Karmy odchudzające dla psa - dietetyczne karmy dla psów


Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aby Twój pies cieszył się zdrowiem, często kontroluj jego masę ciała. Nadwaga może przyczynić się do powstawania wielu różnych schorzeń, znacznie wpływa na kondycję i witalność Twojego czworonoga. Karma dla psów z nadwagą ma specjalny skład, który pomoże zgubić zwierzęciu zbędne kilogramy. Jednakże zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich pies cierpi na nadwagę. Łatwo to przeoczyć, gdyż obcujemy ze zwierzakiem całe godziny, a małe zmiany są niezauważalne. 

Zobacz specjalistyczne karmy dla psów:

Dopiero po pewnym czasie, kiedy tak naprawdę jest już za późno, dostrzegamy, że zwierzę przybrało na wadze. Nadwaga stanowi poważne zagrożenie dla jego zdrowia. Bądź dobrym właścicielem i opiekuj się swoim czworonogiem w odpowiedzialny sposób. Regularnie sprawdzaj jego wagę, konsultuj wyniki u weterynarza, a w razie konieczności możesz zmniejszyć ilość podawanej do tej pory karmy lub całkowicie przejść na karmę dietetyczną.

Karma dietetyczna na pomoc w walce z nadwagą

Tak jak w przypadku ludzi, zrzucanie zbędnych kilogramów u psów nie jest łatwe. Koniecznie należy zadbać o codzienną aktywność, zapewnić psu długie, intensywne spacery oraz zabawy. Jeśli lubisz uprawiać sporty, to zabierz ze sobą psiaka. Aportując czy bawiąc się z Tobą, będzie spalał nadmiar kalorii i utrzymywał nienaganną kondycję. Jeśli zauważyłaś, że wszelkie zabiegi odchudzające nie przynoszą pożądanych skutków, to wejdź na stronę aquaelzoo.pl i wybierz najlepszą karmę dla psów z nadwagą. W naszym sklepie zakupy zrobisz przez siedem dni w tygodniu, bez względu na porę i dzień tygodnia. Oferujemy takie marki jak Brit, Era czy Trainer. Wszystkie cechują się wysokojakościowym składem, spełniającym oczekiwania psa w każdym wieku. Wielość smaków sprawi, że znajdziesz karmę, która spełni wyrafinowane gusta Twojego przyjaciela. Oferujemy karmę dla psów z nadwagą o smaku łososia i śledzia, królika z ryżem, łososia, jagnięciny, kurczaka i bażanta czy kaczki. Zbilansowana karma dla psów dorosłych zawiera mieszankę warzyw, odpowiednią ilość białka oraz wysokogatunkowe mięso. Dieta przyczynia się do wydłużenia i podniesienia jakości życia czworonoga. Może wspierać pracę serca, nerek i wątroby. Sucha karma typu dental dla psów z nadwagą zadba też o higienę jamy ustnej, usuwając osady kamienne i chroniąc dziąsła przed zapaleniami. Ma znaczący wpływ na układ odpornościowy oraz kondycję skóry i sierści. Przed każdym wyborem nowej karmy dla Twojego czworonoga koniecznie sprawdź jej skład – czy nie zawiera czasem produktów, na które zwierzak jest uczulony. Karma wzbogacona o wyciągi i ekstrakty z roślin czy kwasy omega uzupełnia dietę o niezbędne składniki. 

Nadwaga – zagrożenia

Jeśli Twój pies trochę przytył, to pamiętaj o tym, że nadwaga jest częstą przyczyną powstawania groźnych dla zdrowia schorzeń. Psiak może nabawić się cukrzycy, zapalenia stawów i kości, kamieni moczowych czy chorób serca. Ponadto nadwaga negatywnie wpływa na ogólne samopoczucie czworonoga. Jeśli Twój pies ma nadwagę, to udaj się na kontrolę do weterynarza. Określi on idealną wagę Twojego psa i podpowie, jak ją osiągnąć. Jeśli po położeniu ręki na żebrach psa, są one trudno wyczuwalne, to niestety najprawdopodobniej cierpi na nadwagę. Inne objawy, które pomogą ustalić, czy pies zmaga się z otyłością, to utrata wyraźniej talii, powolne ruchy, trudności w chodzeniu oraz brak tchu. Przyrost wagi może być spowodowany zabiegiem kastracji czy sterylizacji, brakiem aktywności fizycznej oraz przekarmieniem zwierzaka. Niektóre rasy mają tendencję do tycia, dlatego warto ich szczególnie pilnować. Starsze psy nie poruszają się intensywnie, dlatego koniecznie należy zmniejszyć im ilość podawanej karmy. Jeśli nagminne przekarmiasz psa, to na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Przecież zdrowa kondycja zwierzaka w dużej mierze zależy od postępowania właściciela. Bądź odpowiedzialny i zawczasu zadbaj o prawidłowy rozwój Twojego psa.

Jaką aktywność można uprawiać z psem?

