Pokazano 1-26 z 26 pozycji

FAQ

Oświetlenie w akwarium powinno być dopasowane do ryb, krewetek, ślimaków czy roślinności, które będziesz w nim hodował. W zależności od zawartości zbiornika potrzebne będzie mocniejsze lub słabsze oświetlenie. Jeśli w akwarium znajduje się dużo roślinności, oświetlenie powinno mieć także określoną barwę niebieską i czerwoną. Barwy te sprzyjają bowiem wzrostowi roślin. Warto też zwrócić uwagę na energooszczędność lamp, które dzięki temu będą generowały mniejszą ilość prądu.

Oświetlenie w akwarium powinno świecić się od 8 do 12 godzin. Różnica w czasie zależy od pojemności zbiornika, a także ilości i gatunków hodowanych ryb i roślin. Aby zapewnić stworzeniom wodnym przyjazne środowisko do życia, musisz pilnować regularnego włączania i wyłączania światła. Jeśli nie chcesz robić tego ręcznie, możesz wykorzystać sterownik czasowy. Inną opcją jest wybór nowoczesnego oświetlenia ze zdalnym sterowaniem, funkcją regulacji widma czy możliwością stworzenia efektu świtu lub zmierzchu. Oświetlenie o takich parametrach możesz kupić w naszym sklepie.

Oświetlenie akwarystyczne sprawia, że ryby mogą prawidłowo się rozwijać przy stałym cyklu dnia i nocy. Światło reguluje ich podstawowe procesy życiowe, gwarantując także bezpieczeństwo i komfort. Niemniej jednak nie można zapomnieć o znajdującej się w zbiorniku roślinności. Oświetlenie jest niezbędne do tego, by mogło dojść do bardzo ważnego procesu fotosyntezy. Odpowiednia ilość światła zagwarantuje, że rośliny będą pięknie rosnąć w akwarium, dbając dodatkowo o wymianę gazów w wodzie.

Na blogu

Wiele psów, zwłaszcza małych ras, bywa wybrednych w jedzeniu. Zdarza im się przysłowiowo „kręcić nosem” na podawaną karmę. Czy jednak rzeczywiście chodzi tutaj o nos i czy zapach karmy faktycznie decyduje o jej atrakcyjności dla psa?

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań  i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej

Kupowanie nowych ryb to dla pasjonata akwarystyki nie lada przyjemność. Może się wiązać z ryzykiem, bowiem wraz przyniesionymi ze sklepu zwierzętami możemy zawlec do akwarium niepożądane choroby, które bywają zjawiskiem powszechnym.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 31 - 1700
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com