Karmy dla szczeniąt


Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Karmy dla szczeniąt są opracowane z myślą o potrzebach młodych psów. Już od pierwszych miesięcy życia dobry pokarm będzie stanowił podstawę do dobrej kondycji w każdym wieku. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat pies jadł wysokojakościowe karmy suche czy mokre. Małe psy chętnie gryzą wszystko, co wpadnie im w drogę. Jest to podyktowane tym, iż przygotowują się na zmianę zębów na stałe. Wybierz przekąski o średniej twardości, które będą delikatnie masować dziąsła. Szczególnie ważne w okresie wzrostu są karmy dla szczeniąt bogate w wysokojakościowe białko oraz w wapń. 

Zobacz specjalistyczne karmy dla psów:

Odpowiednio dobrane składniki będą dbać o układ odpornościowy, kostny i nerwowy. Dieta dla szczeniaków jest kluczowa dla całego dalszego ich życia. Nawiązując więź z nowym domownikiem, należy stworzyć mu jak najlepsze warunki, aby wyrósł z niego szczęśliwy i zdrowy pies dorosły.

Jaką karmę wybrać dla szczeniaków?

W ofercie sklepu aquaelzoo.pl znajdziesz karmy mokre i suche, które sprostają wymaganiom małych psów. Rozmiar chrupek jest dopasowany do wielkości ich szczęki, a wielość smaków ułatwi dobór pokarmu do indywidualnych upodobań smakowych. Karmy suche bazują na wysokowartościowych składnikach zapewniających optymalne odżywienie organizmu. W okresie wzrostu szczeniaki potrzebują wapnia i fosforu niezbędnych do budowy kości. Białka, witaminy i tłuszcze będą podstawowym budulcem dla rozwijającego się ciała. Możesz również stosować różnego rodzaju suplementy czy specjalne mleko, które wesprze naturalny rozwój psiaka. Odpowiednio zbudowana struktura szkieletowa zwierzaka zapobiegnie w przyszłości problemom ze stawami i kośćmi. Dopiero gdy organizm psa będzie w pełni rozwinięty, możesz przejść na karmę przeznaczoną dla psów dorosłych. 

Pokarm stały – żywienie szczeniąt 

Szczeniaki przechodzą na pokarm stały w okolicach szóstego tygodnia swojego życia. Na początku karmione są przede wszystkim mlekiem. Aby przyzwyczaić żołądek małego psa do innych pokarmów, należy podawać specjalne karmy dla szczeniąt, które zminimalizują ryzyko podrażnienia układu pokarmowego i powstawanie problemów gastrycznych. Lepiej nie eksperymentować z pokarmami do czasu, kiedy szczeniak się całkiem zaaklimatyzuje. Aby wspomóc czworonoga w ząbkowaniu, można mu zaserwować gumową zabawkę do żucia, która zmniejsza ból i stres związane ze zmianą zębów.

Prawidłowe karmienie szczeniąt

Małe psy w fazie dorastania mają ogromne zapotrzebowanie energetyczne. Duża ilość białka oraz tłuszczy pomoże im utrzymać prawidłową wagę i zapewnia odpowiednie podłoże do wzrostu. Młody pies częściej się wypróżnia, ma lepszy metabolizm, więc powinien dostawać jedzenie znacznie częściej niż psy dorosłe. Szczeniaki należy karmić małymi porcjami, najlepiej co kilka godzin. Dobór karmy zależy od rasy i wielkości psa, kiedy dorośnie. Tak jak w przypadku dorosłych zwierząt należy również wziąć pod uwagę jego stan zdrowia i aktywność fizyczną. Duże rasy wolniej rosną, więc udział witamin i składników odżywczych powinien być nieco wyższy. Zbyt duże dostarczanie budulców kości może spowodować późniejsze problemy i schorzenia. Bardzo ważną rolę ma też stosunek wapnia do fosforu. U szczeniąt dużych ras powinien być on jednak niższy niż w przypadku małych psów. Nadmiar lub niedobór może być wyjątkowo groźny. W przypadku ras o niewielkich rozmiarach nadwyżka fosforu w pokarmie nie ma aż tak dużego wpływu na prawidłowy rozwój ich organizmu. Dobrej jakości mięso oraz składniki roślinne powinny być uzupełniane dodatkiem białka, gdyż zapotrzebowanie szczeniąt jest wyjątkowo wysokie. Z kolei tłuszcze dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych, odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój układu nerwowego. Proporcje białka do tłuszczu w karmie dla szczeniąt powinny być odpowiednio dopasowane do ich potrzeb. Nie ma co ukrywać, iż białka powinno być znacznie więcej niż tłuszczu. Wszystkie karmy dla szczeniąt dostępne w naszym sklepie internetowym są zbilansowane. Ich podawanie zapewnia odpowiednią dietę.

