Pokarm granulowany dla ryb


Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Każdy akwarysta z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie własnego akwarium z rybkami wymaga dużego zaangażowania i wiedzy, aby zbiornik był odpowiednio zaaranżowany i wyposażony, co zapewni odpowiednie warunki do bytowania znajdującej się wewnątrz faunie i florze. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co niezbędne dla miłośników akwarystyki i nie tylko. W prezentowanej kategorii oferujemy wysokiej jakości pokarmy granulowane dla rybek, które doskonale spełniają ich wymagania żywieniowe i zapewniają zbilansowaną i odpowiednią dietę. Produkty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, wśród których można wymienić firmy takie jak Tropical, Aquael czy Tetra. Zapraszamy już dziś do przejrzenia całej kategorii i wybrania granulek w atrakcyjnej cenie!

Prawidłowe żywienie ryb akwariowych to podstawa

W ostatnim czasie akwaria cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Opieka nad zbiornikiem i żyjącą w nim fauną i florą to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, dlatego dla większości miłośników akwarystyki jest to główne hobby dające wiele radości. Obserwowanie pływających rybek i pięknie zaaranżowanych akwariów jest niezwykle przyjemną i relaksującą czynnością. Ponadto zadbany zbiornik może także stanowić atrakcyjną ozdobę każdego wnętrza. Jednak najważniejsze jest zapewnienie odpowiednich warunków do życia i rozwoju zwierzętom i roślinom znajdujących się wewnątrz. Mowa przede wszystkim o prawidłowym żywieniu ryb akwariowych, co powinno być najważniejszą kwestią dla posiadacza akwarium. 

Warto wiedzieć, że domowy zbiornik nie jest samowystarczalny, dlatego regularne uzupełnianie pokarmu dla żyjących w nim organizmów to podstawa. Jednym z najczęściej wybieranych są granulki dla rybek, które mają wiele zalet, dlatego warto je poznać jeszcze przed zakupem, szczególnie z uwagi na to, że każdy gatunek może mieć inne preferencje, gdyż ryby można podzielić na roślinożerne, wszystkożerne i mięsożerne.

Zalety pokarmów granulowanych

Pokarm granulowany dla rybek, w przeciwieństwie do płatków, powoli opada na dno zbiornika, zanim zostanie zjedzony przez gatunki pływające tuż przy powierzchni wody, dlatego też jest uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się także dla ryb bytujących w środkowej lub dolnej części akwarium. Dodatkowo granulki dla rybek rozpuszczają się znacznie wolniej niż płatki, dlatego też w ich przypadku nie pojawiają się tak szybko zanieczyszczenia, co redukuje konieczność częstego czyszczenia zbiornika. Warto także podkreślić, że opadający na dno pokarm granulowany daje również znakomitą okazję do polowania, co jest znakomitym rozwiązaniem dla gatunków, które się tym charakteryzują.

Ponadto granulki nie zmieniają swojej struktury o gładkiej powierzchni i zamkniętych porach po wrzuceniu do akwarium i nie rozpadają się na mniejsze kawałki, co umożliwia powolne chłonięcie wody i wysoką hydrostabilność oraz ograniczone uwalnianie składników. Szeroki wybór tego rodzaju pokarmu jest dostępny w naszym sklepie, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni rodzaj dla posiadanych ryb akwariowych. Dobrze zbilansowany pokarm polepsza funkcjonowanie układu odpornościowego i pokarmowego, a także wspiera  zdrowy wzrost mieszkańców akwarium. 

Rodzaje pokarmów granulowanych

Podczas wyboru pokarmu granulowanego dla rybek warto zwrócić uwagę na preferencje żywieniowe danego gatunku oraz na wielkość osobników. Opakowania różnią się pojemnością i składnikami, a duża różnorodność w naszej ofercie sprawia, że każdy znajdzie idealną propozycję dla fauny zamieszkującej akwarium. Wśród rodzajów można wymienić wersje dla wszystkich gatunków roślinożernych, wszystkożernych i mięsożernych ryb ozdobnych, osobników ze strefy dennej oraz dla małych ryb i dorastającego narybku. Większość propozycji zawiera błonnik, witaminy, minerały i śladowe pierwiastki, co w odpowiednim połączeniu gwarantuje wysoką wartość odżywczą. 

Wszystkie mieszanki są staranne dobrane, a niektóre z nich mają specjalne przeznaczenie. Mowa między innymi o granulkach z dodatkiem probiotyku stabilizującego mikroflorę jelit czy wariantach wzmacniających ubarwienie ryb akwariowych. Ponadto pokarmy granulowane nie powodują mętnienia wody, a także są przeznaczone do codziennego karmienia. Zapraszamy już dziś do złożenia zamówienia oraz przejrzenia innych kategorii, które powstały z myślą o akwarystach - przygotowaliśmy ofertę na wysokiej jakości akcesoria i urządzenia niezbędne do zastosowania w zbiornikach, czy nowoczesne i praktyczne szafki pod akwaria.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 3 - 40
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com