Pokarmy dla pielęgnic


Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Pokarm dla ryb akwariowych ma decydujący wpływ na ich funkcje życiowe oraz na ochronę przed wystąpieniem niektórych schorzeń lub chorób, dlatego warto wybierać wyłącznie taki, który pochodzi od dobrych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku. W naszym sklepie dostępne są między innymi pokarmy dla pielęgnic marki Aquael oraz Tropical, które charakteryzują się wysoką przyswajalnością oraz składnikami naturalnego pochodzenia. Producenci zadbali podczas ich produkcji o wszelkie najmniejsze szczegóły, np. o witaminy bądź składniki pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu są bezpieczne i łatwe w stosowaniu. Przejrzyj koniecznie wszystkie produkty dla ryb akwariowych i zamów już dziś pokarm dla pielęgnic.

Czym charakteryzują się pokarmy dla ryb?

W naszym sklepie AquaelZoo oferujemy produkty wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy do ich produkcji wykorzystują pewne, bezpieczne i dobre jakościowo składniki. Pożywienie dla ryb akwariowych powinno zapewniać pełen przekrój witamin, które zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób, schorzeń i problemów ze zdrowiem, a także odpowiednią ilość mikro- i makroelementów. Co więcej, pokarm powinien cechować się także wysoką przyswajalnością oraz niskim negatywnym wpływem na układ trawienny i wydalniczy ryb. Ważne jest także to, aby pokarm dla ryb akwariowych był produkowany na wyspecjalizowanej linii produkcyjnej, która spełnia wszelkie rygorystyczne wymagania względem higieny i bezpieczeństwa. Właśnie z tego powodu w naszym sklepie AquaelZoo znajdziesz ofertę producentów, którzy są w stanie zapewnić najwyższą jakość produkcji. Wśród charakterystycznych procesów produkcyjnych warto wymienić dodawanie witamin do pokarmu dopiero pod koniec, dzięki czemu zachowują swoją świeżość i działanie, bez ryzyka rozpadu przed wsypaniem pokarmu do zbiornika.

Pokarm dla pielęgnic

Pielęgnice to jedne z najpopularniejszych ryb w akwarystyce, które zachwycają swoim ubarwieniem i wielkością. Są dzięki temu popularne i doskonale oceniane wśród początkujących i zaawansowanych wielbicieli akwarystyki. Ryby te pochodzą z Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej oraz częściowo także z Azji i charakteryzują się umiarkowanie łatwą hodowlą, w trakcie której należy zwrócić uwagę między innymi na niewielką agresję względem przedstawicieli tego samego gatunku, a także na jakość wody akwariowej- pielęgniczki są na jej punkcie szczególnie wyczulone. Nie można także zapomnieć o odpowiednim dotlenianiu, a także zapewnieniu odpowiednio dużej ilości kryjówek.

W przypadku pokarmu dla pielęgnic należy zwrócić uwagę na jak najbardziej zbilansowaną dietę, dlatego warto wybierać pożywienie specjalnie dedykowane dla tych gatunków. W składzie takiego pokarmu dla ryb akwarystycznych powinny znaleźć się zarówno składniki pochodzenia roślinnego, jak i drobne skorupiaki planktonowe oraz części organizmów spożywanych przez te ryby w naturze. Warto także zauważyć, że pokarm dla pielęgnic powinien odznaczać się dużym nasyceniem witamin, co zapobiega schorzeniu znanemu w akwarystyce jako awitaminoza. Pożywienie jest wzbogacane witaminami na końcu procesu produkcji, dzięki czemu nie ulega przedwczesnemu rozpadowi. Spirulina z kolei doskonale wpływa na cały system immunologiczny ryb, zwiększa ich odporność na schorzenia i choroby, a także pozytywnie wpływa na układ trawienny i wydalniczy. Co więcej, pokarm dla pielęgnic poprawia kondycję ryb oraz ich witalność, a nawet zwiększa intensywność ich kolorów. Główną przyczyną takiego działania są karotenoidy zawarte w spirulinie, np. w produkcie Tropical Super Spirulina Forte.

Poznaj ofertę na pokarmy dla pielęgnic w sklepie AquaelZoo

W naszym sklepie AquaelZoo dostępne są wyłącznie wyselekcjonowane pokarmy dla ryb akwariowych i pielęgnic, które pochodzą od znanych firm i zostały wyprodukowane ze zwróceniem szczególnie dużej uwagi na ich jakość i bezpieczeństwo stosowania. Wszystkie są produkowane na zautomatyzowanych liniach o wysokim zaawansowaniu technologicznym z przebadanych i bezpiecznych składników, które mają udowodnione i sprawdzone działanie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej marki własnej Aquael, w której znajdziesz także oferowane na tej podstronie pokarmy dla pielęgnic oraz dla ryb akwariowych innych gatunków. Na rynku akwarystycznym istniejemy nieprzerwanie od 1984 roku i obecnie zatrudniamy ponad 600 pracowników, co czyni nas jedną z największych firm akwarystycznych w całym regionie. Ponadto zatrudniamy także najlepszych inżynierów, biologów i chemików, dzięki którym możemy oferować doskonałej jakości produkty w korzystnych cenach. Zamów już dziś, a w razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapewniamy błyskawiczną dostawę.

FAQ

Najlepsza karma dla rybek to taka, która dostarcza wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. W sklepie zoologicznym AquaelZoo oferujemy wysokiej jakości pokarm od znanych i zaufanych marek, takich jak Tropical oraz Aquael. Proponowane produkty zawierają cenne makro- i mikroskładniki, witaminy i składniki dodatkowe. Wyróżniają się one doskonałą przyswajalnością oraz nie powodują problemów trawiennych. Wszystkie dostępne u nas pokarmy dla ryb poddawane są rygorystycznej kontroli jakości.

Ryby akwariowe mają swoje upodobania i wymagania żywieniowe. Istnieją gatunki, które żywią się wyłącznie pokarmem roślinnym, a także ryby tropikalne, które preferują karmy zawierające składniki pochodzenia zwierzęcego. Najpopularniejsze gatunki, jakie najczęściej trafiają do domowych zbiorników, zjadają właściwie wszystko, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest podawanie im mieszanek zawierających zarówno składniki roślinne, jak i drobne skorupiaki oraz plankton. Warto też stosować pokarm z dodatkiem spiruliny i błonnika pokarmowego.

Pokarm dla pielęgnic powinien być odpowiednio zbilansowany i dostarczać wszystkie składniki odżywcze, jakie potrzebują te wyjątkowo piękne ryby akwariowe. Pielęgnice należą do gatunków wszystkożernych, dlatego w ich diecie główną rolę odgrywa pokarm wieloskładnikowy. Zawiera on składniki pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego, będące źródłem białka, a także niezbędny dla prawidłowej pracy przewodu pokarmowego błonnik. Pokarm dla pielęgnic często jest wzbogacony o spirulinę oraz karotenoidy.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com