Pokarmy dla pielęgnic


Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Pokarm dla ryb akwariowych ma decydujący wpływ na ich funkcje życiowe oraz na ochronę przed wystąpieniem niektórych schorzeń lub chorób, dlatego warto wybierać wyłącznie taki, który pochodzi od dobrych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku. W naszym sklepie dostępne są między innymi pokarmy dla pielęgnic marki Aquael oraz Tropical, które charakteryzują się wysoką przyswajalnością oraz składnikami naturalnego pochodzenia. Producenci zadbali podczas ich produkcji o wszelkie najmniejsze szczegóły, np. o witaminy bądź składniki pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu są bezpieczne i łatwe w stosowaniu. Przejrzyj koniecznie wszystkie produkty dla ryb akwariowych i zamów już dziś pokarm dla pielęgnic.

Czym charakteryzują się pokarmy dla ryb?

W naszym sklepie AquaelZoo oferujemy produkty wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy do ich produkcji wykorzystują pewne, bezpieczne i dobre jakościowo składniki. Pożywienie dla ryb akwariowych powinno zapewniać pełen przekrój witamin, które zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób, schorzeń i problemów ze zdrowiem, a także odpowiednią ilość mikro- i makroelementów. Co więcej, pokarm powinien cechować się także wysoką przyswajalnością oraz niskim negatywnym wpływem na układ trawienny i wydalniczy ryb. Ważne jest także to, aby pokarm dla ryb akwariowych był produkowany na wyspecjalizowanej linii produkcyjnej, która spełnia wszelkie rygorystyczne wymagania względem higieny i bezpieczeństwa. Właśnie z tego powodu w naszym sklepie AquaelZoo znajdziesz ofertę producentów, którzy są w stanie zapewnić najwyższą jakość produkcji. Wśród charakterystycznych procesów produkcyjnych warto wymienić dodawanie witamin do pokarmu dopiero pod koniec, dzięki czemu zachowują swoją świeżość i działanie, bez ryzyka rozpadu przed wsypaniem pokarmu do zbiornika.

Pokarm dla pielęgnic

Pielęgnice to jedne z najpopularniejszych ryb w akwarystyce, które zachwycają swoim ubarwieniem i wielkością. Są dzięki temu popularne i doskonale oceniane wśród początkujących i zaawansowanych wielbicieli akwarystyki. Ryby te pochodzą z Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej oraz częściowo także z Azji i charakteryzują się umiarkowanie łatwą hodowlą, w trakcie której należy zwrócić uwagę między innymi na niewielką agresję względem przedstawicieli tego samego gatunku, a także na jakość wody akwariowej- pielęgniczki są na jej punkcie szczególnie wyczulone. Nie można także zapomnieć o odpowiednim dotlenianiu, a także zapewnieniu odpowiednio dużej ilości kryjówek.

W przypadku pokarmu dla pielęgnic należy zwrócić uwagę na jak najbardziej zbilansowaną dietę, dlatego warto wybierać pożywienie specjalnie dedykowane dla tych gatunków. W składzie takiego pokarmu dla ryb akwarystycznych powinny znaleźć się zarówno składniki pochodzenia roślinnego, jak i drobne skorupiaki planktonowe oraz części organizmów spożywanych przez te ryby w naturze. Warto także zauważyć, że pokarm dla pielęgnic powinien odznaczać się dużym nasyceniem witamin, co zapobiega schorzeniu znanemu w akwarystyce jako awitaminoza. Pożywienie jest wzbogacane witaminami na końcu procesu produkcji, dzięki czemu nie ulega przedwczesnemu rozpadowi. Spirulina z kolei doskonale wpływa na cały system immunologiczny ryb, zwiększa ich odporność na schorzenia i choroby, a także pozytywnie wpływa na układ trawienny i wydalniczy. Co więcej, pokarm dla pielęgnic poprawia kondycję ryb oraz ich witalność, a nawet zwiększa intensywność ich kolorów. Główną przyczyną takiego działania są karotenoidy zawarte w spirulinie, np. w produkcie Tropical Super Spirulina Forte.

Poznaj ofertę na pokarmy dla pielęgnic w sklepie AquaelZoo

W naszym sklepie AquaelZoo dostępne są wyłącznie wyselekcjonowane pokarmy dla ryb akwariowych i pielęgnic, które pochodzą od znanych firm i zostały wyprodukowane ze zwróceniem szczególnie dużej uwagi na ich jakość i bezpieczeństwo stosowania. Wszystkie są produkowane na zautomatyzowanych liniach o wysokim zaawansowaniu technologicznym z przebadanych i bezpiecznych składników, które mają udowodnione i sprawdzone działanie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej marki własnej Aquael, w której znajdziesz także oferowane na tej podstronie pokarmy dla pielęgnic oraz dla ryb akwariowych innych gatunków. Na rynku akwarystycznym istniejemy nieprzerwanie od 1984 roku i obecnie zatrudniamy ponad 600 pracowników, co czyni nas jedną z największych firm akwarystycznych w całym regionie. Ponadto zatrudniamy także najlepszych inżynierów, biologów i chemików, dzięki którym możemy oferować doskonałej jakości produkty w korzystnych cenach. Zamów już dziś, a w razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapewniamy błyskawiczną dostawę.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 7 - 30
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com