Inne media filtracyjne do akwarium


Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Systematyczna filtracja wody to bardzo ważny aspekt, który wpływa bezpośrednio na warunki bytowe organizmów żywych w każdym akwarium. Należy więc odpowiednio zadbać o akcesoria wykorzystywane do procesów oczyszczających, takie jak inne media filtracyjne, czyli różnego rodzaju wkłady do filtrów, wata polipropylenowa czy włóknina filtracyjna. Każdy z tych produktów sprawdzi się w większości akwariów słodkowodnych i morskich, zapewniając zwierzętom wodnym optymalnie czyste środowisko bytowe. W naszym internetowym sklepie AquaelZoo proponujemy Ci atrakcyjny wybór produktów do filtracji wody w bardzo przystępnych cenach. Możesz więc bez obaw o swój domowy budżet zaopatrzyć się w gadżety, które znacznie poprawią jakość wody w Twoim zbiorniku akwariowym. Inne media filtracyjne wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem, dlatego też możesz ich używać również do rozbudowy zestawów filtrujących. Zajrzyj do naszego katalogu online i sprawdź, jakie produkty oczyszczające wodę czekają na Ciebie w AquaelZoo!

Oczyszczanie wody przy pomocy wkładów i innych mediów filtracyjnych

Zastanawiasz się, dlaczego codzienna filtracja wody jest tak istotna dla Twojego akwarium? Odpowiednio czysta woda znacznie podnosi bowiem jakość życia wszelkich organizmów wodnych, nie tylko zwierząt, lecz także roślin. Wszelkie pozostałości pożywienia, odchody, rozrastające się glony, które powodują efekt tak zwanej zielonej wody, sprawiają, że w wodzie rozwijają się drobnoustroje i szkodliwe bakterie. Dlatego też należy zadbać o regularne oczyszczanie wody przy pomocy wkładów i innych mediów filtracyjnych. W naszym katalogu online znajdziesz produkty, takie jak wata polipropylenowa, która jest niezwykle wydajna i skuteczna dzięki odpowiedniej gęstości. Tego typu akcesorium nadaje się do wielu rodzajów filtrów, ponieważ wyróżnia się doskonałą plastycznością, co sprawia, że możesz nadać jej dowolny kształt, jest więc produktem praktycznym i uniwersalnym. Oferujemy także włókniny filtracyjne, idealne przede wszystkim do filtrów zewnętrznych kubełkowych, jednak możesz je zastosować również w filtrze wewnętrznym.

W jaki sposób inne media filtracyjnie zatrzymują zanieczyszczenia, gromadzące się w akwarium?

Wszelkiego rodzaju filtry zostały zaprojektowane w taki sposób, aby systematycznie oczyszczały wodę w domowych zbiornikach z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Unoszące się po całym akwarium resztki pożywienia, zwierzęce odchody i glony są bardzo trudne do usunięcia i mocno zanieczyszczają wodę akwariową, dlatego należy zadbać o regularną wymianę wkładów Aquael i innych mediów filtracyjnych. Zarówno wata polipropylenowa, jak i włókniny filtracyjne wyróżniają się dużą gęstością, dzięki czemu zatrzymują wszystkie szkodliwe bakterie oraz zanieczyszczenia mechaniczne. Pochłaniają glony i nieświeży pokarm, więc skutecznie oczyszczają wodę akwariową i dbają o odpowiedni poziom czystości w akwarium. Zapraszamy zatem serdecznie do naszego internetowego sklepu AquaelZoo, w którym znajdziesz szeroką ofertę wkładów czy filtrów, a ponadto innych mediów filtracyjnych!

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 15 - 27
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com