Karmy dla kotów po sterylizacji / kastracji


Pokazano 1-26 z 26 pozycji

Większość kotów w dzisiejszych czasach jest poddawanych zabiegowi sterylizacji lub kastracji. Jest to oczywiście prawidłowe podejście, jednak aby utrzymać kota w dobrym zdrowiu po zabiegu, należy zadbać również o odpowiednią dietę. Karmy dedykowane kotom po sterylizacji to zbiór produktów zapobiegających nadwadze u kotów po tym zabiegu oraz zapewniający im odpowiednią podaż witamin i minerałów, niezbędnych do zachowania zdrowia i pięknego wyglądu. W AquaelZoo przygotowaliśmy pyszne karmy dla Twojego kota, które pomogą mu zachować smukłą sylwetkę!

Zamów najlepsze karmy dla kota:

Co zmienia się w kocie po kastracji?

Kiedy Twój kot dojrzewał, z pewnością zdarzały mu się sytuacje, w których potrzeba ucieczki z domu była nieznośnie silna. Uciążliwe kocie płakanie pod drzwiami czy oknami, mnóstwo niespożytej energii, skupionej na potrzebie rozmnażania, oraz znaczenie terenu znikają, kiedy kot zostaje poddany zabiegowi sterylizacji. Czy jednak zabieg ten zmienia w kocie tylko jego plany reprodukcyjne? Oczywiście, że nie! Kastracja to duża zmiana w kocim życiu! Cały organizm dostosowuje się do nowej rzeczywistości, tym samym zmieniają się także kryteria dotyczące diety.

Liczne zmiany, które dotykają wtedy koci organizm, odbijają się także na jego metabolizmie. Wykastrowany kot ma mniejsze zapotrzebowanie na energię i większe skłonności do tycia. Wysterylizowane koty często są również określane przez właścicieli jako spokojniejsze i mniej skore do kocich szaleństw. To dodatkowo podbija ryzyko kociej otyłości! Ta natomiast, tak jak u ludzi, może prowadzić do licznych chorób i znacznie obniżyć jakość życia kota. Jednak mniejsze zapotrzebowanie na kalorie nie oznacza, że zmienia się zapotrzebowanie zwierzaka na niezbędne minerały i witaminy. Wręcz przeciwnie! Rozwiązania problemu tycia nie stanowi także zmniejszenie porcji jedzenia i chyba żaden posiadacz kota nie chciałby się go podejmować! W końcu mało co jest dla kota tak ważne, jak pełna miska pysznej karmy!

Jak nie roztyć kastrowanego kota?

Z pewnością zastanawiasz się teraz, jak odżywiać kota, aby nie groziło mu tycie? Odpowiedź jest prosta: korzystając ze specjalnie do tego przeznaczonej karmy! Karma dla kotów po sterylizacji to pełnowartościowy i smaczny posiłek, który dostarczy Twojemu kotu wszystkiego, co najlepsze. Zarówno karma sucha, jak i mokra dedykowana sterylizowanym kotom to produkty o obniżonej wartości energetycznej, dzięki czemu możesz nakładać standardową porcję jedzenia swojemu kotu, dostarczając mu właściwej dla kastratów ilości kalorii. Taka karma dla kota jest także pyszna, a jak wiadomo, koty byle czego nie zjedzą!

Dbając o kastrowanego kota, nie zapomnij, aby zapewniać mu odpowiednią ilość ruchu i stwarzać odpowiednią ilość sytuacji, w których kot sam będzie chciał się spontanicznie ruszać. Nawet jeżeli Twój kot jest urodzonym kanapowcem, to trochę ruchu jest mu niezbędne do zachowania zdrowia! Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu, ponieważ mruczki naturalnie mało piją, a u kastrowanych kotów nieco częściej zdarzają się problemy z układem moczowym. Na szczęście dobrej jakości mokra karma bez zawartości soli oraz odpowiednia ilość wody i badania kontrolne z pewnością pomogą uchronić kota przed problemami z nerkami.

Dieta kota sterylizowanego

Najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem karmienia kota po kastracji jest wybieranie odpowiednio przeznaczonych do tego karm. Zwłaszcza jeśli nie dysponujesz dużą ilością czasu, który pozwoliłby Ci na samodzielne zgłębianie tematu. W gotowych karmach, które znajdziesz na AquaelZoo, znajdują się wszystkie niezbędne dla kota składniki, w tym pierwiastki przyspieszające zwalniający po kastracji metabolizm, np. jod. Jednocześnie są to karmy delikatne dla układu moczowego i oparte prawie w 100% na mięsie, które jest najbardziej naturalnym i najzdrowszym wyborem dla wszystkich mruczków. Oferujemy Ci karmy dla kastratów w wielu różnych smakach, dzięki którym nawet kocie niejadki znajdą tu coś dla siebie. Problemu nie stanowią również kocie alergie, ponieważ karmy w naszym asortymencie występują także w pojedynczych smakach, opartych na jednym rodzaju białka. Twój mały drapieżnik będzie zadowolony!

Pyszne, niskokaloryczne karmy dla kotów

Pyszne i zdrowe karmy w korzystnych cenach? Z AquaelZoo to możliwe! Wybierz ulubione jedzenie swojego kota na naszej stronie i odetchnij z ulgą. Dieta Twojego kota jest w dobrych rękach! Sprzedajemy tylko te produkty, co do których mamy zaufanie. Właśnie dlatego znajdziesz u nas karmy dla sterylizowanych kotów dobrej jakości i od producentów specjalizujących się w karmieniu kotów. Marki takie jak Ziwi Peak, Primordial, Animonda czy Brit Care zapewnią Twojemu kotu przepyszny posiłek, a Tobie pewność, że zdrowie kota jest w dobrych rękach. Wygodna dostawa to kolejny plus zamawiania w naszym sklepie, zwłaszcza jeśli planujesz większe zakupy. Zamów karmę dla kastrowanych kotów już dzisiaj i nie martw się codziennym odnawianiem zapasów. Potrzebujesz czegoś jeszcze dla swojego domowego zoo? U nas na pewno to znajdziesz! Zapraszamy do zakupów!

Na blogu

W zdecydowanej większości dorosłe, zdrowe psy nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem. Natura idealnie je wyposażyła w szatę włosową, często dwuwarstwową, która świetnie chroni je przed zimnem. Wraz z ocieplaniem klimatu od kilku lat w Polsce zimy nie są zbyt ostre, nie ma więc potrzeby dodatkowej ochrony.

Czytaj więcej

Każdy z nas marzy, aby jego pies czy kot miał piękną, gęstą i błyszczącą sierść, która świadczy o zdrowiu i doskonałej kondycji zwierzęcia. Osobniki chore i osłabione cechuje pogorszenie wyglądu sierści. Szczególnie teraz, przed zimą, gdy jakość sierści jest szczególnie ważna warto wspomóc szatę włosową. Jak?

Czytaj więcej

Filtr to najważniejsze urządzenie techniczne w akwarium, stojące na straży czystości wody i bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Aby funkcjonował prawidłowo konieczna jest konserwacja i regularna wymiana znajdujących się w nim wkładów filtracyjnych.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 8 - 320
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com