Pokarmy dla Gupików


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Pokarm dla gupików ma podstawowy wpływ na ich funkcje życiowe. Zapewnia odpowiednią ilość składników odżywczych i w pewnym stopniu chroni przed rozwojem niektórych chorób oraz schorzeń. Właśnie z tego powodu w naszym sklepie AquaelZoo oferujemy wyłącznie najlepszy pokarm dla gupików i dla ryb akwariowych innych gatunków, firm Tetra oraz Tropical, a także naszej marki własnej Aquael. Wszyscy producenci zapewniają wysoką jakość składników oraz ich bezpieczeństwo, a także korzystną cenę zakupu. Jako renomowany sklep z artykułami i pożywieniem dla ryb akwariowych oferujemy pełną pomoc na każdym etapie sprzedaży, a także błyskawiczną realizację oraz możliwość udzielenia wielu porad telefonicznie i mailowo. 

Czy pokarm dla gupików ma duże znaczenie dla ich zdrowia i rozwoju?

Zdecydowanie tak! Pokarm dla gupików i dla innych ryb akwariowych ma podstawowy wpływ na ich funkcje życiowe. Zapewnia odpowiednią ilość kalorii niezbędną do przeżycia, optymalną ilość mikro- i makroelementów, a także witamin, dzięki czemu zapobiega niebezpiecznemu zjawisku awitaminozy. Niektóre pokarmy dla gupików są dodatkowo wzbogacone takimi składnikami jak sól morska, która skutecznie zwiększa poziom elektrolitów oraz ciśnienia osmotycznego, co ma bezpośredni związek z porodem oraz żywotnością narybku i wpływa na dosłownie cały układ rozrodczy. Nie bez znaczenia jest także to, że pokarm dla ryb akwariowych ma wyselekcjonowany skład, w którym znajduje się także spirulina oraz błonnik, jak w przypadku Tropical Spirulina Flakes. Składniki te w większości nie ulegają strawieniu, gdyż mają za zadanie pobudzić układ trawienny i wydalniczy oraz poprawić funkcjonowanie całego układu pokarmowego.

Pokarm dla gupików skutecznie chroni ryby przed rozwojem niektórych chorób oraz schorzeń, które mogą wpłynąć na długość ich życia, takich jak awitaminoza. Brak odpowiedniej ilości witamin może spowodować nieprawidłowe działanie podstawowych narządów ryb akwariowych i skracać ich życie, zmniejszać ruchliwość czy też zmniejszać ich możliwości rozrodcze. Co więcej, pokarm dla gupików oraz pożywienie dla ryb akwariowych innych gatunków może podnieść ich kondycję, a także przyczynić się do ich prawidłowego wzrostu.

Gupiki - ryby o niskich wymaganiach, a pięknym ubarwieniu

Gupiki to atrakcyjne, a także niewymagajace w utrzymaniu ryby, na które decydują się między innymi początkujący akwaryści. Ich gatunków jest wiele, lecz obecnie najczęściej spotyka się odmianę pawie oczko, o długości dochodzącej do 6 cm w przypadku samic. Podstawową zaletą gupików, niezależnie od ich gatunku, jest ich przyjazne nastawienie w stosunku do innych osobników, dzięki czemu można je z łatwością połączyć z pozostałymi rybami, gdyż nie będą wykazywać w stosunku do nich jakichkolwiek oznak agresji. Należy jedynie zadbać o bezpieczeństwo młodych gupików względem innych ryb, gdyż z łatwością się rozmnażają.

Budowa pokarmów dla gupików i dla innych ryb akwariowych

Pokarm dla gupików i dla ryb akwariowych występuje w kilku różnych wariantach. Najpopularniejszym z nich wszystkich jest forma płatków, które cechują się dobrą przyswajalnością, a ich podstawową zaletą jest powolne nasiąkanie. Dzięki temu można go zastosować w przypadku ryb żerujących tuż przy tafli wody, a także w przypadku ryb przydennych, gdyż płatki po nasiąknięciu opadają na dno. Równie popularne są także tabletki, które przykleja się do ścianki akwarium, a także pałeczki oraz wafelki i chipsy.

Zamów już dziś pokarm dla gupików w sklepie AquaelZoo!

W naszym sklepie znajdziesz pokarm dla gupików pochodzący wyłącznie od najlepszych producentów, którzy podczas ich produkcji zadbali o wszelkie najdrobniejsze szczegóły. Dopracowany proces produkcyjny sprawia, że pożywienie dla ryb akwariowych jest dla nich w pełni bezpieczne i spełnia wszelkie oczekiwania w zakresie ilości składników odżywczych czy witamin. Pokarm dla ryb akwariowych oferowany w AquaelZoo odznacza się także korzystną ceną.

Szczególnie polecamy pokarm naszej marki Aquael, który charakteryzuje się wysoką przyswajalnością i całkowitym bezpieczeństwem stosowania. Na rynku akwarystycznym istniejemy nieprzerwanie od 1984 roku i obecnie nasze wyroby są sprzedawane w ponad 100 krajach całego świata, na sześciu kontynentach. Zapraszamy do zakupu pokarmu dla ryb akwariowych i dla gupików. Zachęcamy także do zadawania pytań oraz do złożenia większego zamówienia obejmującego pozostałe akcesoria, urządzenia i narzędzia. Nasi asystenci są dostępni pod numerem telefonu oraz adresem e-mail.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 20
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com