Nanoakwaria - akwaria małe


Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Nanoakwaria - akwaria dla roślin

Nanoakwaria, to niewielkich rozmiarów akwaria - dzięki swoim gabarytom zmieszczą się w każdym domu. Przyjęło się, że nanoakwaria to takie zbiorniki, których pojemność nie przekracza 60 litrów, co w praktyce oznacza, że nie są one przeznaczone dla większej ilości wodnych stworzeń. Często osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z akwarystyką, wybierają właśnie małe zbiorniki, aby na ich przykładzie sprawdzić, czy jest to wymarzone hobby i nauczyć się dbać zarówno o akwarium, jak i o jego mieszkańców. Jeżeli planujesz zakup nanoakwarium, weź pod uwagę to, że nie wszystkie rybki nadają się do mieszkania w tego rodzaju zbiorniku. Niejednokrotnie nanoakwaria wybierane są jako zbiornik dla innych wodnych stworzeń, takich jak ślimaki czy krewetki. 

Krewetkaria w nanoakwarium - czy takie rozwiązanie się sprawdza?

Jeżeli zamierzasz hodować krewetki, to bez wątpienia powinieneś najpierw poznać parę faktów, które pozwolą Ci utrzymać hodowlę w dobrej kondycji. Warto wiedzieć, że krewetki potrafią się wspinać, dlatego, jeżeli krewetkaria mają mieścić się w nanoakwarium, to bez wątpienia musisz zainwestować w pokrywę, która uniemożliwi im ucieczkę. Musisz również pamiętać o tym, że wodę w krewetkarium należy podmieniać raz w tygodniu, jednak jeżeli wybierzesz małe zbiorniki do celów hodowlanych, to ten wymóg nie powinien sprawić Ci żadnego problemu. Kolejną bardzo ważną kwestią w przypadku krewetek jest nie tylko czystość, lecz także odpowiednie parametry wody. Z pewnością jednym z niezbędnych podczas hodowli krewetek akcesoriów jest filtr do wody - szeroki wybór tego typu produktów proponujemy w naszym sklepie internetowym. W aktualnej ofercie z pewnością znajdziesz nanoakwarium, które z powodzeniem będzie służyć Ci jako krewetkarium. 

Nanoakwarium - idealne miejsce dla ślimaków i bojowników

Jeżeli planujesz hodować ślimaki, nanoakwarium będzie idealnym wyborem dla Ciebie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie są to zbyt wymagające stworzenia. Ślimaki nie potrzebują człowieka do regularnego karmienia, ponieważ żywią się praktycznie same, ich wymagania dotyczące wody w akwarium również nie są bardzo wygórowane. Faktem jest, że nanoakwarium, niezależnie od wymiarów rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku tego rodzaju mięczaków, gdyż nie potrzebują one dużej przestrzeni do życia. Owe zbiorniki również nadają się jako akwarium dla bojowników. Jeśli planujesz założenie hodowli ślimaków lub bojowników, zajrzyj do naszego internetowego sklepu AquaelZoo online i sprawdź ofertę zbiorników w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, przeznaczonych właśnie do hodowli tego typu gatunków. 

Czy małe zbiorniki, takie jak nanoakwaria, nadają się dla ryb?

Wielu początkujących akwarystów zastanawia się, czy małe zbiorniki nadają się do hodowli ryb. Większość ryb potrzebuje znacznie większej przestrzeni, która zapewni im możliwość swobodnego przemieszczania się po akwarium, co w przypadku nanoakwarium jest trudnym zadaniem. Jednak to wcale nie oznacza, że w małych zbiornikach tego typu nie można hodować żadnych gatunków. Wystarczy bowiem postawić na nieco mniejsze ryby, po czym wybrać odpowiedniej wielkości zbiornik wodny wśród produktów, które znajdziesz w naszym internetowym sklepie AquaelZoo. Jeżeli zdecydujesz się na hodowanie ryb w nanoakwarium, warto zamówić taki zbiornik, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Zajrzyj do nas i sprawdź, jakie zbiorniki wodne idealne do hodowli krewetek, bojowników i ślimaków prezentujemy w naszym katalogu!

Na blogu

Wiele psów, zwłaszcza małych ras, bywa wybrednych w jedzeniu. Zdarza im się przysłowiowo „kręcić nosem” na podawaną karmę. Czy jednak rzeczywiście chodzi tutaj o nos i czy zapach karmy faktycznie decyduje o jej atrakcyjności dla psa?

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań  i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej

Kupowanie nowych ryb to dla pasjonata akwarystyki nie lada przyjemność. Może się wiązać z ryzykiem, bowiem wraz przyniesionymi ze sklepu zwierzętami możemy zawlec do akwarium niepożądane choroby, które bywają zjawiskiem powszechnym.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 64 - 550
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com