Odmulacze i czyściki do akwarium


Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Dbanie o akwarium to niezwykle ważny proces, aby zbiornik zawsze prezentował się doskonale. Jednak to nie wszystko. Prawidłowa pielęgnacja gwarantuje dobre samopoczucie zwierzętom i roślinom, a także zapewnienie im odpowiednich warunków do życia i rozwoju. W tym celu warto stosować sprawdzone rozwiązania i wykorzystywać wysokiej jakości środki i akcesoria, które są bezpieczne dla fauny i flory oraz wygodne i proste w użyciu dla akwarysty. Dokładnie takiego rodzaju produkty znajdziesz w naszym sklepie, a wszystkie z nich pochodzą od renomowanych producentów, takich jak firma Aqua Szut oraz Aquael. Wśród najpopularniejszych artykułów można wymienić odmulacze i czyściki dostępne w różnych rozmiarach, a także w wersjach nie tonących. Ich regularne stosowanie pozwoli utrzymać akwarium w należytej czystości, dzięki czemu zawsze będzie pięknie się prezentować. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i skorzystania z atrakcyjnych cen oraz szybkiej dostawy wybranych produktów.

Jak działają odmulacze do akwarium?

Odmulacze do akwarium to bardzo popularne akcesoria, które pozwalają w prosty i szybki sposób zachować czystość wody i jednocześnie usunąć z niej wszelkie zabrudzenia, do których należą między innymi resztki niezjedzonego pokarmu czy odchody zwierząt osadzające się na dnie zbiornika. Dokładnie oczyszczone akwarium jest gwarancją skuteczniejszej i łatwiejszej filtracji ze względu na brak ryzyka zapchania filtra, a warto wiedzieć, że proces ten jest niezbędny w akwarystyce, niezależnie od rodzaju posiadanego zbiornika. Oferowane odmulacze są niezwykle wydajne i niezawodne w swoim działaniu, a proces czyszczenia przy ich użyciu wiąże się z dużą efektywnością i doskonałymi rezultatami. Akcesoria te zapewniają samoczynne zasysanie, dzięki czemu woda pobierana z akwarium natychmiast spływa do podstawionego pod wylot węża naczynia. Eliminuje to konieczność niehigienicznego i uciążliwego zasysania wody ustami lub zanurzania w akwarium całego węża. Wraz z zasysaną wodą zostają dokładnie usunięte odchody ryb, resztki pokarmów, fragmenty liści roślin, muł oraz inne zanieczyszczenia gromadzące się na dnie. Odmulacze do akwarium są całkowicie bezpieczne dla ryb.

Dlaczego warto regularnie czyścić dno zbiornika?

Regularne czyszczenie dna zbiornika jest niezbędnym procesem niosącym za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zapobiegać wielu problemom, do których należy między innymi powstawanie uciążliwych i nieestetycznych glonów, a także tworzenie się niebezpiecznych związków chemicznych i namnażaniu się bakterii na skutek rozkładu resztek pokarmu, roślin oraz odchodów, co może mieć groźny wpływ na zdrowie i życie zwierząt wodnych. W celu odmulania i czyszczenia zbiornika należy zawsze sięgać po bezpieczne rozwiązania, które w żaden sposób nie będą stanowić zagrożenia dla ryb i innych stworzeń bytujących w akwarium. Regularne wykonywanie tego rodzaju prac pozwala także zachować najwyższy poziom higieny i estetyczny wygląd zbiornika.

Najpopularniejsze odmulacze i czyściki dostępne w sklepie Aquaelzoo.pl

W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór wysokiej jakości odmulaczy i czyścików, które spełniają podstawowe zadania, a także są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Odmulacze znakomicie czyszczą dno, natomiast czyściki są przeznaczone do usuwania nieestetycznych glonów bezpośrednio z szyb. Wszystkie akcesoria zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i są odporne na uszkodzenia. Ponadto są łatwe i wygodne w użyciu. Ciekawym rozwiązaniem są czyściki magnetyczne, których powierzchnia pokryta jest szorstką i jednocześnie delikatną dla szyb warstwą, która skutecznie usuwa wszelkie zacieki, naloty oraz oporne zielone glony i krasnorosty. Odmulacze natomiast likwidują osady z niemal każdej powierzchni, również z kamieni i żwiru. Zapraszamy do złożenia zamówienia jeszcze dziś, a także do zapoznania się z innymi kategoriami, wśród których znajdują się między innymi grzałki, filtry czy szafki pod akwarium.

Na blogu

Kleszcze to obecnie problem całoroczny i trzeba zabezpieczać przed nimi pupila przez okrągłe 12 miesięcy. Jednak są w ciągu roku okresy, gdy te żarłoczne pajęczaki bywają szczególnie aktywne. Jeden z nich przypada właśnie teraz – na wiosnę. Co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej uchronić naszego psa przed niebezpieczeństwem?

Czytaj więcej

Czy niewychodzący kot, który nigdy nie opuszcza domu może „złapać” jakiekolwiek pasożyty zewnętrzne? Większość opiekunów jest święcie przekonanych, że nie, no bo skąd? Trwa to zwykle do czasu gdy podczas głaskania pupila lub rozczesywania jego futra zauważą ze zdumieniem tkwiącego w jego skórze kleszcza. Skąd się tam wziął? To proste – sami „zaprosiliśmy” go do domu przynosząc z zewnątrz na butach, ubraniu czy torbie z zakupami. Kleszcz może też dotrzeć do domowego kota np. za pośrednictwem mieszkającego pod jednym dachem i powracającego ze spaceru psa.

Czytaj więcej

Tak zwane podłoża aktywne, a ściślej – biologicznie aktywne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Są wprawdzie nieco droższe od klasycznego piasku lub żwiru, mają jednak liczne zalety, które w pełni rekompensują dodatkowy wydatek. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 21 - 180
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com