Maty akwarystyczne


Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Odpowiednia aranżacja akwarium to nie lada wyzwanie, dlatego warto przejrzeć produkty z prezentowanej kategorii, w której znajduje się szeroki wybór niezbędnych i przydatnych akcesoriów dla każdego akwarysty. Mowa o oferowanych matach pod akwarium, które mają wiele zalet, dlatego warto poznać je wszystkie jeszcze przed zakupem. Produkty te wyróżniają się wysoką jakością, starannym wykonaniem z dbałością o najdrobniejsze detale oraz praktycznością. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkim wariantami dostępnymi w atrakcyjnej cenie.

Zastosowanie mat pod akwarium

Aby dobrze wykorzystać zalety mat pod akwarium, należy je odpowiednio ulokować. Przede wszystkim są przeznaczone do położenia na szafkach, stolikach, blatach biurek lub innych meblach wykonanych z materiałów o różnej stukturze , na których zamierzamy ustawić zbiornik. To znakomite rozwiązanie, gdyż często zdarza się, że powierzchnie meblowe nie są idealnie gładkie lub wręcz przeciwnie – są bardzo śliskie, twarde i elastyczne, przez co szkło może być narażone na uszkodzenie. Dlatego tak istotne jest zminimalizowanie nadmiernego naprężenia akwarium. Warto w tym celu wykorzystać prezentowane maty, nazywane również podkładami ochronnymi, które znakomicie eliminują ryzyko pęknięcia, ukruszenia, zarysowania lub całkowitego rozbicia zbiornika. W naszej ofercie znajdują się także specjalnie zaprojektowane szafki pod akwarium, dlatego warto przed złożeniem zamówienia zapoznać się również z pozostałymi kategoriami.

Ogólna charakterystyka mat pod akwarium

Oferowane maty pod akwarium zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, wśród których można wymienić między innymi piankę polietylenową, która jest gęsta i odporna na uszkodzenia. Mają ciemny kolor, dzięki czemu po umieszczeniu ich pod zbiornikiem pozostają praktycznie niewidoczne, co nie zaburza aranżacji wnętrza i nie wpływa negatywnie na wystrój. Ich głównym zadaniem jest skuteczna ochrona zbiornika przed uszkodzeniem mechanicznym, a także zabezpieczenie powierzchni mebli przed zarysowaniem szklanymi elementami. Warto także podkreślić termiczną funkcję mat, która polega na ograniczeniu uciekającego ciepła z akwarium, co jednocześnie znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej na jego ogrzanie. Ponadto maty chronią także przed ewentualnym ześlizgnięciem się akwarium z powierzchni mebla. Tworzywo wykorzystane do produkcji nie chłonie wody, co jest istotne podczas prac związanych z akwarium. Warto także wspomnieć o dodatkowej zalecie, którą jest wizualne maskowanie ewentualnych nieczystości gromadzących się pod podłożem. Zatem biorąc pod uwagę wszystkie zalety oferowanych mat, można śmiało stwierdzić, że akcesoria te stanowią doskonałą inwestycję na długie lata.

Jak prawidłowo wybrać matę pod akwarium?

W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór mat pod akwarium, które różnią się między sobą wielkością. Oferujemy warianty w rozmiarze 40x25 cm, 60x30 cm, 80x35 cm, 100x40 cm, 120x40 cm i 150x50 cm dopasowane do wymiarów dna standardowych zbiorników AQUAEL i AQUA SZUT (oraz większości innych producentów). Jeśli dysponujesz jeszcze większym akwarium, możesz połączyć dwie lub więcej podkładek. Wybrana mata pod akwarium nie powinna wystawać poza obrys zbiornika, gdyż w takiej sytuacji byłoby to niepraktyczne i nieestetyczne. Jednocześnie podkładka nie może być za mała, ponieważ nie spełniałaby swojego zadania.

AquaelZoo.pl – bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu

AquaelZoo.pl to idealne miejsce dla akwarystów i nie tylko, w którym można zrobić bezpieczne zakupy, bez konieczności wychodzenia z domu. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi oraz pomoc na każdym etapie zamówienia. Chętnie odpowiadamy na pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości, a także zapewniamy ekspresową dostawę na wskazany adres, gdyż wszystkie produkty widoczne na stronie internetowej są dostępne od ręki. Zapraszamy już dziś do dołączenia do grona stałych klientów i skorzystania z zalet programu lojalnościowego, w którym w łatwy i szybki sposób zamienisz zebrane za zakupy punkty na atrakcyjne kupony rabatowe.

FAQ

Mata pod akwarium pełni kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim znakomicie chroni delikatne dno zbiornika przed uszkodzeniami oraz zabezpiecza powierzchnię szafki przed zarysowaniem. Ponadto podkładki chronią akwarium przed nierównościami blatu i zmniejszają ryzyko ześlizgnięcia się zbiornika. Będą przydatne także podczas prac pielęgnacyjnych, ponieważ są wykonane z materiału, który nie nasiąka wodą. W ten sposób zabezpieczysz szafkę przed zalaniem. Matę umieszcza się bezpośrednio pod akwarium – i jest praktycznie niewidoczna. W naszym sklepie internetowym możesz zamówić profesjonalne maty Aquael, które są wykonane z gęstej i odpornej na uszkodzenia pianki. Maty akwariowe są dostępne w wielu rozmiarach – zmieszczą się pod zbiornikami o różnej wielkości.

Warto podkreślić, że mata akwariowa chroni nie tylko przed rozlaniem wody na mebel. Tego typu produkt zabezpiecza również dno akwarium przed jego uszkodzeniem. Może ono wynikać z nierówności na powierzchni blatu lub przesunięć. Część akwarystów decyduje się na materiały typu styropian, filc, korek lub neopren – grubość w nich jest dobierana według uznania. W naszym sklepie możesz jednak zamówić profesjonalne podkładki pod akwarium, które są wykonane z gęstej oraz odpornej na uszkodzenia pianki. Maty występują w kilku rozmiarach, dlatego z łatwością można dobrać odpowiedni model pod swoje akwarium.

Podkładka pod akwarium pełni wiele ważnych funkcji. Skutecznie chroni mebel przed rozlaną wodą podczas prac przy zbiorniku. Czasem przy wymianie wody może dojść do wylania wody – powierzchnia drewna od nadmiaru wilgoci puchnie i ulega zniszczeniu. Mata pod akwarium zabezpiecza także samo akwarium, które stoi na miękkim i sprężystym materiale. Brak takiej podkładki może skutkować tym, że w wyniku przesuwania szklane dno może stracić swoje właściwości fizyczne i pęknąć. Dlatego lepiej chronić się przed takimi wypadkami i zamówić profesjonalną wkładkę pod zbiornik.

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 9 - 50
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com