Cążki i nożyczki do kocich pazurów


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Kocie pazury charakteryzują się bardzo specyficzną strukturą i posiadają wewnątrz naczynia krwionośne, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania zabiegu obcinania. Jeśli pazury są jasnego koloru, możesz gołym okiem dostrzec miejsce, w którym zaczynają się ukrwione naczynia, co znacznie ułatwia cały proces obcinania pazurów kotu. Jeśli jednak pazury są ciemne, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą, czyli lekarzem weterynarii, który pokaże Ci jak odpowiednio wyznaczyć miejsce, w którym będziesz mógł bezpieczne użyć nożyczek lub cążek do obcinania pazurów tak, aby nie uszkodzić naczyń krwionośnych.

Zobacz najlepsze produkty do pielęgnacji kota:

Dlaczego warto zadbać o kocie pazury? Wybierz specjalistyczne nożyczki do pazurów

Regularna pielęgnacja kocich pazurów to bardzo ważna czynność, która poprawia komfort codziennego życia Twojego pupila. Mimo że w większości domów opiekunowie dbają o odpowiednie wyposażenie kącików dla swoich pupili, warto czasem zwrócić uwagę na zabiegi pielęgnacyjne, które nie tylko sprawią, że stan zdrowia zwierzęcia ulegnie polepszeniu, ale również jego komfort znacznie wzrośnie. Mowa tutaj o potrzebie drapania i ścierania pazurów, która w przypadku domowych kotów jest bardzo często ignorowana przez właścicieli. Zwykły drapak może tutaj nie spełnić swojego zadania, a pazury, które nie będą regularnie ścierane, mogą sprawiać zwierzęciu ból. Warto więc zadbać o to, aby ich długość pozostawała optymalna. Regularne obcinanie pazurów kotu jest dość kłopotliwe, jednak z naszymi profesjonalnymi nożyczkami do pazurów, cały zabieg będzie szybki i bezbolesny dla Twojego pupila.

Jak dopasować odpowiednią wielkość nożyczek lub cążków do obcinania pazurów?

W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo znajdziesz wiele niezbędnych gadżetów do codziennej pielęgnacji domowych zwierząt. Poza produktami do wyczesywania sierści takimi jak szczotki dla kota, oferujemy także wysokiej jakości, ostre i proste w obsłudze cążki do obcinania pazurów. Cążki i nożyczki do pazurów zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanych i trwałych materiałów, zapewniających komfort użytkowania oraz doskonałą skuteczność działania. Wystarczy, że dopasujesz odpowiedni rozmiar produktu do wielkości pazurów Twojego kociego pupila. Jeśli Twój zwierzak jest niewielki, a jego pazury są dość małe i krótkie, wybierz mniejszy model nożyczek lub cążek. W przypadku zaś, kiedy Twój kot jest nieco większy i cięższy, duże cążki do obcinania pazurów sprawdzą się rewelacyjnie. Obcinanie pazurów kotu w domowych warunkach może być nieco problematyczne, jeśli jednak postawisz na profesjonalne sprzęty i skonsultujesz swoje wątpliwości z lekarzem weterynarii, który wskaże Ci, w którym miejscu możesz bezpiecznie obciąć pazury, wówczas cały zabieg przebiegnie odpowiedzialnie, szybko i komfortowo dla Twojego pupila.

Czy regularne obcinanie pazurów kotu przy pomocy cążek poprawia jego komfort życia?

Koty to zwierzęta, które mają silną potrzebę drapania. Niestety nawet regularne zabawy drapakiem nie zastąpią zabiegu obcinania pazurów, ponieważ koty, jako zwierzęta niewychodzące, ścierają pazury bardzo delikatnie i powoli. Warto więc nieco pomóc swojemu pupilowi i zadbać o jego codzienny komfort, inwestując w profesjonalne cążki do obcinania pazurów lub nożyczki. Możesz zatem samodzielnie zafundować swojemu kociemu pupilowi bezpieczny i komfortowy zabieg pielęgnacyjny, który usunie problem z przerostem pazurów. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego AquaelZoo i sprawdź ofertę rewelacyjnych produktów do obcinania pazurów kotu. Postaw na sprawdzoną jakość, doskonałe wykonanie i absolutną gwarancję zadowolenia!

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 17 - 24
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com