Żwirek dla kota


Pokazano 1-32 z 32 pozycji

Żwirek dla kota to kategoria produktów, stanowiących podstawę codziennej pielęgnacji i higieny każdego mruczka. Regularna wymiana kociego żwirku wiąże się z utrzymaniem odpowiedniego poziomu czystości w kuwecie, która służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych zwierzęcia i zakopywania odchodów oraz moczu. Jest to tak zwana kocia toaleta, dzięki której Twój kot uczy się czystości i samodzielnej higieny. Warto więc zainwestować w odpowiedni żwirek zbrylający lub drewniany czy silikonowy, wchłaniający aromaty, unoszące się z kociej kuwety, a w szczególności zapach moczu.

W naszym sklepie zoologicznym kupisz żwirek dla kota różnych rodzajów, które nadają się do każdej kuwety i skutecznie hamują roznoszenie przykrych zapachów i zabrudzeń. Zarówno odpowiednio dobrany żwirek drewniany, bentonitowy czy silikonowy sprawdzi się idealnie bez względu na wiek i rasę Twojego kota. Warto jednak przyjrzeć się zachowaniu kociego przyjaciela i zwrócić uwagę na jego reakcję na zbrylający żwirek dla kota podczas korzystania z kuwety. Może okazać się, że kot niechętnie korzysta z kuwety - wówczas należy zmienić rodzaj żwirku tak, by dopasować produkt do potrzeb Twojego pupila!

Ekologiczny żwirek dla kota - najlepszy piasek dla kotów?

W naszym sklepie internetowym AquaelZoo znajdziesz w pełni biodegradowalny, ekologiczny, drewniany żwirek dla kota, który rewelacyjnie sprawdzi się zarówno u kotów, jak i innych zwierząt domowych, takich jak małe ssaki i ptaki Jest to produkt w formie peletu, całkowicie wyprodukowany z drewna, dzięki czemu jest absolutnie bezpieczny dla Twojego pupila. Ekologiczny żwirek wyróżnia się mocnym, drzewnym zapachem, który neutralizuje przykry aromat uryny. Możesz więc śmiało stosować go na co dzień bez obaw o roznoszące się po całym mieszkaniu brzydkie zapachy. Żwir ekologiczny jest wyjątkowo chłonny i łatwy w użyciu, a przy tym dzięki formie małych grudek, możesz go usuwać bez obaw drogą sanitarną. Taki żwirek dla kota należy wymieniać co 5 do 7 dni, aby zapewnić swojemu pupilowi pełen komfort oraz zneutralizować nieprzyjemne zapachy, uciążliwe dla większości domowników.

Żwirek bentonitowy i silikonowy idealny do kociej kuwety

Najbardziej popularnym rodzajem żwirku dla kota jest żwirek bentonitowy. Bentonit jest minerałem, który posiada właściwości sorpcyjne, co sprawia, że jest niezwykle chłonny. Swoją nietypową strukturą wzbudza ogromne zainteresowanie u większości kociaków, dzięki czemu zachęca je do regularnego korzystania z kuwety i pobudza w nich instynktowną potrzebę zakopywania. Żwirek bentonitowy to rewelacyjny produkt higieniczny, który oferujemy w naszym sklepie online na aquaelzoo.pl w kilku eleganckich i delikatnych zapachach. Jeśli chodzi zaś o żwirek silikonowy - również wchłania zapach moczu, jednak nie zostawia żadnego aromatu. Występuje on w formie białych granulek, całkowicie bezpiecznych dla Twojego pupila, a jego ogromną zaletą jest fakt, że nadaje się również dla kotów długowłosych, ponieważ nie przykleja się do sierści.

Kiedy warto sięgnąć po żwirek zbrylający?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem problemów z zanieczyszczoną kuwetą jest inwestycja w żwirki zbrylające, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach domowych.Dzięki grudkom, w które zbryla się żwirek, możesz szybko i łatwo usunąć zanieczyszczony fragment i uporządkować kocią kuwetę przy pomocy tradycyjnej łopatki i innych akcesoriów do kuwet, dostępnych w naszym sklepie internetowym AquaelZoo. Jeśli więc zależy Ci na praktycznych i prostych rozwiązaniach, wybierz żwirek dla kota zbrylający, dzięki któremu utrzymasz optymalny porządek w miejscu codziennej toalety Twojego kociego przyjaciela. Zadbaj nie tylko o odpowiedni poziom komfortu futrzastego pupila, ale również o neutralizację nieprzyjemnych aromatów, które unoszą się po całym mieszkaniu, jeśli kuweta jest zanieczyszczona i nie posiada odpowiedniego żwiru, minimalizującego przykre aromaty.

Zobacz powiązane produkty:

FAQ

To najpopularniejszy rodzaj podłoża do kociej kuwety. Jest wytwarzany ze skały - bentonitu, składającej się z krzemianu glinu, magnezu i sodu. Może mieć formę drobnych ziarenek po grube granulki. Żwirek bentonitowy charakteryzuje się strukturą podobną do piasku lub żwiru. Tym samym przywodzi na myśl podłoże, z którego zwierzęta korzystają w naturalnych warunkach.

To zależy od jego rodzaju. Niektóre żwirki można spuszczać w toalecie, gdyż są biodegradowalne, jak np. żwirek kukurydziany. W przypadku najpopularniejszego rodzaju, czyli bentonitowego, kocie odchody wraz ze żwirkiem wyrzucamy wyłącznie do pojemnika na odpady zmieszane. Dotyczy to również ściółek mineralnych czy silikonowych.

W przypadku żwirku zbrylającego powinniśmy wymieniać podłoże minimum 2 razy w miesiącu. Z kolei żwirek niezbrylający wymieniamy przynajmniej raz w tygodniu. Przy tej okazji kuweta powinna zostać porządnie umyta wodą i dostosowanym do tego środkiem czyszczącym.

Żwirek dla kota długowłosego, np. rasy maine coon czy ragdoll powinien być umiarkowanie ciężki i niepylący. Ważne, aby nie przyczepiał się do kociej sierści. Z tych powodów najczęściej zalecane rodzaje żwirków to silikonowy, drewniany i bentonitowy o dużym granulacie.

Większość kotów najbardziej akceptuje żwirek bentonitowy, który ma naturalną strukturę. W przypadku kociąt i kotów-alergików zazwyczaj wybierane są żwirki z naturalnych surowców - drewna lub kukurydzy. Z kolei jeśli pupil ma choroby układu oddechowego lub moczowego, warto wybrać żwirek hipoalergiczny i niepylący, bez sztucznych dodatków.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com