Pokarmy dla ryb roślinożernych


Pokazano 1-4 z 4 pozycji

W naszym sklepie AquaelZoo znajdują się przeróżne produkty dedykowane dla najbardziej wymagających klientów, a wśród nich także pokarm dla ryb roślinożernych. Oferujemy produkty różnych producentów, między innymi naszej marki Aquael oraz Tetra. Firmy te zapewniają rewelacyjne składy pożywienia dla ryb akwariowych oraz bezpieczeństwo stosowania i zgodność składu z informacjami umieszczonymi na opakowaniu zewnętrznym. Znajdziesz u nas pokarm dla wszystkich gatunków ryb ozdobnych, który pozytywnie wpływa na ich rozwój oraz warunki bytowe, dlatego stanowi doskonały wybór w każdym przypadku. Co więcej, zapewniamy także błyskawiczną dostawę oraz pomoc na każdym etapie zamówienia.

Dlaczego dieta ma znaczenie?

Dieta dla ryb akwariowych ma podstawowe znaczenie w kwestii ich rozwoju oraz warunków bytowania w zbiorniku. Pożywienie i zawarte w nich makro- i mikroelementy w bezpośredni sposób wpływają na funkcjonowanie tych zwierząt. Proteiny zapewniają prawidłowy rozwój młodych osobników i zwiększają ich ruchliwość, gwarantują optymalną ilość energii do wydatkowania podczas ruchu, a także dostarczają odpowiednie ilości witamin. Co to oznacza? Że prawidłowo żywione ryby akwariowe na dłużej zachowują swoją młodzieńczą witalność i ruchliwość, a także nie są podatne na występowanie wielu chorób i schorzeń, które skracają ich życie. Nie można także zapomnieć o tym, że pokarm dla ryb roślinożernych wpływa pozytywnie na ich ubarwienie. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku zbiorników, w których żyją głównie ozdobne, wielokolorowe ryby różnych gatunków, najczęściej egzotycznych. Warto także podkreślić fakt, iż odpowiedni pokarm dla ryb roślinożernych może skuteczności chronić akwarium przed zanieczyszczeniem produktami przemiany materii. 

Pokarm dla ryb roślinożernych powinien mieć wysoką jakość

W naszym sklepie AquaelZoo znajdują się wyłącznie produkty najwyższej klasy, np. Aquael Vegetal , które są przebadane i z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania akwarystów. Wysoka jakość pokarmu dla ryb akwariowych jest zapewniona przez wiele badań i kontroli jakości, a także wykorzystanie do procesu ich produkcji wyselekcjonowanych składników sprawdzonego pochodzenia. Oznacza to, iż oferowany w naszym sklepie pokarm jest pewny i sprawdzony, a nad jego produkcją czuwają dziesiątki wykwalifikowanych pracowników i inżynierów, chemików oraz fizyków.

Większość pożywienia dla ryb akwariowych ma formę płatków, które mają wiele zalet w stosunku do innych form jedzenia dla tych zwierząt. Płatki są uniwersalne i można je zastosować w przypadku ryb żerujących w każdej strefie akwarium, gdyż w początkowej fazie namakania płatki unoszą się na tafli wody, zaś później sukcesywnie opadają coraz niżej. Dzięki temu w ostatecznej fazie mogą znaleźć się aż na samym dnie, co ułatwia żywienie osobników przydennych, które preferują bytowanie w niskich obszarach wody.

Nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo stosowania

Pokarm dla ryb roślinożernych dostępny w naszym sklepie odznacza się także bezpieczeństwem stosowania. Składniki są przebadane i bezpieczne, a także zawsze zgodne z deklaracją znajdującą się na opakowaniu produktu. Dzięki temu kupując konkretny produkt, mamy pewność, że otrzymamy w opakowaniu dokładnie to, co zamawialiśmy. Wielu producentów celujących w niską cenę i niską jakość używa do produkcji składników, które ciężko uznać za bezpieczne. Wiele z nich przez duże zanieczyszczenie metalami ciężkimi bądź biologicznymi może wykazywać negatywne działanie na układ odpornościowy ryb, skracać ich czas życia, a także zwiększać ryzyko zanieczyszczenia wody produktami przemiany materii.

Pokarm dla ryb roślinożernych jest łatwo przyswajalny, nie nadwyręża układu pokarmowego ryb, a także nie stanowi dla nich zagrożenia od strony mechanicznej, gdyż jest wolny od dużych zanieczyszczeń, które mogą utknąć w ich przełyku. Warto także zauważyć, że pokarm dedykowany dla ryb akwariowych powstaje w bardzo niskiej temperaturze, która zapewnia wysokie wartości odżywcze przy bardzo dużej stabilności witaminowej i ograniczonej ilości wydalanych substancji.

Zapraszamy do złożenia zamówienia na pokarm dla ryb roślinożernych już dziś. Zapewniamy zawsze błyskawiczną dostawę w czasie zgodnym z deklaracjami na stronie internetowej, a także najlepszą możliwą obsługę klienta. Zadzwoń lub napisz do nas w razie jakichkolwiek pytań, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na najtrudniejsze pytania techniczne, pomożemy także w wyborze i przybliżymy sposób żywienia ryb. Przejrzyj także inne kategorie i skompletuj większe zamówienie.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 5 - 18
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com