Akwarystka morska - akwaria słonowodne


Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Akwaria morskie to według wielu akwarystów jedne z najpiękniejszych rodzajów akwariów, ale przy tym również najtrudniejszych w utrzymaniu. Jeżeli chcesz zająć się założeniem tego typu zbiornika, to bez wątpienia będziesz musiał zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt i dodatki, które pozwolą Ci zrealizować swoją wizję pięknego, morskiego, podwodnego świata w Twoim domu. W akwariach morskich możesz ulokować niezwykle efektowne rośliny, a także morskie stworzenia. 

Czy założenie akwarium morskiego jest trudne?

W akwarium morskim znajdują się rośliny i inne organizmy, które w warunkach naturalnych przebywają w słonej wodzie, więc jeżeli chcesz stworzyć właśnie takie akwarium, to musisz zapewnić jego mieszkańcom optymalną przestrzeń do życia i rozwoju. Co prawda samo założenie akwarium wymaga czasu i ogromnej ilości starań, jednak jego późniejsze utrzymanie nie powinno być problematyczne. Warto pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich akcesoriów, ale nie bez znaczenia jest też bardzo regularne czyszczenie akwarium, a także pomienianie w nim wody. Podczas kupowania akcesoriów do akwarium morskiego, istotne jest podejmowanie przemyślanych decyzji, ponieważ późniejsze, gwałtowne zmiany takich kwestii, jak oświetlenie, czy rodzaj wody mogą sprawić, że organizmy znajdujące się w akwarium nie przeżyją. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne do przygotowania słonej wody, niezbędnej do stworzenia akwarium morskiego.

Czego będziesz potrzebował do założenia akwarium morskiego?

Zastanawiasz się nad tym, czy dasz sobie radę z samodzielnym rozwijaniem pasji, jaką jest akwarystyka morska? Nasza odpowiedź brzmi: tak! Czego będziesz potrzebował do założenia akwarium słonowodnego? Na pierwszym miejscu powinny znaleźć się specjalistyczne filtry i falowniki, dzięki którym woda nabierze ruchu imitującego prawdziwe morskie fale. Również sól do przygotowania wody morskiej jest koniecznym elementem wyposażenia akwarium morskiego, chyba że zdecydujesz się na kupno gotowej, słonej wody. Ponadto oświetlenie powinno być dobrane tak, aby sprostać potrzebom znajdujących się w akwarium morskich organizmów. Kolejnym aspektem prowadzenia akwarium słonowodnego jest dostarczanie odpowiedniego pokarmu organizmom, które w nim żyją. Jeżeli chcesz zapoznać się z możliwościami żywieniowymi, jakie możesz zagwarantować swoim słonowodnym podopiecznym, to serdecznie zapraszamy do sprawdzenia oferty wysokiej jakości karm znajdujących się w naszym sklepie.

O czym pamiętać zakładając akwarium słonowodne?

Akwarystyka morska ma nieco inne wymogi niż prowadzenie tradycyjnego akwarium, więc warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Podstawowa reguła dotyczy konieczności odczekania z zasiedleniem przynajmniej kilka tygodni po przygotowaniu wody w zbiorniku. Akwaria morskie mają to do siebie, że muszą dojrzeć, aby w przygotowanej w nich wodzie mogły zamieszkać organizmy żywe, niezależnie od tego, czy są to rośliny słonowodne, czy ryby i innego rodzaju stworzenia morskie. Zajrzyj do naszego sklepu online AquaelZoo i sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy specjalnie dla miłośników akwarystyki morskiej!

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 12 - 800
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com