Pokrywy proste na akwarium


Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Piękne i zadbane akwarium to doskonała ozdoba każdego wnętrza. Jednak jego aranżacja wymaga cierpliwości oraz podstawowej wiedzy i zaangażowania. Poza atrakcyjnymi elementami dekoracyjnymi należy w pierwszej kolejności zagwarantować odpowiednie warunki bytującej w zbiorniku faunie i florze. W tym celu idealnie sprawdzą się prezentowane w tej kategorii pokrywy proste do akwarium, które spełniają wiele funkcji. Jedną z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa rybom i roślinom znajdującym się wewnątrz. Dzięki nim akwarium będzie odpowiednio zabezpieczone, a dodatkowo będzie znacznie lepiej się prezentować. Zapraszamy do zapoznania się z całą kategorią, gdyż poszczególne pokrywy proste różnią się wielkością i kolorem, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie.

Pokrywy proste do akwarium i ich najważniejsze funkcje

Dla większości osób pokrywy proste do akwarium to tylko dodatkowy element wyposażenia zbiornika, który nie ma większego znaczenia. Jednak doświadczeni akwaryści i hodowcy, a także osoby, dla których akwarystyka jest prawdziwym hobby, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zastosowanie pokrywy jest niezwykle istotne, bo przede wszystkim skutecznie zabezpiecza ryby i innego rodzaju stworzenia wodne przed wydostaniem się z akwarium, co mogłoby się dla nich tragicznie skończyć. Dodatkowo pokrywy stanowią idealną platformę do montażu oświetlenia oraz pozostałych elementów wyposażenia w postaci grzałek czy filtrów. Ponadto zabezpieczają zbiornik przed nadmiernym parowaniem wody i jej oziębianiem, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać stałą temperaturę odpowiednią dla fauny i flory, a także chroni akwarium od góry przed dostawaniem się do środka zanieczyszczeń mechanicznych i kurzu. 

Warto także zwrócić uwagę na inną funkcję praktyczną niezwiązaną już z samym akwarium - zastosowanie pokrywy chroni pomieszczenie, w którym znajduje się zbiornik przed ogólnym zawilgoceniem. Tego rodzaju elementy są także niezbędne przy posiadaniu dzieci czy zwierząt domowych, które mogą stanowić zagrożenie dla wodnych organizmów pozostawionych bez opieki.

Jak dobrać pokrywę prostą do akwarium?

W celu wybrania odpowiedniej prostej pokrywy do akwarium należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim liczy się rozmiar, gdyż wybrany model musi być idealnie dopasowany do wielkości zbiornika. Warto także zwrócić uwagę na elementy dodatkowe, takie jak wentylacja czy możliwość wygodnego karmienia ryb, bez konieczności zdejmowania całej pokrywy. Ponadto liczy się również materiał wykonania, który powinien być trwały i odporny na uszkodzenia oraz na działanie wody. Wśród innych szczegółów, które powinny nas zainteresować, jest wygląd zewnętrzny i kolor, który powinien pasować do aranżacji oraz możliwość zainstalowania wewnątrz dodatkowych elementów wyposażenia zbiornika.

Najważniejsze zalety pokryw prostych dostępnych w sklepie AquaelZoo.pl

Oferowane w naszym sklepie internetowym AquaelZoo.pl proste pokrywy do akwarium to innowacyjne modele, które są dostępne z oświetleniem lub bez. Warianty wyróżniają się stonowaną kolorystyką, wpływającą na elegancką aranżację. Wśród oferowanych odcieni można wymienić klasyczną biel i ponadczasową czerń. Kolory te pasują do każdego zbiornika, a także do wystroju danego pomieszczenia. Warto również zwrócić uwagę na staranne wykonanie z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i odporne na uszkodzenia, dlatego też stanowią doskonałą inwestycję. Ogromną zaletą są także zastosowane systemy SMART OPEN, eliminujące konieczność stosowania zawiasów i podpórek. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne wykonywanie różnego rodzaju prac pielęgnacyjnych wewnątrz zbiornika. Prezentowane proste pokrywy na akwarium mają również specjalne żłobienia w tylnych częściach, umożliwiające komfortowe wycinanie otworów niezbędnych do instalacji dowolnego rodzaju filtrów, co nie wiąże się z utratą gwarancji, a otwierana klapa ułatwia swobodne karmienie ryb. Zapraszamy do złożenia zamówienia jeszcze dziś i skorzystania z szybkiej dostawy.

Na blogu

Małe psy o masie do kilku kilogramów najwygodniej jest przewozić w specjalnych, dedykowanych torbach lub transporterach. Po wcześniejszym przyzwyczajeniu pies czuje się w nich bezpiecznie, a my mamy nad nim pełną kontrolę. Transporter lub torba przyda się zarówno w komunikacji publicznej, jak i we własnym samochodzie.

Czytaj więcej

Dlaczego koty piją stosunkowo niewiele? Otóż wynika to z ich natury – kot domowy pochodzi od zamieszkujących suche afrykańskie stepy i półpustynie kotów nubijskich. Jego przodkowie prawie nie pili wody bo… po prostu nie mieli do nie dostępu. Braki płynów w swym organizmie uzupełniali zjadając w całości upolowane ofiary, takie jak np. drobne gryzonie.

Czytaj więcej

Oczko wodne stanowi unikalną ozdobę ogrodu i poprawia mikroklimat, wpływając korzystnie na wzrost pobliskich roślin. Ma wpływ także na psychikę człowieka. Podobnie jak w przypadku domowego akwarium udowodniono, że obserwowanie i pielęgnowanie pływających w nim ryb pozwala nam uspokoić się, wyciszyć czy pozbyć stresów.

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com