Szynszyla - wszystko czego potrzebujesz do hodowli!


Pokazano 1-36 z 71 pozycji

Szynszyla jest obecnie popularnym pupilem, który coraz częściej gości w domach i mieszkaniach ludzi w różnym wieku. Jako niewielki przedstawiciel swojego gatunku daje wiele radości i przyjemności właścicielom. I choć mogłoby się wydawać, iż jest prosty w hodowli, warto wiedzieć, że szynszyle są bardzo wymagającym gryzoniem. Dlatego przed ich zakupem czego zasięgnąć informacji o tym, czego jako świadomy opiekun musisz dopilnować w pierwszej kolejności.

Zamów najlepsze produkty dla szynszyli:

Krótka charakterystyka szynszyli

Jak zapewne już wiesz mały gryzoń tego gatunku jest zwierzęciem stadnym - warto więc zdecydować się na hodowlę przynajmniej dwóch osobników. Ponadto to bardzo energiczny kompan. Wymaga sporej dawki ruchu, aby móc prawidłowo się rozwijać. Podstawą w jego hodowli jest więc pojemna, obszerna i najlepiej piętrowa klatka, w której pupil będzie mógł swobodnie spożytkować nadmiar energii. Wybierając właściwe rozwiązanie dla swojego zwierzęcia zastanów się, jaki rodzaj podłoża będzie dla niego najwygodniejszy. Trociny dla szynszyli powinny być w miarę delikatne – najlepiej, aby były również wykonane z wysokiej jakości materiałów. W naszym sklepie masz do dyspozycji zarówno klasyczne, ekologiczne trociny, jak i zbrylający pellet, a nawet ściółkę wielokolorową, wykonaną z bawełny. Wszystko zależy więc od indywidualnych upodobań zarówno właściciela, jak i pupila. Ponadto takie zwierzę powinno mieć dobrze dobraną, zbilansowaną dietę bogatą w liczne składniki mineralne i witaminy. Karma dla szynszyli dostępna w naszym sklepie z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wybrednych osobników, a dzięki swojej różnorodności umożliwi zachowanie im zdrowia i dobrego samopoczucia.

W jaki sposób urządzić klatkę dla swojego pupila?

Jak zostało już wspomniane urocze szynszyle są niezwykle energicznymi zwierzętami. Muszą mieć wystarczającą ilość miejsca, aby codziennie oddawać się swoim ulubionym zabawom. Gryzonie tego gatunku nie lubią również zmian – ustawienie klatki powinno być stałe, najlepiej z daleka od promieni słonecznych i zbyt intensywnej temperatury oddawanej przez kaloryfery. Jako dość płochliwe zwierzę Twój pupil nie lubi hałasu. Najlepiej więc zapewnić mu ciszę i spokój, ustawiając jego mieszkanko z daleka od ciągów komunikacyjnych i gwarnych pomieszczeń. Doskonałym pomysłem jest zaprojektowanie woliery, a więc układu stopni i schodków, po których szynszyla będzie mogła swobodnie biegać. Tu również doskonale sprawdzą się trociny dla szynszyli, które dzięki swojej różnorodnej formie zapewnią zawsze bezpieczne lądowanie. Warto także pamiętać, że te niewielkie gryzonie wbrew pozorom potrafią być naprawdę szybkie. Wypuszczanie ich z klatki powinno się zatem odbywać w bezpiecznym, zamkniętym pomieszczeniu z daleka od okien. Jeśli nie ma właściwych warunków do swobodnego biegania pupila po domu, zawsze można skorzystać z rozwiązania, jakim jest specjalna plastikowa kula, w której zwierzę będzie mogło szybko i w kontrolowany sposób spożytkować swoją energię.

Prawidłowa dieta dla szynszyli

Choć mogłoby się wydawać, że pupil tego gatunku nie ma specjalnych wymagań względem diety, warto sobie uzmysłowić, że szynszyle muszą mieć dobrze zbilansowaną, ale rygorystyczną dietę. Każdorazowa zmiana pożywienia może wiązać się z poważną chorobą bądź nieprzyjemnymi dolegliwościami jak wzdęcia czy biegunka. Dlatego, jeśli planujesz zakup takiego zwierzęcia, koniecznie zorientuj się w profesjonalnych i w pełni odpowiednich karmach dla szynszyli dostępnych w naszym sklepie. Poza klasycznymi rozwiązaniami polecamy również kolby z owoców i warzyw, dokładnie dobranych do delikatnego układu pokarmowego tych gryzoni. Jeśli zatem właściciel nie posiada szerokiej wiedzy o pokarmach spożywanych przez wymarzone zwierzęta, najlepiej skupić się na przysmakach dla szynszyli dostępnych w naszym sklepie. Stanowią one doskonałe źródło niezbędnych składników i witamin, pozwalają na zachowanie zdrowia oraz dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i perystaltykę jelit. Różnorodne opakowania umożliwiają zakup wystarczający na dłużej, a jednocześnie zapewniający świeżość pożywienia.

Nasz sklep skupia się na kompleksowych akcesoriach, dlatego wśród wielu produktów odnajdziesz tu także artykuły umożliwiające bezpieczne podawanie pożywienia czy gwarantujące stały dostęp do wody. To także fantastyczne propozycje zabawek dla szynszyli, z których pomocą z łatwością zapewnisz rozrywkę twojemu pupilowi. Jeśli nie wiesz, co może Ci się przydać przy zakupach dla zwierzęcia, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta – z chęcią udzielimy Ci wszelkich informacji i pomożemy w doborze najlepszych rozwiązań w korzystnej cenie. Aquaelzoo dba, aby Twoja szynszyla była szczęśliwym i radosnym zwierzęciem, towarzyszącym Ci przez długi czas.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Kategoria
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com