Preparaty na glony do akwarium


Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Akwarium to piękna ozdoba każdego wnętrza, jednak pod warunkiem, że jest zadbane i otoczone odpowiednią opieką. Wielu doświadczonych akwarystów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że estetyka i aranżacja zbiornika zależy w dużej mierze od regularnie stosowanych środków, które zapewniają faunie i florze prawidłowe warunki do rozwoju i życia. W prezentowanej kategorii znajduje się szeroki wybór preparatów na glony, po które prędzej czy później z pewnością sięgnie każdy akwarysta, gdyż ich istnienie jest bardzo popularnym i powszechnym problemem, szczególnie bez regularnej pielęgnacji. 

Gdy nie poświęci się odpowiednio dużo czasu na pielęgnację, w zbiorniku mogą pojawić się glony, które są gotowe, by szybko i niestety skutecznie pokryć całe akwarium i tym samym zaburzyć jego prezencję i pogorszyć warunki bytujących w nim zwierząt. Widok glonów nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego warto działać natychmiast, gdy tylko pojawi się problem lub też zapobiegać jego powstawaniu. W tym celu wystarczy sięgnąć po sprawdzone preparaty na glony pochodzące od renomowanych producentów, wśród których można wymienić między innymi firmę Aquael, tropical czy Tetra. Zapraszamy do ich zakupu w atrakcyjnej cenie, która z pewnością nie naruszy budżetu!

Glony – uporczywy problem, z którym warto walczyć

Niestety problem glonów jest na tyle powszechny, że może wystąpić nawet u doświadczonego akwarysty, który zna wszelkie sekrety i tajemnice utrzymania idealnego zbiornika. Obecność glonów ma negatywny wpływ na przejrzystość wody, czystość panującą w akwarium, a także samopoczucie bytujących w nim organizmów. Mogą pokryć część roślin lub nawet całość, w efekcie czego będą gnić, a proces ten jest niestety nieodwracalny, dlatego tak ważna jest jak najszybsza reakcja. Pojawienie się glonów może także powodować choroby ryb, które należą do delikatnych i wrażliwych organizmów, dlatego każda tego rodzaju sytuacja może doprowadzić do ich śmierci. Pojawienie się glonów jest szybkie, na szczęście równie szybko można się ich pozbyć, gdy tylko sięgniemy po skuteczne środki. Preparaty na glony dostępne w naszym sklepie to znakomite rozwiązanie, które pozwoli w mgnieniu oka pozbyć się problemu.

Rodzaje glonów występujących w akwarium

Można wymienić wiele rodzajów glonów, które dzielą się głównie na gatunki zielone, czyli zielenice, brązowe brunatnice, okrzemki o jasno-brązowym kolorze, czerwone krasnorosty oraz cyjanobakterie i sinice w niebiesko-zielonym odcieniu. Ze względu na różne barwy łatwo je rozpoznać, a każdy gatunek bytuje w innych warunkach, jednak może się zdarzyć, że pojawi się kilka rodzajów w jednym zbiorniku. Ich obecność jest spowodowana naturalnym cyklem dojrzewania akwarium, jest to jednocześnie sygnał konieczności przeprowadzenia natychmiastowej interwencji. Aby zapobiegać problemowi, należy przede wszystkim pamiętać o regularnych podmianach wody i usuwaniu nadmiaru produktów przemiany materii podczas starannego czyszczenia zbiornika. Dodatkowo należy pamiętać o dokładnym umyciu szyb z glonów oraz odmuleniu dna, aby skutecznie się ich pozbyć. Przyczyną ich pojawienia się może być również nieprawidłowe oświetlenie, które sprzyja namnażaniu się glonów, a także nadmierne przekarmianie ryb. Gdy inne środki zawiodą, zawsze doskonale sprawdzą się preparaty na glony, które można także stosować zapobiegawczo.

Jaki wybrać preparat na glony?

Wszyscy producenci, których produkty mamy w swojej ofercie, to zdecydowanie liderzy na rynku, od lat specjalizujący się w produkcji preparatów na glony, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybrany środek będzie wydajny, skuteczny i doskonale spełni swoje zadanie. Warto zapoznać się z opisami każdego z nich dostępnymi na dedykowanych podstronach, a także stosować je regularnie, wedle zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu, zachowując przy tym środki ostrożności, gdyż wybrany preparat powinien być dostosowany do posiadanego rodzaju akwarium. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

FAQ

Glony to uporczywy problem, z którym borykają się zarówno początkujący, jak i doświadczeni akwaryści. Namnażanie się wodorostów znacznie pogarsza właściwości wody, co automatycznie przekłada się na kondycję ryb i roślin. Najskuteczniejszym sposobem walki z nieestetycznymi glonami są wysokiej jakości filtry, regularna wymiana wody oraz stosowanie skutecznych preparatów, które dostępne są w naszym sklepie zoologicznym AquaelZoo. Środki te są nieocenioną pomocą w pielęgnacji akwarium. Dzięki nim woda w Twoim zbiorniku zawsze będzie idealnie czysta i bezpieczna.

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki asortyment preparatów na glony od producentów cieszących się dużym uznaniem wśród akwarystów na całym świecie. Oferujemy środki takich marek jak Aquael, Tetra oraz Tropical. Wszystkie wyróżniają się jakością, skutecznością, wydajnością i bezpieczeństwem podczas stosowania. Doskonale usuwają glony oraz zabezpieczają przed ponownym pojawieniem się wodorostów. Warto je stosować podczas wymiany wody oraz profilaktycznie.

Brązowe glony to mikroskopijne organizmy zwane brunatnicami, które oblepiają ścianki akwarium, osiadają na podłożu, roślinach i dekoracjach, tworząc nieestetyczne plamy. Można się ich pozbyć mechanicznie za pomocą zwykłej gąbki lub poprzez zastosowanie środków chemicznych. Warto pamiętać o częstym czyszczeniu filtra oraz o regularnej podmianie wody w akwarium. Skutecznym rozwiązaniem może być wpuszczenie do zbiornika zwierząt, które żywią się okrzemkami, np. ślimaków lub otosków.

Czerwone, niebieskie lub brunatne krasnorosty są bardzo uciążliwe i trudne do usunięcia, jednak istnieją sprawdzone metody ich zwalczania. Przede wszystkim należy obniżyć stężenie azotanów i fosforanów poprzez regularne usuwanie resztek pokarmu, odchodów i szczątków roślin ze zbiornika. Nie wolno zapominać o systematycznej wymianie wody, najlepiej na zmiękczoną w filtrze RO i odpowiednio zmineralizowaną, oraz o czyszczeniu filtrów. Pomocne będą także preparaty zapobiegające tworzeniu się glonów we wnętrzu zbiornika.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com