Karmy dla szczeniąt

Karmy dla szczeniąt są opracowane z myślą o potrzebach młodych psów. Już od pierwszych miesięcy życia dobry pokarm będzie stanowił podstawę do dobrej kondycji w każdym wieku. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat pies jadł wysokojakościowe karmy suche czy mokre. Małe psy chętnie gryzą wszystko, co wpadnie im w drogę. Jest to podyktowane tym, iż przygotowują się na zmianę zębów na stałe. Wybierz przekąski o średniej twardości, które będą delikatnie masować dziąsła. Szczególnie ważne w okresie wzrostu są karmy dla szczeniąt bogate w wysokojakościowe białko oraz w wapń. 

Zobacz specjalistyczne karmy dla psów:


Pokazano 1-12 z 74 pozycji

Odpowiednio dobrane składniki będą dbać o układ odpornościowy, kostny i nerwowy. Dieta dla szczeniaków jest kluczowa dla całego dalszego ich życia. Nawiązując więź z nowym domownikiem, należy stworzyć mu jak najlepsze warunki, aby wyrósł z niego szczęśliwy i zdrowy pies dorosły.

Jaką karmę wybrać dla szczeniaków?

W ofercie sklepu aquaelzoo.pl znajdziesz karmy mokre i suche, które sprostają wymaganiom małych psów. Rozmiar chrupek jest dopasowany do wielkości ich szczęki, a wielość smaków ułatwi dobór pokarmu do indywidualnych upodobań smakowych. Karmy suche bazują na wysokowartościowych składnikach zapewniających optymalne odżywienie organizmu. W okresie wzrostu szczeniaki potrzebują wapnia i fosforu niezbędnych do budowy kości. Białka, witaminy i tłuszcze będą podstawowym budulcem dla rozwijającego się ciała. Możesz również stosować różnego rodzaju suplementy czy specjalne mleko, które wesprze naturalny rozwój psiaka. Odpowiednio zbudowana struktura szkieletowa zwierzaka zapobiegnie w przyszłości problemom ze stawami i kośćmi. Dopiero gdy organizm psa będzie w pełni rozwinięty, możesz przejść na karmę przeznaczoną dla psów dorosłych. 

Pokarm stały – żywienie szczeniąt 

Szczeniaki przechodzą na pokarm stały w okolicach szóstego tygodnia swojego życia. Na początku karmione są przede wszystkim mlekiem. Aby przyzwyczaić żołądek małego psa do innych pokarmów, należy podawać specjalne karmy dla szczeniąt, które zminimalizują ryzyko podrażnienia układu pokarmowego i powstawanie problemów gastrycznych. Lepiej nie eksperymentować z pokarmami do czasu, kiedy szczeniak się całkiem zaaklimatyzuje. Aby wspomóc czworonoga w ząbkowaniu, można mu zaserwować gumową zabawkę do żucia, która zmniejsza ból i stres związane ze zmianą zębów.

Prawidłowe karmienie szczeniąt

Małe psy w fazie dorastania mają ogromne zapotrzebowanie energetyczne. Duża ilość białka oraz tłuszczy pomoże im utrzymać prawidłową wagę i zapewnia odpowiednie podłoże do wzrostu. Młody pies częściej się wypróżnia, ma lepszy metabolizm, więc powinien dostawać jedzenie znacznie częściej niż psy dorosłe. Szczeniaki należy karmić małymi porcjami, najlepiej co kilka godzin. Dobór karmy zależy od rasy i wielkości psa, kiedy dorośnie. Tak jak w przypadku dorosłych zwierząt należy również wziąć pod uwagę jego stan zdrowia i aktywność fizyczną. Duże rasy wolniej rosną, więc udział witamin i składników odżywczych powinien być nieco wyższy. Zbyt duże dostarczanie budulców kości może spowodować późniejsze problemy i schorzenia. Bardzo ważną rolę ma też stosunek wapnia do fosforu. U szczeniąt dużych ras powinien być on jednak niższy niż w przypadku małych psów. Nadmiar lub niedobór może być wyjątkowo groźny. W przypadku ras o niewielkich rozmiarach nadwyżka fosforu w pokarmie nie ma aż tak dużego wpływu na prawidłowy rozwój ich organizmu. Dobrej jakości mięso oraz składniki roślinne powinny być uzupełniane dodatkiem białka, gdyż zapotrzebowanie szczeniąt jest wyjątkowo wysokie. Z kolei tłuszcze dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych, odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój układu nerwowego. Proporcje białka do tłuszczu w karmie dla szczeniąt powinny być odpowiednio dopasowane do ich potrzeb. Nie ma co ukrywać, iż białka powinno być znacznie więcej niż tłuszczu. Wszystkie karmy dla szczeniąt dostępne w naszym sklepie internetowym są zbilansowane. Ich podawanie zapewnia odpowiednią dietę.

Delikatne brzuszki preferują lekkostrawne posiłki z dużą zawartością mięsa, najlepiej bez dodatku zbóż. Pszenica czy soja często mogą wywoływać alergie, które potem mają przełożenie na dalsze życie i zdrowie psa. Wielkość krokietów i chrupek powinna być dostosowana do szczęki psiaka. Nie mogą być one zbyt duże, ponieważ będą stanowić ryzyko zadławienia się. Suchą karmę można namoczyć w mleku, będzie wtedy łatwiejsza do zgryzienia. Zarówno karmy mokre, jak i suche dostępne są w szerokiej gamie smaków, więc można co jakiś czas serwować szczeniakowi inny rodzaj pokarmu, jednak takie zmiany powinny być wprowadzane stopniowo. Dzięki ostrożnemu testowaniu i urozmaicaniu diety szczeniaka unikniesz późniejszych problemów związanych z doborem karmy dla psów dorosłych. Monotonia w posiłkach dla psów nie musi miejsca, chyba że jest to dla nich wskazane. Możesz wybrać karmę o smaku królika, jagnięciny, wołowiny czy dziczyzny. Jednak bez względu na smak, karma dla szczeniąt spełni swoją rolę w budowie mięśni oraz układu kostnego, a także zapobiegnie powstawaniu późniejszych schorzeń i otyłości. Już od najmłodszych lat powinieneś zadbać o zdrowie swojego pupila, serwując mu dania skrojone na miarę jego potrzeb.

Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 440
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com