lampy LEDDY SMART w wersjach sunny lub plant.

Oświetlenie do akwarium to jedno z najważniejszych akcesoriów, które musisz posiadać, jeśli chcesz założyć własny zbiornik pełen pięknych i zdrowych ryb. Warto wybrać odpowiednie oświetlenie niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy bardziej doświadczonym właścicielem akwarium, ponieważ oprócz funkcji dekoracyjnej, oświetlenie sprawia również, że zarówno ryby, jak i roślinność znajdująca się w akwarium mają idealne warunki do życia i wzrostu. Czym kierować się podczas wyboru oświetlenia i dlaczego jest ono takie ważne? 

Oświetlenie akwarystyczne — ważne nie tylko dla rybek 

Istnieje wiele mitów na temat oświetlenia akwarystycznego. Według jednego spośród nich, oświetlenie jest potrzebne wyłącznie rybom, lecz rośliny również potrzebują światła, aby się rozwijać i zachować zdrowie, a także cieszyć nasze oczy. Jednak funkcja dekoracyjna to nie jedyne co oferują  rośliny akwariowe — są one bardzo pożyteczne, ponieważ przez fotosyntezę dostarczają tlen, co z kolei sprawia, że woda w akwarium jest nie tylko natleniania, ale i odpowiednio oczyszczona. Fotosynteza nie zajdzie, jeżeli akwarium nie będzie właściwie oświetlone. To właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości lampy do akwarium. Jeżeli posiadasz w swoim zbiorniku rośliny, zadbaj o tym, by zapewnić im światło. 

O czym pamiętać, oświetlając akwarium?

Jeżeli zdecydujesz się na oświetlenie standardowe akwarium, weź pod uwagę fakt, że do tego celu nie można używać zwykłych żarówek z marketu. Oświetlenie akwarystyczne jest specjalnie dostosowane do potrzeb ryb i roślin znajdujących się w akwariach, dzięki czemu w żaden sposób nie zaburza ono równowagi biologicznej. Planując zakup oświetlenia akwarystycznego, możesz dobrać je samodzielnie lub skorzystać z gotowych zestawów akwarystycznych znajdujących się w naszej ofercie. Jednak nie tylko słabe doświetlenie negatywnie wpływa na rozwój organizmów żyjących w akwarium, również zbyt duża ilość światła może wyrządzić szkody w naszym zbiorniku. W przypadku zbyt dużego naświetlania rośliny rosną bez kontroli, w sposób zbyt szybki, a to sprawia, że ściany akwarium mogą pokryć się glonami - wówczas cała równowaga wewnątrz zbiornika może zostać zachwiana.

Jak używać oświetlenia akwarystycznego?

Podczas planowania tego, jak wyglądało będzie Twoje akwarium, z pewnością w Twojej głowie pojawi się wiele pytań dotyczących lampy do akwarium i sposobu, w jaki powinieneś z niej korzystać. Istotne jest to, aby dostarczać rybom i roślinom optymalną ilość światła. Lampy do akwarium nie powinny świecić całą dobę, czas naświetlania powinien wynosić od 8 do 12 godzin. Od czego zależy dobór najlepszego czasu naświetlania? Pierwszym kryterium, które powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, ile światła słonecznego dociera do miejsca, gdzie znajduje się Twoje akwarium. Rodzaj oświetlenia także ma znaczenie, na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań, takich jak lampa LED czy świetlówka - najlepiej wybrać takie, które spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że Twoje akwarium będzie utrzymane w fenomenalnym stanie.

Lampy LED — nowoczesne rozwiązanie do Twojego akwarium

Najnowocześniejszym i najchętniej wybieranym rodzajem oświetlenia akwarystycznego są lampy LED. Dlaczego ten rodzaj oświetlenia jest tak popularny zarówno wśród doświadczonych, jak i początkujących akwarystów? Przede wszystkim oświetlenie LED zużywa znacznie mniejszą ilość energii, dając przy tym taką ilość światła, jak tradycyjne żarówki. Dodatkowym atutem jest to, że nie wymagają one tak częstej zmiany, jak od dekad używane świetlówki. Oświetlenie LED możemy wymieniać co kilka lat, a to także pozytywnie wpływa na wydajność w trakcie użytkowania. Oświetlenie LED jest niezwykle łatwe w montażu, a przy tym wygląda bardzo efektownie, dzięki czemu tworzy nie tylko doskonałe środowisko do rozwoju mieszkańców akwarium, ale również wspaniałą ozdobę każdego mieszkania. Lampy LED nadają się do każdego akwarium, niezależnie od jego kształtu i rozmiarów, co sprawia, że stanowią one wygodne i bardzo uniwersalne rozwiązanie dla każdego akwarysty.

Na blogu

Wiosna to idealna pora na długie spacery z psem. Nie zapominajmy jednak,
że właśnie teraz na naszego pupila czyha wiele niebezpieczeństw. Należą do nich wszędobylskie kleszcze. Pajęczaki te są bardzo niebezpieczne dla psa, bowiem przenoszą groźne choroby, takie jak babeszjoza, erlichioza czy anaplazmoza. Na szczęście istnieje prosty sposób na uchronienie naszego pupila przed kleszczami. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć go przy pomocy właściwie dobranych preparatów. W sklepach zoologicznych znajdziemy szeroki ich wybór. Co najlepiej sprawdzi
się w przypadku naszego psa? To zależy, między innymi od rodzaju jego szaty włosowej oraz stopnia aktywności.

Czytaj więcej

Czy wiecie, że przodkami kota domowego były pustynne koty nubijskie? Zwierzęta te zamieszkują północno-wschodnią część Afryki. Zasiedlają suche obszary, w których praktycznie nie występują otwarte zbiorniki wodne. Nie mają więc możliwości regularnego pobierania wody. Korzystają głównie z cieczy zawartej w ciałach swoich ofiar takich jak drobne gryzonie, a nawet bezkręgowce. Nasze domowe koty w dużej mierze odziedziczyły ten zwyczaj po swoich przodkach. Wiele z nich stosunkowo niechętnie pije wodę. Niestety, w dzisiejszych czasach nie jest to obojętne dla ich zdrowia.

Czytaj więcej

Marzy się Wam posiadanie własnego akwarium? Obawiacie się jednak, że jego
założenie okaże się trudne i skomplikowane? Nic z tych rzeczy! To stosunkowo
proste, należy tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach oraz właściwie
dobrać sam zbiornik i jego wyposażenie.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 7 - 750
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com