Pompy


Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Pompy do akwarystyki morskiej

FAQ

Tak, ponieważ musisz dostarczać do ekosystemu niezbędną mieszankę gazową, która pozwala utrzymać równowagę. Natlenianie wody w trakcie jej mieszania z powietrzem wzbogaca tlenem faunę i florę znajdującą się w akwarium. Na dodatkowym dotlenianiu zyskują również bakterie, które pozbywają się zanieczyszczeń z wody (oczyszczanie biologiczne). Dlatego zakładając akwarium, warto wyposażyć się w stosowną pompę napowietrzającą. W naszym sklepie znajdziesz niezawodne urządzenia Aquael w przystępnej cenie.

Napowietrzanie wody to bardzo istotny proces, który pozwoli utrzymać cały ekosystem w zbiorniku wodnym. Powietrze składa się w 21% z tlenu oraz w 79% z azotu, dlatego też mieszanie powietrza z czystym tlenem pozwala stworzyć mieszankę wzbogaconą o tlen. Pompy napowietrzające dbają nie tylko o dopływ tlenu, ale także o stały ruch wody. Pompa akwariowa jest obowiązkowym wyposażeniem w przypadku zbiorników o średniej i dużej pojemności. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne typy urządzeń – również modele przeznaczone do różnej wielkości akwariów rafowych.

Cała filozofia opiera się na dostarczaniu odpowiedniej mieszanki gazów do wnętrza akwariów w postaci małych bąbelków, które skutecznie rozejdą się po całym zbiorniku wodnym. Pomagają w tym specjalne napowietrzacze z kamieniami o charakterystycznej strukturze z drobnymi dziurkami. Warto zaznaczyć, że w przypadku akwariów z dużą ilością roślin nie jest konieczne ciągłe napowietrzanie – flora wymaga większej ilości azotu, a nadmiar tlenu może spowolnić ich wzrost. Przy wyborze urządzenia do napowietrzania warto kierować się jakością, dzięki czemu będzie ono działać dłużej.

Większość akwarystów wyznaje zasadę, że napowietrzacz powinien nieustannie pracować w nocy. Roślinny podczas oddychania wydzielają dwutlenek węgla, który koniecznie trzeba wytracić z wody, ponieważ jego nadmiar może być szkodliwy dla ryb. Pamiętaj, że o ile filtry powinny być włączone przez cały czas, o tyle w przypadku pompki napowietrzającej powinieneś to robić okresowo i w miarę potrzeb.

Na blogu

Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?

Czytaj więcej

Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.

Czytaj więcej

Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 89 - 90
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com