Niezbrylające żwirki dla kota


Pokazano 1-7 z 7 pozycji

W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo znajdziesz szeroki wybór zarówno żwirków zbrylających, jak i żwirków niezbrylających dla kota. W zależności od preferencji Twoich oraz Twojego pupila możesz wybrać idealny produkt, który będzie doskonale wchłaniał wilgoć i zachęcał zwierzaka do regularnego zakopywania nieczystości. Żwirki niezbrylające dla kota to takie, które przypominają naturalny piasek, dlatego Twój pupil będzie bardzo chętnie z niego korzystał. Taki żwirek cieszy się ogromną popularnością wśród opiekunów, którzy zorganizowali kocią toaletę w miejscu rzadko uczęszczanym przez domowników, ponieważ ma on tendencję do kurzenia się podczas sprzątania i wymiany na nowy. W naszym katalogu online na aquaelzoo.pl przedstawiamy szeroki wybór różnego rodzaju żwirków dla Twojego pupila, które zapewnią mu absolutny komfort podczas codziennego korzystania z kuwety oraz optymalny poziom higieny i ułatwią cały proces nauki czystości.

Czym różni się żwirek niezbrylający dla kota od żwirku zbrylającego?

Żwirek dla kota, czyli po prostu podłoże, którego zadaniem jest wchłanianie wilgoci i neutralizacja nieprzyjemnych zapachów, występuje w kilku postaciach, jednak najpopularniejszy jest podział na żwirek niezbrylający i zbrylający. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami podłoża jest pewien proces, który zachodzi w wyniku połączenia się wilgoci ze żwirkiem. Żwirek zbrylający to taki, którego granulki zbierają się w większe kupki, tworząc zbite kulki, neutralizujące aromat kociej uryny, które bardzo łatwo usunąć z kuwety przy pomocy łopatki, bez potrzeby wymiany całego żwirku. Natomiast jeśli zastosujesz jako formę podłoża żwirek niezbrylający, wilgoć będzie doskonale wchłaniania, jednak wszelkie zanieczyszczenia pozostaną w kuwecie i mogą powodować nieprzyjemny zapach. Jeśli więc zdecydujesz się na taki rodzaj żwirku, należy nieco częściej wymieniać cały piasek, tak aby zapewnić swojemu pupilowi optymalny poziom higieny i uniemożliwić roznoszenie się brzydkich zapachów po mieszkaniu.

Kiedy warto wybrać żwirek niezbrylający dla kota?

Żwirek niezbrylający dla kota to produkt, który bardzo przypomina naturalny piasek, dzięki czemu zwierzęta chętniej korzystają z kuwety wyposażonej w takie podłoże. Mimo że nie neutralizuje nieprzyjemnych aromatów, posiada doskonałą chłonność, dzięki czemu Twój pupil może swobodnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. W ofercie naszego internetowego sklepu AquaelZoo znajdziesz praktyczny i uniwersalny żwirek niezbrylający dla kota, który doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach rzadko uczęszczanych przez domowników ze względu na wysokie prawdopodobieństwo pylenia podczas wymiany podłoża. Zwierzęta, które dopiero uczą się utrzymywania czystości w kociej toalecie, również chętniej korzystają z kuwety, jeśli podłoże stanowi zbliżony do naturalnego piasku żwirek niezbrylający dla kota. Zajrzyj zatem do naszego katalogu z wyposażeniem i akcesoriami dla zwierząt domowych na aquaelzoo.pl i postaw na niezwykle chłonny żwirek niezbrylający dla kota!

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com