Cążki i nożyczki do kocich pazurów


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Kocie pazury charakteryzują się bardzo specyficzną strukturą i posiadają wewnątrz naczynia krwionośne, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania zabiegu obcinania. Jeśli pazury są jasnego koloru, możesz gołym okiem dostrzec miejsce, w którym zaczynają się ukrwione naczynia, co znacznie ułatwia cały proces obcinania pazurów kotu. Jeśli jednak pazury są ciemne, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą, czyli lekarzem weterynarii, który pokaże Ci jak odpowiednio wyznaczyć miejsce, w którym będziesz mógł bezpieczne użyć nożyczek lub cążek do obcinania pazurów tak, aby nie uszkodzić naczyń krwionośnych.

Zobacz najlepsze produkty do pielęgnacji kota:

Dlaczego warto zadbać o kocie pazury? Wybierz specjalistyczne nożyczki do pazurów

Regularna pielęgnacja kocich pazurów to bardzo ważna czynność, która poprawia komfort codziennego życia Twojego pupila. Mimo że w większości domów opiekunowie dbają o odpowiednie wyposażenie kącików dla swoich pupili, warto czasem zwrócić uwagę na zabiegi pielęgnacyjne, które nie tylko sprawią, że stan zdrowia zwierzęcia ulegnie polepszeniu, ale również jego komfort znacznie wzrośnie. Mowa tutaj o potrzebie drapania i ścierania pazurów, która w przypadku domowych kotów jest bardzo często ignorowana przez właścicieli. Zwykły drapak może tutaj nie spełnić swojego zadania, a pazury, które nie będą regularnie ścierane, mogą sprawiać zwierzęciu ból. Warto więc zadbać o to, aby ich długość pozostawała optymalna. Regularne obcinanie pazurów kotu jest dość kłopotliwe, jednak z naszymi profesjonalnymi nożyczkami do pazurów, cały zabieg będzie szybki i bezbolesny dla Twojego pupila.

Jak dopasować odpowiednią wielkość nożyczek lub cążków do obcinania pazurów?

W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo znajdziesz wiele niezbędnych gadżetów do codziennej pielęgnacji domowych zwierząt. Poza produktami do wyczesywania sierści takimi jak szczotki dla kota, oferujemy także wysokiej jakości, ostre i proste w obsłudze cążki do obcinania pazurów. Cążki i nożyczki do pazurów zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanych i trwałych materiałów, zapewniających komfort użytkowania oraz doskonałą skuteczność działania. Wystarczy, że dopasujesz odpowiedni rozmiar produktu do wielkości pazurów Twojego kociego pupila. Jeśli Twój zwierzak jest niewielki, a jego pazury są dość małe i krótkie, wybierz mniejszy model nożyczek lub cążek. W przypadku zaś, kiedy Twój kot jest nieco większy i cięższy, duże cążki do obcinania pazurów sprawdzą się rewelacyjnie. Obcinanie pazurów kotu w domowych warunkach może być nieco problematyczne, jeśli jednak postawisz na profesjonalne sprzęty i skonsultujesz swoje wątpliwości z lekarzem weterynarii, który wskaże Ci, w którym miejscu możesz bezpiecznie obciąć pazury, wówczas cały zabieg przebiegnie odpowiedzialnie, szybko i komfortowo dla Twojego pupila.

Czy regularne obcinanie pazurów kotu przy pomocy cążek poprawia jego komfort życia?

Koty to zwierzęta, które mają silną potrzebę drapania. Niestety nawet regularne zabawy drapakiem nie zastąpią zabiegu obcinania pazurów, ponieważ koty, jako zwierzęta niewychodzące, ścierają pazury bardzo delikatnie i powoli. Warto więc nieco pomóc swojemu pupilowi i zadbać o jego codzienny komfort, inwestując w profesjonalne cążki do obcinania pazurów lub nożyczki. Możesz zatem samodzielnie zafundować swojemu kociemu pupilowi bezpieczny i komfortowy zabieg pielęgnacyjny, który usunie problem z przerostem pazurów. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego AquaelZoo i sprawdź ofertę rewelacyjnych produktów do obcinania pazurów kotu. Postaw na sprawdzoną jakość, doskonałe wykonanie i absolutną gwarancję zadowolenia!

Na blogu

W zdecydowanej większości dorosłe, zdrowe psy nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem. Natura idealnie je wyposażyła w szatę włosową, często dwuwarstwową, która świetnie chroni je przed zimnem. Wraz z ocieplaniem klimatu od kilku lat w Polsce zimy nie są zbyt ostre, nie ma więc potrzeby dodatkowej ochrony.

Czytaj więcej

Każdy z nas marzy, aby jego pies czy kot miał piękną, gęstą i błyszczącą sierść, która świadczy o zdrowiu i doskonałej kondycji zwierzęcia. Osobniki chore i osłabione cechuje pogorszenie wyglądu sierści. Szczególnie teraz, przed zimą, gdy jakość sierści jest szczególnie ważna warto wspomóc szatę włosową. Jak?

Czytaj więcej

Filtr to najważniejsze urządzenie techniczne w akwarium, stojące na straży czystości wody i bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Aby funkcjonował prawidłowo konieczna jest konserwacja i regularna wymiana znajdujących się w nim wkładów filtracyjnych.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 17 - 24
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com