Poza serwowaniem odpowiedniej karmy dla psa w walce z otyłością pomaga regularny ruch. Wybierajcie się na codzienne spacery. Weź psa na smycz i na przemian biegaj i spaceruj – trening interwałowy pozwala spalić kalorie nie tylko Tobie, ale także Twojemu towarzyszowi. Wymyśl zabawy, które będą dla was przyjemnością. Możecie robić wspólne przysiady, bawić się w berka, aportowanie. Zresztą sam najlepiej wiesz, co sprawia największą radość Twojemu psu. Wybieraj ćwiczenia, które nie obciążą jego stawów, a pomogą pozbyć się nadmiernych kilogramów. Oprócz aktywności fizycznej zadbaj o smaczne i zdrowe posiłki. To właśnie karma ma bezpośrednie przełożenie na ogólny stan zdrowia Twojego czworonoga. Z pewnością nie przekarmiaj zwierzaka. Pomóż mu schudnąć zdrowo i utrzymać aktywny styl życia. Wyjdzie wam to obojgu na dobre. Jeśli już zwierzę przybrało na wadze, wypróbuj pełnoporcjową karmę dla psów z nadwagą. Najlepiej jest karmić go w dwóch różnych porach w ciągu dnia. Każde opakowanie karmy zawiera tabele żywieniowe, dzięki którym będziesz wiedział, jaka jest typowa, zalecana ilość pokarmu. Nie zapomnij też o dostępie do świeżej wody do picia. Powodzenia w walce z otyłością!

FAQ

Otyłość to poważna choroba cywilizacyjna, która występuje też u psów. Nadmiar tkanki tłuszczowej wpływa negatywnie nie tylko na tryb życia, ale również na zdrowie czworonoga. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów trzeba ograniczyć porcje pokarmu oraz zainwestować w karmę odchudzającą. Jest to kompletna karma ze wszelkimi składnikami odżywczymi, która charakteryzuje się małą kalorycznością. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz dobrze zbilansowane i zdrowe karmy specjalnie dla Twojego odchudzającego się psa.

Co zrobić, kiedy brzuch Twojego psa rośnie, a jego tryb życia staje się coraz bardziej bierny? Musisz nie tylko popracować nad zmianą rutyny u czworonoga, ale także zainwestować w niskokaloryczną karmę. Dobrze, żeby była bogata w dodatkowe wartości odżywcze oraz nie zawierała niepotrzebnych zapychaczy. Warto do psiej diety włączyć więcej pokarmów mięsnych z dodatkami warzyw. Nie zapominaj również o regularnych spacerach oraz wspólnym ćwiczeniu z psem. Pamiętaj, żeby wszystko robić etapowo oraz pod opieką weterynarza, aby nie narazić pupila na problemy zdrowotne.

Przy obliczaniu porcji jedzenia dla psa trzeba brać pod uwagę jego dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Do jego obliczania najczęściej stosuje się formułę Meyera i Zentka, która pozwala wyliczyć dzienne potrzeby energetyczne pupila. Zaproponowany wzór wyraża energię niezbędną psu w MJ (megadżule) i kcal (kilokalorie). Wartość dziennego zapotrzebowania kalorycznego będzie się różnić między innymi w zależności od wieku, rasy, wagi i aktywności danego psa. Aby obliczyć dzienne zapotrzebowanie energetyczne dorosłego psa, należy wykorzystać wzór: 0,52 MJ x kg0,75 masy ciała. W przypadku szczeniąt małych ras wzór będzie wyglądać następująco: 0,66 MJ x kg0,75 masy ciała, z kolei dla szczeniąt dużych ras: 0,75 MJ x kg0,75 masy ciała. Warto również pomyśleć o zapotrzebowaniu na białko, które jest niezbędne w psiej diecie.

Twój pies nie toleruje karmy z kurczakiem lub nie przepada za tym składnikiem w swoim jedzeniu? Nie masz się, czego obawiać, ponieważ łatwo znaleźć odżywcze zamienniki, które zapewnią pupilowi odpowiednią dawkę energii. Dobrym rozwiązaniem może być karma z jagnięciną, indykiem, kaczką, królikiem oraz rybami. Produkty z innym rodzajem mięsa nie tylko są zdrowe, ale również szybko zasmakują czworonogowi. W naszej ofercie znajdziesz wiele pełnoporcjowych karm bez kurczaka, które są produkowane z najlepszej jakości składników.

Na blogu

Psy są chętnie wybieranymi domowymi pupilami, bo nawiązują silną więź z opiekunem i lubią mu towarzyszyć. Kiedy jednak pracujemy i musimy naszego ukochanego czworonoga zostawić samego w domu zdarza się, że niektóre psy bardzo przeżywają rozłąkę, stresują się, wokalizują albo niszczą. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim stopniowo trenuj pozostawanie w domu i nagradzaj za dobre zachowanie.

Czytaj więcej

W Polsce i we Włoszech to święto obchodzone jest 17 lutego. Co ciekawe i godne podkreślenia, pomysłodawcą tego Dnia jest polski felinolog, Wojciech Albert Kurkowski, a świętujemy już do 2006 roku! Prowadzone są też wybory Kociarza Roku.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 380
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com