Odmulacze i czyściki do akwarium


Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Dbanie o akwarium to niezwykle ważny proces, aby zbiornik zawsze prezentował się doskonale. Jednak to nie wszystko. Prawidłowa pielęgnacja gwarantuje dobre samopoczucie zwierzętom i roślinom, a także zapewnienie im odpowiednich warunków do życia i rozwoju. W tym celu warto stosować sprawdzone rozwiązania i wykorzystywać wysokiej jakości środki i akcesoria, które są bezpieczne dla fauny i flory oraz wygodne i proste w użyciu dla akwarysty. Dokładnie takiego rodzaju produkty znajdziesz w naszym sklepie, a wszystkie z nich pochodzą od renomowanych producentów, takich jak firma Aqua Szut oraz Aquael. Wśród najpopularniejszych artykułów można wymienić odmulacze i czyściki dostępne w różnych rozmiarach, a także w wersjach nie tonących. Ich regularne stosowanie pozwoli utrzymać akwarium w należytej czystości, dzięki czemu zawsze będzie pięknie się prezentować. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i skorzystania z atrakcyjnych cen oraz szybkiej dostawy wybranych produktów.

Jak działają odmulacze do akwarium?

Odmulacze do akwarium to bardzo popularne akcesoria, które pozwalają w prosty i szybki sposób zachować czystość wody i jednocześnie usunąć z niej wszelkie zabrudzenia, do których należą między innymi resztki niezjedzonego pokarmu czy odchody zwierząt osadzające się na dnie zbiornika. Dokładnie oczyszczone akwarium jest gwarancją skuteczniejszej i łatwiejszej filtracji ze względu na brak ryzyka zapchania filtra, a warto wiedzieć, że proces ten jest niezbędny w akwarystyce, niezależnie od rodzaju posiadanego zbiornika. Oferowane odmulacze są niezwykle wydajne i niezawodne w swoim działaniu, a proces czyszczenia przy ich użyciu wiąże się z dużą efektywnością i doskonałymi rezultatami. Akcesoria te zapewniają samoczynne zasysanie, dzięki czemu woda pobierana z akwarium natychmiast spływa do podstawionego pod wylot węża naczynia. Eliminuje to konieczność niehigienicznego i uciążliwego zasysania wody ustami lub zanurzania w akwarium całego węża. Wraz z zasysaną wodą zostają dokładnie usunięte odchody ryb, resztki pokarmów, fragmenty liści roślin, muł oraz inne zanieczyszczenia gromadzące się na dnie. Odmulacze do akwarium są całkowicie bezpieczne dla ryb.

Dlaczego warto regularnie czyścić dno zbiornika?

Regularne czyszczenie dna zbiornika jest niezbędnym procesem niosącym za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zapobiegać wielu problemom, do których należy między innymi powstawanie uciążliwych i nieestetycznych glonów, a także tworzenie się niebezpiecznych związków chemicznych i namnażaniu się bakterii na skutek rozkładu resztek pokarmu, roślin oraz odchodów, co może mieć groźny wpływ na zdrowie i życie zwierząt wodnych. W celu odmulania i czyszczenia zbiornika należy zawsze sięgać po bezpieczne rozwiązania, które w żaden sposób nie będą stanowić zagrożenia dla ryb i innych stworzeń bytujących w akwarium. Regularne wykonywanie tego rodzaju prac pozwala także zachować najwyższy poziom higieny i estetyczny wygląd zbiornika.

Najpopularniejsze odmulacze i czyściki dostępne w sklepie Aquaelzoo.pl

W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór wysokiej jakości odmulaczy i czyścików, które spełniają podstawowe zadania, a także są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Odmulacze znakomicie czyszczą dno, natomiast czyściki są przeznaczone do usuwania nieestetycznych glonów bezpośrednio z szyb. Wszystkie akcesoria zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i są odporne na uszkodzenia. Ponadto są łatwe i wygodne w użyciu. Ciekawym rozwiązaniem są czyściki magnetyczne, których powierzchnia pokryta jest szorstką i jednocześnie delikatną dla szyb warstwą, która skutecznie usuwa wszelkie zacieki, naloty oraz oporne zielone glony i krasnorosty. Odmulacze natomiast likwidują osady z niemal każdej powierzchni, również z kamieni i żwiru. Zapraszamy do złożenia zamówienia jeszcze dziś, a także do zapoznania się z innymi kategoriami, wśród których znajdują się między innymi grzałki, filtry czy szafki pod akwarium.

Na blogu

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, która bywa wyjątkowo uciążliwa dla naszych czworonogów. Choć objawy zapalenia pęcherza moczowego u psa występują najczęściej u psich seniorów, mogą pojawić się również u szczeniaków i dorosłych osobników. Ryzyko infekcji zwiększa się, gdy nasz pupil przez dłuższy czas przebywa na chłodzie. Długie spacery w mokre, zimne dni, wilgotna sierść i kąpiele w zimnej wodzie latem - wszystko to sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii.

Czytaj więcej

Żyć jak pies z kotem... To stare powiedzenie jest mocno nieaktualne, bo w wielu domach zwierzaki te świetnie ze sobą koegzystują. Mało tego, często łatwiej jest pogodzić ze sobą kota i psa niż kota z... drugim kotem. Wynika to z samotniczej natury naszych mruczków, dla których inny kot jest swego rodzaju konkurencją, a pies nie. Jeżeli jesteśmy dumnymi opiekunami obydwu tych zwierzaków, pamiętajmy jednak, że kot to nie pies i niektóre produkty dedykowane dla psów mogą mu zwyczajnie zaszkodzić. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o rozmaitej budowie niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z białkami, tłuszczami i węglowodanami stanowią konieczny element diety. Dotyczy to również ryb akwariowych. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć rozmaite preparaty witaminowe przeznaczone dla tej grupy organizmów. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 19 - 180
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com