Niezbrylające żwirki dla kota


Pokazano 1-7 z 7 pozycji

W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo znajdziesz szeroki wybór zarówno żwirków zbrylających, jak i żwirków niezbrylających dla kota. W zależności od preferencji Twoich oraz Twojego pupila możesz wybrać idealny produkt, który będzie doskonale wchłaniał wilgoć i zachęcał zwierzaka do regularnego zakopywania nieczystości. Żwirki niezbrylające dla kota to takie, które przypominają naturalny piasek, dlatego Twój pupil będzie bardzo chętnie z niego korzystał. Taki żwirek cieszy się ogromną popularnością wśród opiekunów, którzy zorganizowali kocią toaletę w miejscu rzadko uczęszczanym przez domowników, ponieważ ma on tendencję do kurzenia się podczas sprzątania i wymiany na nowy. W naszym katalogu online na aquaelzoo.pl przedstawiamy szeroki wybór różnego rodzaju żwirków dla Twojego pupila, które zapewnią mu absolutny komfort podczas codziennego korzystania z kuwety oraz optymalny poziom higieny i ułatwią cały proces nauki czystości.

Czym różni się żwirek niezbrylający dla kota od żwirku zbrylającego?

Żwirek dla kota, czyli po prostu podłoże, którego zadaniem jest wchłanianie wilgoci i neutralizacja nieprzyjemnych zapachów, występuje w kilku postaciach, jednak najpopularniejszy jest podział na żwirek niezbrylający i zbrylający. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami podłoża jest pewien proces, który zachodzi w wyniku połączenia się wilgoci ze żwirkiem. Żwirek zbrylający to taki, którego granulki zbierają się w większe kupki, tworząc zbite kulki, neutralizujące aromat kociej uryny, które bardzo łatwo usunąć z kuwety przy pomocy łopatki, bez potrzeby wymiany całego żwirku. Natomiast jeśli zastosujesz jako formę podłoża żwirek niezbrylający, wilgoć będzie doskonale wchłaniania, jednak wszelkie zanieczyszczenia pozostaną w kuwecie i mogą powodować nieprzyjemny zapach. Jeśli więc zdecydujesz się na taki rodzaj żwirku, należy nieco częściej wymieniać cały piasek, tak aby zapewnić swojemu pupilowi optymalny poziom higieny i uniemożliwić roznoszenie się brzydkich zapachów po mieszkaniu.

Kiedy warto wybrać żwirek niezbrylający dla kota?

Żwirek niezbrylający dla kota to produkt, który bardzo przypomina naturalny piasek, dzięki czemu zwierzęta chętniej korzystają z kuwety wyposażonej w takie podłoże. Mimo że nie neutralizuje nieprzyjemnych aromatów, posiada doskonałą chłonność, dzięki czemu Twój pupil może swobodnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. W ofercie naszego internetowego sklepu AquaelZoo znajdziesz praktyczny i uniwersalny żwirek niezbrylający dla kota, który doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach rzadko uczęszczanych przez domowników ze względu na wysokie prawdopodobieństwo pylenia podczas wymiany podłoża. Zwierzęta, które dopiero uczą się utrzymywania czystości w kociej toalecie, również chętniej korzystają z kuwety, jeśli podłoże stanowi zbliżony do naturalnego piasku żwirek niezbrylający dla kota. Zajrzyj zatem do naszego katalogu z wyposażeniem i akcesoriami dla zwierząt domowych na aquaelzoo.pl i postaw na niezwykle chłonny żwirek niezbrylający dla kota!

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 24 - 125
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com