Pokazano 1-26 z 26 pozycji

FAQ

Oświetlenie w akwarium powinno być dopasowane do ryb, krewetek, ślimaków czy roślinności, które będziesz w nim hodował. W zależności od zawartości zbiornika potrzebne będzie mocniejsze lub słabsze oświetlenie. Jeśli w akwarium znajduje się dużo roślinności, oświetlenie powinno mieć także określoną barwę niebieską i czerwoną. Barwy te sprzyjają bowiem wzrostowi roślin. Warto też zwrócić uwagę na energooszczędność lamp, które dzięki temu będą generowały mniejszą ilość prądu.

Oświetlenie w akwarium powinno świecić się od 8 do 12 godzin. Różnica w czasie zależy od pojemności zbiornika, a także ilości i gatunków hodowanych ryb i roślin. Aby zapewnić stworzeniom wodnym przyjazne środowisko do życia, musisz pilnować regularnego włączania i wyłączania światła. Jeśli nie chcesz robić tego ręcznie, możesz wykorzystać sterownik czasowy. Inną opcją jest wybór nowoczesnego oświetlenia ze zdalnym sterowaniem, funkcją regulacji widma czy możliwością stworzenia efektu świtu lub zmierzchu. Oświetlenie o takich parametrach możesz kupić w naszym sklepie.

Oświetlenie akwarystyczne sprawia, że ryby mogą prawidłowo się rozwijać przy stałym cyklu dnia i nocy. Światło reguluje ich podstawowe procesy życiowe, gwarantując także bezpieczeństwo i komfort. Niemniej jednak nie można zapomnieć o znajdującej się w zbiorniku roślinności. Oświetlenie jest niezbędne do tego, by mogło dojść do bardzo ważnego procesu fotosyntezy. Odpowiednia ilość światła zagwarantuje, że rośliny będą pięknie rosnąć w akwarium, dbając dodatkowo o wymianę gazów w wodzie.

Na blogu

Małe psy o masie do kilku kilogramów najwygodniej jest przewozić w specjalnych, dedykowanych torbach lub transporterach. Po wcześniejszym przyzwyczajeniu pies czuje się w nich bezpiecznie, a my mamy nad nim pełną kontrolę. Transporter lub torba przyda się zarówno w komunikacji publicznej, jak i we własnym samochodzie.

Czytaj więcej

Dlaczego koty piją stosunkowo niewiele? Otóż wynika to z ich natury – kot domowy pochodzi od zamieszkujących suche afrykańskie stepy i półpustynie kotów nubijskich. Jego przodkowie prawie nie pili wody bo… po prostu nie mieli do nie dostępu. Braki płynów w swym organizmie uzupełniali zjadając w całości upolowane ofiary, takie jak np. drobne gryzonie.

Czytaj więcej

Oczko wodne stanowi unikalną ozdobę ogrodu i poprawia mikroklimat, wpływając korzystnie na wzrost pobliskich roślin. Ma wpływ także na psychikę człowieka. Podobnie jak w przypadku domowego akwarium udowodniono, że obserwowanie i pielęgnowanie pływających w nim ryb pozwala nam uspokoić się, wyciszyć czy pozbyć stresów.

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com