Podłoża do terrarium


Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Podłoże do terrarium to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tego zbiornika. Ma wpływ na zdrowie zwierząt, a także na rozwój roślin. Wybór podłoża terrarystycznego jest uzależniony od gatunku, który planujesz hodować. Musi być ono dopasowane do naturalnych warunków, w jakich żyją zwierzęta. Część z nich zamieszkuje przecież tropikalne lasy deszczowe, a inne żyją w suchych, pustynnych miejscach. Sprawdź, jakie podłoża do terrarium dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz produkt, dzięki któremu zapewnisz zwierzęciu warunki najbardziej zbliżone do naturalnych.

Zobacz wszystkie produkty do terrarium:

Poznaj bogatą ofertę podłoży terrarystycznych

Nim wybierzesz podłoże do terrarium, sprawdź, jakie potrzeby mają zwierzęta, które planujesz hodować. Dzięki temu bez trudu dobierzesz produkt imitujący naturalne miejsce, w którym żyje zwierzę. W naszym asortymencie znajdziesz podłoża kokosowe. To naturalny produkt, który ma formę fragmentów włókna kokosowego. Podłoże kokosowe nie zawiera dodatków chemicznych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne również dla najbardziej delikatnych zwierząt. Produkt bez trudu przygotujesz. Wystarczy, że podłoże kokosowe zalejesz 3-4 litrami letniej wody, odczekasz około 20 minut, a w tym czasie produkt zwiększy swoją objętość. Wilgotne podłoże posłuży Ci do terrarium, w którym żyją płazy i gady pochodzące z lasów tropikalnych. Produkt sprawdzi się też w insektarium. W naszej ofercie znajdziesz też podłoże terrarystyczne w postaci ściółki z drewna bukowego – sprawdzi się w suchym terrarium oraz w wolierze dla ptaków. Ściółki są bezpyłowe, co ułatwia utrzymanie terrarium w czystości.

Czego jeszcze potrzebujesz w terrarium?

Odpowiednie podłoże terrarystyczne jest ważne dla mieszkańca terrarium – zwierzęta mają różne potrzeby pod względem wilgotności w wiwarium. To właśnie odpowiednie podłoże pozwoli Ci odwzorować naturalne otoczenie wybranego gatunku. W naszym asortymencie znajdziesz jednak o wiele więcej produktów, dzięki którym zadbasz o komfortowe warunki zwierząt. Oferujemy różnej wielkości terraria – zapewniają one ochronę przed ucieczką zwierzęcia, a także gwarantują właściwą wentylację. Oferujemy też pokarm dla mieszkańców terrarium. Dostępne są między innymi karmy dla żółwi – charakteryzują się właściwą zawartością wapnia, który jest niezbędny do budowy pancerza. Oferujemy też karmy dla agamy brodatej, biczogona czy legwana zielonego. Pozwalają one zachować zwierzętom zdrowie dzięki zawartości niezbędnych witamin i mikroelementów.

W terrarium potrzebujesz również dekoracji, które urozmaicą zwierzęciu czas spędzany w zbiorniku. Oferujemy liany, dzięki którym mieszkańcy wiwarium mogą się wspinać podobnie jak w naturalnym otoczeniu.

Poznaj pozostały asortyment AquaelZoo

W AquaelZoo znajdziesz też asortyment dla hodowców ryb i krewetek. Oferujemy duży wybór akwariów, podłoży, dekoracyjnych roślin i pokarmów. W asortymencie dostępne są też produkty, które pozwolą Ci zadbać o oczko wodne. Dostępne są pokarmy dla ryb stawowych, filtry, pompy oraz dekoracyjne oświetlenie. Zamontujesz je na dnie zbiornika i stworzysz wyjątkowe efekty świetlne.

Na blogu

Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?

Czytaj więcej

Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.

Czytaj więcej

Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 36 - 37
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com