Delikatne brzuszki preferują lekkostrawne posiłki z dużą zawartością mięsa, najlepiej bez dodatku zbóż. Pszenica czy soja często mogą wywoływać alergie, które potem mają przełożenie na dalsze życie i zdrowie psa. Wielkość krokietów i chrupek powinna być dostosowana do szczęki psiaka. Nie mogą być one zbyt duże, ponieważ będą stanowić ryzyko zadławienia się. Suchą karmę można namoczyć w mleku, będzie wtedy łatwiejsza do zgryzienia. Zarówno karmy mokre, jak i suche dostępne są w szerokiej gamie smaków, więc można co jakiś czas serwować szczeniakowi inny rodzaj pokarmu, jednak takie zmiany powinny być wprowadzane stopniowo. Dzięki ostrożnemu testowaniu i urozmaicaniu diety szczeniaka unikniesz późniejszych problemów związanych z doborem karmy dla psów dorosłych. Monotonia w posiłkach dla psów nie musi miejsca, chyba że jest to dla nich wskazane. Możesz wybrać karmę o smaku królika, jagnięciny, wołowiny czy dziczyzny. Jednak bez względu na smak, karma dla szczeniąt spełni swoją rolę w budowie mięśni oraz układu kostnego, a także zapobiegnie powstawaniu późniejszych schorzeń i otyłości. Już od najmłodszych lat powinieneś zadbać o zdrowie swojego pupila, serwując mu dania skrojone na miarę jego potrzeb.

FAQ

Najważniejsze, żeby karma dla szczeniaka była odpowiednio dostosowana do jego młodego wieku. Jego organizm dopiero się rozwija, dlatego ma znacznie inne potrzeby żywieniowe od dorosłych psów. Koniecznie unikaj mięsa przetworzonego. Postaw na wysokojakościowy pokarm, który gwarantuje dużą ilość białka. Karmę można co jakiś czas uzupełniać produktami naturalnymi, które znacząco wzbogacą codzienną dietę w dodatkowe substancje odżywcze. Dobrze, żeby karma miała też warzywa w swoim składzie.

W przypadku kundelka nie obejdzie się bez wysokojakościowej karmy, która gwarantuje mu wszystkie niezbędne elementy odżywcze. Najlepiej stosować gotowe mokre lub suche karmy, które zostały świadomie opracowane dla szczeniaków. Powinny zawierać dużą ilość białka oraz warzywa. Stanowczo zrezygnuj z produktów, które w swoim składzie mają sporo zbędnych zapychaczy – powodują tylko tycie u szczeniaka. W naszej ofercie znajdziesz wiele karm suchych i mokrych, które zostały opracowane przez najlepszych producentów na rynku.

Małe hawańczyki nie należą do wybrednych, dlatego warto opracować im dobrą jakościowo dietę. Budowa psa oraz tryb życia może powodować, że szczeniak zacznie szybko tyć. Żeby tego uniknąć, trzeba kupować wysokiej jakości karmy, które mają dużą ilość białka oraz są mało kaloryczne. Sama dieta powinna być również zróżnicowana, dlatego warto stosować karmę mokrą i suchą. Odpowiednie żywienie sprawi, że pies będzie szczęśliwy oraz nie wystąpią poważne problemy zdrowotne.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 380
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com