Podłoża dekoracyjne do akwarium


Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Podłoża akwarystyczne pełnią wiele ważnych funkcji dla całego ekosystemu akwarium. Jeśli chcesz zaaranżować wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju akwarium, zwróć uwagę na dobór oryginalnej roślinności. W urządzeniu pięknego zbiornika pomogą Ci również podłoża dekoracyjne, które przygotowaliśmy w tej części naszego sklepu. Żwirek dostępny w różnych kolorach niesie ze sobą wiele możliwości aranżacyjnych. Jedyne, co może Cię ograniczać to własna wyobraźnia. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami w tym dziale! W przypadku pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji!

Podłoża do akwarium – kolorowy piasek lub żwirek

Podłoża do akwarium odgrywają ważną rolę w zbiorniku. Mowa tu nie tylko o względach estetycznych. Stanowią one bowiem fundament dla roślin i sprzyjają ich prawidłowemu rozwojowi. Dobrej klasy podłoża chronią wodę przed rozmnażaniem się w niej groźnych drobnoustrojów. Najpopularniejszym rodzajem jest żwir, który idealnie nadaje się dla początkujących akwarystów, choć równie często sięgają po niego doświadczeni hodowcy ryb i roślin akwariowych. Najczęściej wybierany jest żwir o drobnoziarnistej budowie (1-3 mm). W AquaelZoo oferujemy żwir w tradycyjnej wersji i podłoża dekoracyjne, czyli żwirek dostępny w różnych kolorach. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że akwarium z łatwością urządzisz według własnego pomysłu. Oferujemy kolorowy żwirek kwarcowy charakteryzujący się gładkimi krawędziami, co sprawia wrażenie, jakby zostały one oszlifowane. Z tego powodu jest w pełni bezpieczny dla ryb. Proponujemy żwirek Aqua Decoris żółty, ale także turkusowy, czerwony i w wielu innych kolorach. Dostępne są one w opakowaniach o pojemności 1 kg. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców żwirek nie ma szkodliwego wpływu na środowisko wodne. Można stosować go w każdym akwarium. Kolejną ciekawą propozycją podłoża dekoracyjnego jest liliowo-różowy piasek o granulacie 0-1 mm.

Jakie inne rodzaje podłoży akwarystycznych oferujemy w AquaelZoo?

Oferujemy różne podłoża do akwarium, dlatego w naszym sklepie odpowiedni rodzaj względem konkretnych potrzeb znajdzie każdy akwarysta. Kolorowy żwirek i piasek to niejedyne propozycje godne Twojej uwagi. Przygotowaliśmy również podłoża aktywne, które są idealnym wyborem w przypadku akwariów z bogatą szatą roślinną. Utrzymują wodę na odpowiednim poziomie twardości, a ich szczególną zaletą jest to, że stopniowo uwalniają składniki odżywcze. To ogromna korzyść dla roślin, gdyż mają zapewnione odpowiednie warunki do zrównoważonego rozwoju. Nasza oferta to także w pełni naturalne podłoża bazujące na organicznych składnikach. Jesteś początkującym akwarystą i nie wiesz, jakie podłoże do akwarium wybrać? AquaelZoo jest świetnym doradcą. Skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie! Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi poradami na blogu. Publikujemy tam przydatne artykuły. Zapraszamy do lektury i składania zamówień w naszym sklepie!

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 9 - 10
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com