Podłoża naturalne do akwarium


Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Podłoża akwarystyczne pełnią w zbiorniku słodkowodnym wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim odgrywają rolę estetyczną. Jednak należy pamiętać, że stanowią również środowisko dla ryb i roślin, w związku z czym wybierając je, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje podłoży. W tej kategorii proponujemy podłoża naturalne takie jak piasek kwarcowy, żwir bazaltowy, dolomitowy, kwarcowy oraz wielobarwny. Poznaj każdy z tych rodzajów i zdecyduj, który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem do Twojego akwarium.

Piasek kwarcowy

Podłoża do akwarium to bogata gama propozycji. Jedną z nich jest piasek kwarcowy polecany do akwariów, w których ryby żyją w okolicy dna. Jest wyjątkowo delikatny, w związku z czym nie powoduje uszkodzeń skóry. Luźna skała osadowa złożona z pojedynczych ziaren kwarcowych o granulacji 0,05-1,5 mm nie rani ryb, gdyż ma zaokrąglone krawędzie. Ponadto nie ma wpływu na parametry wody. Tego typu podłoża do akwarium są łatwe do utrzymania w czystości. Żadne odpady nie przedostają się w głąb ziaren. 

Żwir bazaltowy

Żwir bazaltowy to z kolei idealny wybór do akwariów z płochliwymi rybami, lubiącymi ciemne podłoża. W naszym sklepie oferujemy żwir bazaltowy dokładnie wypłukany i wolny od zanieczyszczeń. Warto podkreślić, że bazalt jest skałą pochodzenia wulkanicznego. Dla potrzeb akwarystycznych jest ona rozdrabniana. Występuje w czarnym kolorze i zwykle ma ostre krawędzie, dlatego nie nadaje się do akwarium, w którym żyją ryby denne. Porowata struktura tego podłoża sprzyja namnażanie się pożytecznych bakterii. 

Żwir dolomitowy

Kolejnym produktem, który proponujemy w kategorii podłoża naturalne, jest żwir dolomitowy. Przeznaczony jest do akwariów z rybami lubiącymi twardą i zasadową wodę. Dolomit to skała węglanowa składająca się prawie w 100% z węglanu wapnia. Żwir dolomitowy ma białą bądź żółtą barwę. Wybierając ten rodzaj podłoża dla ryb dennych, warto zwrócić uwagę, jak został on rozdrobniony. Często może mieć ostre krawędzie, ale w dużej mierze zależy to od sposobu kruszenia.

Zasady doboru podłoża akwarystycznego

Aby wybrać odpowiednie podłoże do akwarium należy wziąć pod uwagę typ zbiornika, jaki będziesz zakładać. Możesz zdecydować się na akwarium z roślinami, biotopowe, z rybami itp. Wybór rodzaju zbiornika pomoże Ci ustalić, czy potrzebne będzie miękkie podłoże na przykład w przypadku ryb dennych, czy podłoże naturalne dla roślin. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią granulację. Zbyt mała sprzyja powstawaniu stref beztlenowych, co jest powodem gnicia korzeni roślin. Ważna jest także porowatość podłoża. Im większa, tym więcej możliwości do rozwoju pożytecznych bakterii. Pamiętaj, że podłoża naturalne to najlepszy wybór. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zapoznaj się z artykułami dostępnymi na blogu AquaelZoo. Możesz także skontaktować się z naszymi doświadczonymi doradcami. Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień!

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 8 - 40
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com