Pokrywy proste na akwarium


Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Piękne i zadbane akwarium to doskonała ozdoba każdego wnętrza. Jednak jego aranżacja wymaga cierpliwości oraz podstawowej wiedzy i zaangażowania. Poza atrakcyjnymi elementami dekoracyjnymi należy w pierwszej kolejności zagwarantować odpowiednie warunki bytującej w zbiorniku faunie i florze. W tym celu idealnie sprawdzą się prezentowane w tej kategorii pokrywy proste do akwarium, które spełniają wiele funkcji. Jedną z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa rybom i roślinom znajdującym się wewnątrz. Dzięki nim akwarium będzie odpowiednio zabezpieczone, a dodatkowo będzie znacznie lepiej się prezentować. Zapraszamy do zapoznania się z całą kategorią, gdyż poszczególne pokrywy proste różnią się wielkością i kolorem, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie.

Pokrywy proste do akwarium i ich najważniejsze funkcje

Dla większości osób pokrywy proste do akwarium to tylko dodatkowy element wyposażenia zbiornika, który nie ma większego znaczenia. Jednak doświadczeni akwaryści i hodowcy, a także osoby, dla których akwarystyka jest prawdziwym hobby, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zastosowanie pokrywy jest niezwykle istotne, bo przede wszystkim skutecznie zabezpiecza ryby i innego rodzaju stworzenia wodne przed wydostaniem się z akwarium, co mogłoby się dla nich tragicznie skończyć. Dodatkowo pokrywy stanowią idealną platformę do montażu oświetlenia oraz pozostałych elementów wyposażenia w postaci grzałek czy filtrów. Ponadto zabezpieczają zbiornik przed nadmiernym parowaniem wody i jej oziębianiem, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać stałą temperaturę odpowiednią dla fauny i flory, a także chroni akwarium od góry przed dostawaniem się do środka zanieczyszczeń mechanicznych i kurzu. 

Warto także zwrócić uwagę na inną funkcję praktyczną niezwiązaną już z samym akwarium - zastosowanie pokrywy chroni pomieszczenie, w którym znajduje się zbiornik przed ogólnym zawilgoceniem. Tego rodzaju elementy są także niezbędne przy posiadaniu dzieci czy zwierząt domowych, które mogą stanowić zagrożenie dla wodnych organizmów pozostawionych bez opieki.

Jak dobrać pokrywę prostą do akwarium?

W celu wybrania odpowiedniej prostej pokrywy do akwarium należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim liczy się rozmiar, gdyż wybrany model musi być idealnie dopasowany do wielkości zbiornika. Warto także zwrócić uwagę na elementy dodatkowe, takie jak wentylacja czy możliwość wygodnego karmienia ryb, bez konieczności zdejmowania całej pokrywy. Ponadto liczy się również materiał wykonania, który powinien być trwały i odporny na uszkodzenia oraz na działanie wody. Wśród innych szczegółów, które powinny nas zainteresować, jest wygląd zewnętrzny i kolor, który powinien pasować do aranżacji oraz możliwość zainstalowania wewnątrz dodatkowych elementów wyposażenia zbiornika.

Najważniejsze zalety pokryw prostych dostępnych w sklepie AquaelZoo.pl

Oferowane w naszym sklepie internetowym AquaelZoo.pl proste pokrywy do akwarium to innowacyjne modele, które są dostępne z oświetleniem lub bez. Warianty wyróżniają się stonowaną kolorystyką, wpływającą na elegancką aranżację. Wśród oferowanych odcieni można wymienić klasyczną biel i ponadczasową czerń. Kolory te pasują do każdego zbiornika, a także do wystroju danego pomieszczenia. Warto również zwrócić uwagę na staranne wykonanie z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i odporne na uszkodzenia, dlatego też stanowią doskonałą inwestycję. Ogromną zaletą są także zastosowane systemy SMART OPEN, eliminujące konieczność stosowania zawiasów i podpórek. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne wykonywanie różnego rodzaju prac pielęgnacyjnych wewnątrz zbiornika. Prezentowane proste pokrywy na akwarium mają również specjalne żłobienia w tylnych częściach, umożliwiające komfortowe wycinanie otworów niezbędnych do instalacji dowolnego rodzaju filtrów, co nie wiąże się z utratą gwarancji, a otwierana klapa ułatwia swobodne karmienie ryb. Zapraszamy do złożenia zamówienia jeszcze dziś i skorzystania z szybkiej dostawy.

Na blogu

Wiele psów, zwłaszcza małych ras, bywa wybrednych w jedzeniu. Zdarza im się przysłowiowo „kręcić nosem” na podawaną karmę. Czy jednak rzeczywiście chodzi tutaj o nos i czy zapach karmy faktycznie decyduje o jej atrakcyjności dla psa?

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań  i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej

Kupowanie nowych ryb to dla pasjonata akwarystyki nie lada przyjemność. Może się wiązać z ryzykiem, bowiem wraz przyniesionymi ze sklepu zwierzętami możemy zawlec do akwarium niepożądane choroby, które bywają zjawiskiem powszechnym.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 149 - 450
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com