Pompy


Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Pompy do akwarystyki morskiej

FAQ

Tak, ponieważ musisz dostarczać do ekosystemu niezbędną mieszankę gazową, która pozwala utrzymać równowagę. Natlenianie wody w trakcie jej mieszania z powietrzem wzbogaca tlenem faunę i florę znajdującą się w akwarium. Na dodatkowym dotlenianiu zyskują również bakterie, które pozbywają się zanieczyszczeń z wody (oczyszczanie biologiczne). Dlatego zakładając akwarium, warto wyposażyć się w stosowną pompę napowietrzającą. W naszym sklepie znajdziesz niezawodne urządzenia Aquael w przystępnej cenie.

Napowietrzanie wody to bardzo istotny proces, który pozwoli utrzymać cały ekosystem w zbiorniku wodnym. Powietrze składa się w 21% z tlenu oraz w 79% z azotu, dlatego też mieszanie powietrza z czystym tlenem pozwala stworzyć mieszankę wzbogaconą o tlen. Pompy napowietrzające dbają nie tylko o dopływ tlenu, ale także o stały ruch wody. Pompa akwariowa jest obowiązkowym wyposażeniem w przypadku zbiorników o średniej i dużej pojemności. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne typy urządzeń – również modele przeznaczone do różnej wielkości akwariów rafowych.

Cała filozofia opiera się na dostarczaniu odpowiedniej mieszanki gazów do wnętrza akwariów w postaci małych bąbelków, które skutecznie rozejdą się po całym zbiorniku wodnym. Pomagają w tym specjalne napowietrzacze z kamieniami o charakterystycznej strukturze z drobnymi dziurkami. Warto zaznaczyć, że w przypadku akwariów z dużą ilością roślin nie jest konieczne ciągłe napowietrzanie – flora wymaga większej ilości azotu, a nadmiar tlenu może spowolnić ich wzrost. Przy wyborze urządzenia do napowietrzania warto kierować się jakością, dzięki czemu będzie ono działać dłużej.

Większość akwarystów wyznaje zasadę, że napowietrzacz powinien nieustannie pracować w nocy. Roślinny podczas oddychania wydzielają dwutlenek węgla, który koniecznie trzeba wytracić z wody, ponieważ jego nadmiar może być szkodliwy dla ryb. Pamiętaj, że o ile filtry powinny być włączone przez cały czas, o tyle w przypadku pompki napowietrzającej powinieneś to robić okresowo i w miarę potrzeb.

Na blogu

Małe psy o masie do kilku kilogramów najwygodniej jest przewozić w specjalnych, dedykowanych torbach lub transporterach. Po wcześniejszym przyzwyczajeniu pies czuje się w nich bezpiecznie, a my mamy nad nim pełną kontrolę. Transporter lub torba przyda się zarówno w komunikacji publicznej, jak i we własnym samochodzie.

Czytaj więcej

Dlaczego koty piją stosunkowo niewiele? Otóż wynika to z ich natury – kot domowy pochodzi od zamieszkujących suche afrykańskie stepy i półpustynie kotów nubijskich. Jego przodkowie prawie nie pili wody bo… po prostu nie mieli do nie dostępu. Braki płynów w swym organizmie uzupełniali zjadając w całości upolowane ofiary, takie jak np. drobne gryzonie.

Czytaj więcej

Oczko wodne stanowi unikalną ozdobę ogrodu i poprawia mikroklimat, wpływając korzystnie na wzrost pobliskich roślin. Ma wpływ także na psychikę człowieka. Podobnie jak w przypadku domowego akwarium udowodniono, że obserwowanie i pielęgnowanie pływających w nim ryb pozwala nam uspokoić się, wyciszyć czy pozbyć stresów.

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com