Pokarm granulowany dla ryb


Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Każdy akwarysta z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie własnego akwarium z rybkami wymaga dużego zaangażowania i wiedzy, aby zbiornik był odpowiednio zaaranżowany i wyposażony, co zapewni odpowiednie warunki do bytowania znajdującej się wewnątrz faunie i florze. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co niezbędne dla miłośników akwarystyki i nie tylko. W prezentowanej kategorii oferujemy wysokiej jakości pokarmy granulowane dla rybek, które doskonale spełniają ich wymagania żywieniowe i zapewniają zbilansowaną i odpowiednią dietę. Produkty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, wśród których można wymienić firmy takie jak Tropical, Aquael czy Tetra. Zapraszamy już dziś do przejrzenia całej kategorii i wybrania granulek w atrakcyjnej cenie!

Prawidłowe żywienie ryb akwariowych to podstawa

W ostatnim czasie akwaria cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Opieka nad zbiornikiem i żyjącą w nim fauną i florą to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, dlatego dla większości miłośników akwarystyki jest to główne hobby dające wiele radości. Obserwowanie pływających rybek i pięknie zaaranżowanych akwariów jest niezwykle przyjemną i relaksującą czynnością. Ponadto zadbany zbiornik może także stanowić atrakcyjną ozdobę każdego wnętrza. Jednak najważniejsze jest zapewnienie odpowiednich warunków do życia i rozwoju zwierzętom i roślinom znajdujących się wewnątrz. Mowa przede wszystkim o prawidłowym żywieniu ryb akwariowych, co powinno być najważniejszą kwestią dla posiadacza akwarium. 

Warto wiedzieć, że domowy zbiornik nie jest samowystarczalny, dlatego regularne uzupełnianie pokarmu dla żyjących w nim organizmów to podstawa. Jednym z najczęściej wybieranych są granulki dla rybek, które mają wiele zalet, dlatego warto je poznać jeszcze przed zakupem, szczególnie z uwagi na to, że każdy gatunek może mieć inne preferencje, gdyż ryby można podzielić na roślinożerne, wszystkożerne i mięsożerne.

Zalety pokarmów granulowanych

Pokarm granulowany dla rybek, w przeciwieństwie do płatków, powoli opada na dno zbiornika, zanim zostanie zjedzony przez gatunki pływające tuż przy powierzchni wody, dlatego też jest uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się także dla ryb bytujących w środkowej lub dolnej części akwarium. Dodatkowo granulki dla rybek rozpuszczają się znacznie wolniej niż płatki, dlatego też w ich przypadku nie pojawiają się tak szybko zanieczyszczenia, co redukuje konieczność częstego czyszczenia zbiornika. Warto także podkreślić, że opadający na dno pokarm granulowany daje również znakomitą okazję do polowania, co jest znakomitym rozwiązaniem dla gatunków, które się tym charakteryzują.

Ponadto granulki nie zmieniają swojej struktury o gładkiej powierzchni i zamkniętych porach po wrzuceniu do akwarium i nie rozpadają się na mniejsze kawałki, co umożliwia powolne chłonięcie wody i wysoką hydrostabilność oraz ograniczone uwalnianie składników. Szeroki wybór tego rodzaju pokarmu jest dostępny w naszym sklepie, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni rodzaj dla posiadanych ryb akwariowych. Dobrze zbilansowany pokarm polepsza funkcjonowanie układu odpornościowego i pokarmowego, a także wspiera  zdrowy wzrost mieszkańców akwarium. 

Rodzaje pokarmów granulowanych

Podczas wyboru pokarmu granulowanego dla rybek warto zwrócić uwagę na preferencje żywieniowe danego gatunku oraz na wielkość osobników. Opakowania różnią się pojemnością i składnikami, a duża różnorodność w naszej ofercie sprawia, że każdy znajdzie idealną propozycję dla fauny zamieszkującej akwarium. Wśród rodzajów można wymienić wersje dla wszystkich gatunków roślinożernych, wszystkożernych i mięsożernych ryb ozdobnych, osobników ze strefy dennej oraz dla małych ryb i dorastającego narybku. Większość propozycji zawiera błonnik, witaminy, minerały i śladowe pierwiastki, co w odpowiednim połączeniu gwarantuje wysoką wartość odżywczą. 

Wszystkie mieszanki są staranne dobrane, a niektóre z nich mają specjalne przeznaczenie. Mowa między innymi o granulkach z dodatkiem probiotyku stabilizującego mikroflorę jelit czy wariantach wzmacniających ubarwienie ryb akwariowych. Ponadto pokarmy granulowane nie powodują mętnienia wody, a także są przeznaczone do codziennego karmienia. Zapraszamy już dziś do złożenia zamówienia oraz przejrzenia innych kategorii, które powstały z myślą o akwarystach - przygotowaliśmy ofertę na wysokiej jakości akcesoria i urządzenia niezbędne do zastosowania w zbiornikach, czy nowoczesne i praktyczne szafki pod akwaria.

FAQ

Częstotliwość podawania pokarmu zależy przede wszystkim od gatunku ryb, jakie znajdują się w akwarium. Na przykład złote rybki muszą być karmione 1 lub 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, bojowniki z kolei powinny otrzymywać dawkę pokarmu 2 lub 3 razy dziennie. Zawsze podawaj rybom taką ilość pokarmu, którą zjedzą w ciągu maksymalnie 2-3 minut, w ten sposób zmniejszysz ilość odpadów zalegających na dnie zbiornika. Raz w tygodniu warto zrobić dzień postu, który wyreguluje metabolizm oraz poprawi funkcjonowanie przewodu pokarmowego ryb.

Pokarm granulowany charakteryzuje się powolnym opadaniem na dno, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w przypadku ryb bytujących tuż przy tafli wody oraz w środkowej i dolnej części zbiornika. Granulki nie rozpuszczają się tak szybko jak płatki, co pozwala zmniejszyć częstotliwość czyszczenia akwarium. Pokarm granulowany ma gładką strukturę i zamknięte pory, dlatego bardzo powoli chłonie wodę i nie rozpada się na drobne kawałki. Powoli opadające granulki stanowią dla gatunków drapieżnych okazję do polowania.

W sklepie zoologicznym AquaelZoo posiadamy bardzo duży wybór pokarmu granulowanego o różnych właściwościach. Do wyboru masz granulki w rozmaitych wielkościach, w wersji tonącej oraz wolno tonącej. Wszystkie mieszanki wyróżniają się wysoką zawartością niezbędnych składników odżywczych, błonnika pokarmowego, witamin i minerałów. Oferujemy pokarm dla gatunków roślinożernych i wszystkożernych, specjalne produkty dla mięsożernych ryb egzotycznych oraz pokarm w granulkach dla ryb małych i narybku.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com