Podłoża akwarystyczne - podłoża do akwarium


Pokazano 1-33 z 33 pozycji

Dobór odpowiedniego podłoża do akwarium gwarantuje dobre warunki do rozwoju roślin i ryb akwariowych. Podłoża wpływają również na estetykę całego zbiornika. Jeśli pragniesz mieć nie tylko piękne, ale także dobrze zaaranżowane akwarium, zdrowe ryby i rośliny, postaw na produkty, które oferujemy w dziale podłoża akwarystyczne. Pragniemy podkreślić, że firma Aquael uzyskała status wyłącznego dystrybutora aktywnych podłoży akwariowych na całą Polskę. Oferowane produkty stosowane zamiast tradycyjnego piasku czy żwiru zachwycają akwarystów. Wyróżniają je bowiem wyłącznie same zalety. Główne korzyści to świetna kondycja rybek akwariowych, zdrowa roślinność i estetyczny wygląd zbiornika. 

Korzyści stosowania gotowych substratów do akwarium

Gotowe podłoża akwarystyczne wyróżniają się odpowiednią granulacją. Uwalniają substancje odżywcze, ale także stabilizują pH wody. Kolejną korzyścią jest fakt, że obniżają również jej twa``rdość. Gotowe substraty wzbogacone są o bardzo duże ilości stopniowo uwalnianych składników odżywczych, co zapewnia doskonały wzrost nawet najbardziej wymagających roślin wodnych. Warto wspomnieć również o filtracji biologicznej. Porowata struktura podłoża do akwarium, czyni je doskonałym siedliskiem bakterii filtracyjnych. Warto wspomnieć również o walorach dekoracyjnych, dzięki którym akwarium cieszy oko. Wybierając tradycyjny żwirek, trudno mówić o wyżej wymienionych korzyściach. Duże kamyki nie są dobrym rozwiązaniem. Nie pozwalają one na rozwój rozległych korzeni, a w związku z czym również roślin akwariowych. Ponadto żwir nie ma tak dużo składników odżywczych potrzebnych roślinom. Chcesz mieć pewność, że wyposażyłeś swoje akwarium w najlepszej jakości podłoże? Zwróć uwagę na gotowe produkty, które oferujemy w naszym sklepie. Przygotowaliśmy podłoża dostępne w workach o różnych pojemnościach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że zostały wyprodukowane na bazie wyłącznie naturalnych, organicznych składników.

Dlaczego warto stosować podłoża aktywne?

W AquaelZoo oferujemy podłoża aktywne biologicznie. Są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, czyli żwirku lub piasku. Większość akwarystów stosuje je w przypadku akwariów roślinnych. Jednak z powodzeniem sprawdzają się w ogólnych akwariach, w których żyją ryby oraz inne organizmy wodne. Specjalistyczne substraty chętnie wybierane są przez hodowców krewetek akwariowych. Zdecydowana większość tych skorupiaków do utrzymania dobrej kondycji wymaga bowiem zbiornika z dużą ilością roślin. Warto podkreślić, że wiele ryb preferuje ciemne podłoże. Gotowe substraty występują głównie w czarnym lub brunatnym kolorze. Podłoża akwarystyczne są więc idealnym rozwiązaniem nie tylko dla roślin, ale także ryb, które w tego typu warunkach czują się najlepiej i są spokojne. Jak widzisz, proponowane na tej stronie produkty to gwarancja wielu korzyści dla całego ekosystemu akwarium.

W pełni naturalne podłoża akwarystyczne

Najlepszym wyborem do akwarium ogólnego, w którym żyją rośliny i ryby, są podłoża naturalne bogate w mikro i makroelementy. Ich zaletą jest to, że stopniowo, a nie gwałtownie uwalniają substancje odżywcze, co zapewnia zrównoważony wzrost nawet najbardziej wymagających roślin akwariowych. Można wybrać je do akwarium jako podłoża samodzielne, czyli główne lub wspomagające. Utrzymanie odpowiednich parametrów wody w przypadku podłoży naturalnych jest bezproblemowe. Inwestując w dobrej jakości produkt, polepszysz komfort życia Twoich roślin i ryb. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego podłoża, skontaktuj się z doradcami AquaelZoo. Doradzimy Ci, jakie podłoże akwarystyczne będzie najlepsze do Twojego akwarium. Więcej informacji na temat hodowli ryb i obsługi zbiornika znajdziesz na stronie naszego bloga. Zachęcamy do zapoznania się z przydatną lekturą! Stawiamy na kompletną ofertę. U nas znajdziesz również produkty potrzebne do hodowli i pielęgnacji wszystkich popularnych w Polsce gatunków zwierząt.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com