Akcesoria do napowietrzaczy


Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Ryby akwariowe do utrzymania optymalnego zdrowia i dobrej kondycji potrzebują nie tylko odpowiedniego pokarmu, ale także tlenu. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie akwarium w dużą ilość roślin, które podczas procesu fotosyntezy produkują tlen. Jednak w większości przypadków ilość tlenu produkowana przez „zieloną dżunglę” jest niewystarczająca. Wówczas z pomocą przychodzą napowietrzacze. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie urządzenia nowoczesne technologicznie, o długiej żywotności i wysokiej wydajności. Niemniej jednak warto pamiętać, że w przypadku konieczności wymiany któregoś z elementów napowietrzacza bądź udoskonalenia sprzętu można kupić akcesoria do napowietrzaczy. Specjalnie z myślą o takich potrzebach przygotowaliśmy w prezentowanej kategorii wiele przydatnych produktów.

Jakie akcesoria do napowietrzaczy oferuje AquaelZoo?

Najszybciej zużywającym się elementem napowietrzaczy są kamienie, zwane także kurtynami napowietrzającymi. Zadbaliśmy o to, aby nasza oferta była różnorodna. Oferujemy więc kamienie do napowietrzaczy dostępne w różnych wielkościach i kształtach. Walce i kule to najpopularniejsze modele, po które chętnie sięgają wszyscy – zarówno początkujący, jak i zawodowi akwaryści. Kamienie do napowietrzaczy pasują do wszystkich modeli urządzeń. Są łatwe do zainstalowania dzięki długiej końcówce kompatybilnej ze średnicą klasycznych wężyków do napowietrzania. Przykładem może być kamień napowietrzający kula SPHERE 30 lub kamień napowietrzający walce mały 15x25 mm. Akcesoria do napowietrzaczy oferujemy w atrakcyjnych cenach. W AquaelZoo znajdziesz wiele przydatnych produktów, takich jak zawory zwrotne czy wężyki napowietrzające, które również wymagają wymiany, zwłaszcza gdy trudno jest usunąć powstałe na nich zanieczyszczenia. 

Dlaczego warto kupić napowietrzacz w naszym sklepie?

Aquael to marka znana od ponad ćwierćwiecza i lider krajowego oraz światowego rynku akwarystycznego. Naszym produktom warto zaufać, gdyż szczególny nacisk kładziemy na innowacje. Oferujemy napowietrzacze o różnej mocy, dzięki czemu bez problemu można dopasować model do pojemności akwarium. Nasze urządzenia cechuje cicha praca, solidne wykonanie i długa żywotność. Proponujemy również wysokiej jakości akcesoria do napowietrzaczy. Poszukujesz miejsca, w którym znajdziesz każdy potrzebny produkt do swojego akwarium? Znalazłeś się na odpowiedniej stronie! Naszą specjalnością jest szeroka gama asortymentu do hodowli ryb, ale także wszystkich popularnych w Polsce gatunków zwierząt. Zachęcamy również do zapoznania się z tekstami na naszym blogu. Publikujemy tam przydatne artykuły, które są odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez początkujących, ale także doświadczonych akwarystów. Jeśli nie wiesz, jakie akcesoria do napowietrzaczy wybrać, skontaktuj się z działem obsługi klienta AquaelZoo! Doradzimy Ci i znajdziemy najlepsze rozwiązanie! Zachęcamy do składania zamówień!

FAQ

Kamień do napowietrzacza najczęściej przybiera formę sześcianu lub walca o długości od 2 do 3 centymetrów. Choć w naszej ofercie można również znaleźć modele w innych kształtach. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz między innymi produkty naszej marki własnej Aquael, które wyróżniają się wysoką jakością i łatwą instalacją. Aby pompka nie ulegała zalaniu wodą, warto zainwestować w dobry zawór przeciwzwrotny, który skutecznie chroni napowietrzacz.

Kamień napowietrzający służy do wytwarzania drobnoperlistych bąbelków w akwarium z rybami. Specjalnie stworzona struktura małych komór pozwala na rozdzielenie dużego strumienia powietrza z zewnątrz na drobne bąbelki, które następnie rozchodzą się po całym zbiorniku. Kamień napowietrzający to produkt niezbędny w każdej instalacji wodnej doprowadzającej tlen. W zależności od napowietrzacza można zamówić kamienie w różnych kształtach i rozmiarach. W naszym sklepie internetowym proponujemy solidne kamienie napowietrzające z logo naszej marki Aquael, które pasują do wszystkich modeli urządzeń.

Zbyt niski poziom powietrza w wodzie w akwarium będzie miał katastrofalny wpływ na stworzenia zamieszkujące zbiornik. Z tego powodu należy kupić instalacje napowietrzające z kamieniami. Kamień napowietrzający składa się ze specjalnych małych komór, które pozwalają na tworzenie drobnych bąbelków tlenu. Sam wężyk dostarczałby jedynie duże bąbelki, które nie zdążyłby się równomiernie rozpuścić i powstałyby tzw. martwe strefy.

Rodzaj napowietrzania ma ogromne znaczenie. Wybór urządzenia jest uzależniony od wielkości zbiornika oraz ilości roślin i ryb zamieszkujących ekosystem wodny. Wielu akwarystów podkreśla jednak, że przy dużej ilości roślin nie ma potrzeby instalacji tego typu urządzenia. Napowietrzacze najlepiej wybierać na sam koniec, kiedy już masz opracowaną zawartość roślinną oraz wiesz, jakie gatunki ryb chcesz hodować. Tego typu urządzenia sprawdzają się również jako środek doraźny – przy chorujących zwierzętach lub przy problemach wynikających z nieprofesjonalnej podmiany wody.

Na blogu

Małe psy o masie do kilku kilogramów najwygodniej jest przewozić w specjalnych, dedykowanych torbach lub transporterach. Po wcześniejszym przyzwyczajeniu pies czuje się w nich bezpiecznie, a my mamy nad nim pełną kontrolę. Transporter lub torba przyda się zarówno w komunikacji publicznej, jak i we własnym samochodzie.

Czytaj więcej

Dlaczego koty piją stosunkowo niewiele? Otóż wynika to z ich natury – kot domowy pochodzi od zamieszkujących suche afrykańskie stepy i półpustynie kotów nubijskich. Jego przodkowie prawie nie pili wody bo… po prostu nie mieli do nie dostępu. Braki płynów w swym organizmie uzupełniali zjadając w całości upolowane ofiary, takie jak np. drobne gryzonie.

Czytaj więcej

Oczko wodne stanowi unikalną ozdobę ogrodu i poprawia mikroklimat, wpływając korzystnie na wzrost pobliskich roślin. Ma wpływ także na psychikę człowieka. Podobnie jak w przypadku domowego akwarium udowodniono, że obserwowanie i pielęgnowanie pływających w nim ryb pozwala nam uspokoić się, wyciszyć czy pozbyć stresów.

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com