Pompy


Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Pompy do akwarystyki morskiej

FAQ

Tak, ponieważ musisz dostarczać do ekosystemu niezbędną mieszankę gazową, która pozwala utrzymać równowagę. Natlenianie wody w trakcie jej mieszania z powietrzem wzbogaca tlenem faunę i florę znajdującą się w akwarium. Na dodatkowym dotlenianiu zyskują również bakterie, które pozbywają się zanieczyszczeń z wody (oczyszczanie biologiczne). Dlatego zakładając akwarium, warto wyposażyć się w stosowną pompę napowietrzającą. W naszym sklepie znajdziesz niezawodne urządzenia Aquael w przystępnej cenie.

Napowietrzanie wody to bardzo istotny proces, który pozwoli utrzymać cały ekosystem w zbiorniku wodnym. Powietrze składa się w 21% z tlenu oraz w 79% z azotu, dlatego też mieszanie powietrza z czystym tlenem pozwala stworzyć mieszankę wzbogaconą o tlen. Pompy napowietrzające dbają nie tylko o dopływ tlenu, ale także o stały ruch wody. Pompa akwariowa jest obowiązkowym wyposażeniem w przypadku zbiorników o średniej i dużej pojemności. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne typy urządzeń – również modele przeznaczone do różnej wielkości akwariów rafowych.

Cała filozofia opiera się na dostarczaniu odpowiedniej mieszanki gazów do wnętrza akwariów w postaci małych bąbelków, które skutecznie rozejdą się po całym zbiorniku wodnym. Pomagają w tym specjalne napowietrzacze z kamieniami o charakterystycznej strukturze z drobnymi dziurkami. Warto zaznaczyć, że w przypadku akwariów z dużą ilością roślin nie jest konieczne ciągłe napowietrzanie – flora wymaga większej ilości azotu, a nadmiar tlenu może spowolnić ich wzrost. Przy wyborze urządzenia do napowietrzania warto kierować się jakością, dzięki czemu będzie ono działać dłużej.

Większość akwarystów wyznaje zasadę, że napowietrzacz powinien nieustannie pracować w nocy. Roślinny podczas oddychania wydzielają dwutlenek węgla, który koniecznie trzeba wytracić z wody, ponieważ jego nadmiar może być szkodliwy dla ryb. Pamiętaj, że o ile filtry powinny być włączone przez cały czas, o tyle w przypadku pompki napowietrzającej powinieneś to robić okresowo i w miarę potrzeb.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com