Preparaty na glony do akwarium


Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Akwarium to piękna ozdoba każdego wnętrza, jednak pod warunkiem, że jest zadbane i otoczone odpowiednią opieką. Wielu doświadczonych akwarystów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że estetyka i aranżacja zbiornika zależy w dużej mierze od regularnie stosowanych środków, które zapewniają faunie i florze prawidłowe warunki do rozwoju i życia. W prezentowanej kategorii znajduje się szeroki wybór preparatów na glony, po które prędzej czy później z pewnością sięgnie każdy akwarysta, gdyż ich istnienie jest bardzo popularnym i powszechnym problemem, szczególnie bez regularnej pielęgnacji. 

Gdy nie poświęci się odpowiednio dużo czasu na pielęgnację, w zbiorniku mogą pojawić się glony, które są gotowe, by szybko i niestety skutecznie pokryć całe akwarium i tym samym zaburzyć jego prezencję i pogorszyć warunki bytujących w nim zwierząt. Widok glonów nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego warto działać natychmiast, gdy tylko pojawi się problem lub też zapobiegać jego powstawaniu. W tym celu wystarczy sięgnąć po sprawdzone preparaty na glony pochodzące od renomowanych producentów, wśród których można wymienić między innymi firmę Aquael, tropical czy Tetra. Zapraszamy do ich zakupu w atrakcyjnej cenie, która z pewnością nie naruszy budżetu!

Glony – uporczywy problem, z którym warto walczyć

Niestety problem glonów jest na tyle powszechny, że może wystąpić nawet u doświadczonego akwarysty, który zna wszelkie sekrety i tajemnice utrzymania idealnego zbiornika. Obecność glonów ma negatywny wpływ na przejrzystość wody, czystość panującą w akwarium, a także samopoczucie bytujących w nim organizmów. Mogą pokryć część roślin lub nawet całość, w efekcie czego będą gnić, a proces ten jest niestety nieodwracalny, dlatego tak ważna jest jak najszybsza reakcja. Pojawienie się glonów może także powodować choroby ryb, które należą do delikatnych i wrażliwych organizmów, dlatego każda tego rodzaju sytuacja może doprowadzić do ich śmierci. Pojawienie się glonów jest szybkie, na szczęście równie szybko można się ich pozbyć, gdy tylko sięgniemy po skuteczne środki. Preparaty na glony dostępne w naszym sklepie to znakomite rozwiązanie, które pozwoli w mgnieniu oka pozbyć się problemu.

Rodzaje glonów występujących w akwarium

Można wymienić wiele rodzajów glonów, które dzielą się głównie na gatunki zielone, czyli zielenice, brązowe brunatnice, okrzemki o jasno-brązowym kolorze, czerwone krasnorosty oraz cyjanobakterie i sinice w niebiesko-zielonym odcieniu. Ze względu na różne barwy łatwo je rozpoznać, a każdy gatunek bytuje w innych warunkach, jednak może się zdarzyć, że pojawi się kilka rodzajów w jednym zbiorniku. Ich obecność jest spowodowana naturalnym cyklem dojrzewania akwarium, jest to jednocześnie sygnał konieczności przeprowadzenia natychmiastowej interwencji. Aby zapobiegać problemowi, należy przede wszystkim pamiętać o regularnych podmianach wody i usuwaniu nadmiaru produktów przemiany materii podczas starannego czyszczenia zbiornika. Dodatkowo należy pamiętać o dokładnym umyciu szyb z glonów oraz odmuleniu dna, aby skutecznie się ich pozbyć. Przyczyną ich pojawienia się może być również nieprawidłowe oświetlenie, które sprzyja namnażaniu się glonów, a także nadmierne przekarmianie ryb. Gdy inne środki zawiodą, zawsze doskonale sprawdzą się preparaty na glony, które można także stosować zapobiegawczo.

Jaki wybrać preparat na glony?

Wszyscy producenci, których produkty mamy w swojej ofercie, to zdecydowanie liderzy na rynku, od lat specjalizujący się w produkcji preparatów na glony, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybrany środek będzie wydajny, skuteczny i doskonale spełni swoje zadanie. Warto zapoznać się z opisami każdego z nich dostępnymi na dedykowanych podstronach, a także stosować je regularnie, wedle zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu, zachowując przy tym środki ostrożności, gdyż wybrany preparat powinien być dostosowany do posiadanego rodzaju akwarium. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Na blogu

Łupież jest przypadłością, która dotyka nie tylko ludzi, ale również może doskwierać naszym pupilom. Dlatego często pojawia się pytanie, jak wygląda łupież u psa, a także czy jego występowanie jest w ogóle możliwe? W przypadku pojawienia się takiego problemu warto wiedzieć, jak się pozbyć tej nieprzyjemnej przypadłości. Dzięki temu Twój pies nie będzie cierpiał, a także zadbasz o jeszcze lepszą pielęgnację czworonoga.

Czytaj więcej

Czy zwierzaki domowe mogą cierpieć na łupież? Okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale łupież zalicza się do jednej z najczęściej spotykanych przypadłości u kotów. Warto w takim razie dowiedzieć się, jak wygląda łupież u kota, jakie są jego przyczyny, a także w jaki sposób można się go pozbyć. Dzięki temu uchronisz swojego pupila przed nieprzyjemnym schorzeniem.

Czytaj więcej

Prawidłowo zaprojektowane i założone oczko wodne stanowi niekwestionowaną ozdobę każdego ogrodu. Co więcej, nie wymaga ono zbyt wiele pracy ze strony opiekuna. Należy tylko pamiętać, aby systematycznie wykonywać w nim nieskomplikowane czynności pielęgnacyjne, które pozwolą na utrzymanie stawu w idealnym stanie. O jakich zabiegach mowa?.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 7 - 70
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com