Siatki do ryb


Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Każdy akwarysta, bez względu na swoje doświadczenie czy wielkość posiadanego akwarium, powinien zaopatrzyć się w siatki do wyławiania ryb, które są dostępne w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie. Prezentowane akcesoria wyróżniają się wysoką jakością, starannością wykonania z najwyższej klasy materiałów, a także wygodnym użytkowaniem. Są w pełni bezpieczne dla ryb, a poszczególne warianty różnią się między innymi rozmiarem, a także kształtem i dodatkowymi udogodnieniami. Zapraszamy do zapoznania się z całą kolekcją, w której z pewnością każdy znajdzie idealny model dla siebie, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Życzymy udanych zakupów!

Akwarystyczne siatki do wyławiania ryb – zastosowanie

Oferowane akwarystyczne siatki do ryb mają szerokie zastosowanie, gdyż można je wykorzystać w wielu różnych sytuacjach. Najczęściej przydają się podczas całkowitej wymiany wody w zbiornikach, gdyż umożliwiają w bezpieczny sposób odłowienie ryb i przeniesienie ich we właściwe miejsce, aż do czasu zakończenia prac. Wyławianie zwierząt za pomocą innych akcesoriów może źle się skończyć, dlatego warto używać dedykowanych do tego celu siatek. Prezentowane modele sprawdzą się również u sprzedawców, którzy wyławiają ryby swoim klientom, a także wśród hodowców w sytuacji, gdy dany osobnik jest chory lub zbyt agresywny i tym samym wymaga izolacji. Warto dopasować wielkość siatki do rozmiaru gatunku, gdyż zbyt mała może wiązać się z ryzykiem wyskoczenia z niej ryby, co jest bardzo niebezpieczne. Natomiast zbyt duże akcesorium utrudnia połów, a także swobodne i szybkie poruszanie się po akwarium.

Najważniejsze zalety siatek do ryb

Prezentowane w tej kategorii siatki słyną z wytrzymałości, trwałości i odporności na uszkodzenia. Ułatwiają prace związane z bezpiecznym wyławianiem ryb ze zbiornika. Niezbędne jest, aby każda z nich była odpowiednio dostosowana do wielkości danego gatunku, a wszelkie czynności przeprowadzone przy jej użyciu powinny być wykonane z wielką ostrożnością. Oferowane akwarystyczne siatki do wyławiania ryb charakteryzują się prostą budową, a ich konstrukcja składa się z rączki, zwanej uchwytem oraz delikatnego materiału, który chroni wrażliwą skórę ryb przed urazami mechanicznymi. Wszelkiego rodzaju otarcia mogą być trudne w leczeniu, a także bardzo bolesne dla zwierząt. 

Warto także wiedzieć, że akcesoria tego rodzaju są bardzo uniwersalne, dlatego można je z powodzeniem stosować do wielu zbiorników, tych słodkowodnych i morskich. Znakomicie sprawdzą się w prywatnych akwariach oraz hodowlanych. Ich odpowiednio zaprojektowany kształt umożliwia skuteczne i łatwe schwytanie w bezpieczny sposób ryb, nawet, gdy znajdują się w narożnikach zbiornika. Dodatkowo obręcz siatek została wykonana w taki sposób, aby zapobiegać zranieniu zwierząt bądź przyciśnięciu ich do szyby. Doskonałym udogodnieniem są teleskopowe rączki, które można wydłużyć w razie potrzeby.

Kilka słów o marce Aquael

Firma Aquael powstała w roku 1984 i na samym początku specjalizowała się w produkcji wysokiej jakości napowietrzaczy. Jednak szybki rozwój spowodował wzrost produkcji, a także otwarcie pierwszego zakładu produkcyjnego, a następnie jego rozbudowę. Dużym wyróżnikiem firmy była organizacja wystawy akwarystycznej w 2006 roku, a także otwarcie sklepu internetowego AQUAEL ZOO i wspólnie z marką Eucanuba organizowanie szkoleń sprzedażowych dla partnerów biznesowych. Następnie firma rozpoczęła produkcję ogrodowych lamp solarnych oraz wdrożyła system partnerski w swoim sklepie. Obecnie marka cieszy się ogromną popularnością, a jej produkty są wysoko cenione na rynku wśród hobbystów i profesjonalnych akwarystów, którzy stawiają na najwyższą jakość i niezawodność. Zapraszamy już dziś do złożenia zamówienia w naszym sklepie i skorzystania z szybkiej dostawy. Aktualnie nasz asortyment obejmuje nie tylko siatki do ryb, ale także wiele innego rodzaju akcesoriów, które są niezwykle przydatne dla każdego akwarysty. Wśród nich można wymienić między innymi maty, napowietrzacze, grzałki czy filtry.

FAQ

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem jest tak zwany obłów oburęczny. Do tego typu połowu konieczne jest użycie dwóch rąk oraz dwóch siatek na rybki. Można również jedną siatkę zastąpić manipulatorem. Metoda ta polega na trzymaniu siatki w jednej ręce, gdy drugą ręką i przedmiotem zagania się danego osobnika do wnętrza siatki. Najlepiej zaganiać do rogu akwarium, gdzie ryba ma znacznie mniejszą szansę na ucieczkę. Podczas aranżowania akwarium można zostawić wolne miejsce w rogu, gdzie potem będzie można z łatwością zaganiać rybki prosto do siatki.

Akwarium to cały złożony ekosystem i same rybki oraz roślinność to za mało. Przy założeniu nowego zbiornika trzeba również poczekać na bakterie nitryfikacyjne odpowiadające za gospodarkę azotową w wodzie. Ich brak może spowodować obumarcie rybek, które nie poradzą sobie z gromadzącymi się związkami azotowymi powstającymi w wyniku rozkładu odchodów oraz mocznika. Ze wpuszczeniem pierwszych rybek do nowego akwarium powinieneś odczekać przynajmniej cztery tygodnie. Tyle mniej więcej czasu potrzebują bakterie nitryfikacyjne, żeby w pełni rozwinąć swoją kolonię w zbiorniku wodnym.

Prawdopodobieństwo, że młody narybek przeżyje w akwarium z dorosłymi osobnikami, jest bardzo niskie. W takim wypadku najlepiej zainwestować w nowe 20-litrowe akwarium tarliskowe, gdzie nie padną ofiarą dorosłych osobników. Projektując zbiornik tarliskowy, należy wziąć pod uwagę sposób odbywania się tarła. Część gatunków zagrzebuje ikry w podłożu, dlatego też powinieneś zadbać o odpowiedni jego rodzaj, który nie zrani ryby ani jajeczek.

Śmierć rybek może wynikać z wielu różnych przyczyn. Jednym z powodów jest zbyt wczesne wpuszczenie ich do nowego zbiornika, gdzie jeszcze nie rozwinęły się bakterie nitryfikacyjne odpowiedzialne za rozkładanie związków azotowych powstałych z odchodów oraz moczu ryb. Śmierć może być również wywołana przez zaburzenie gospodarki wodnej i nadmiaru jednego ze związków rozpuszczających się w wodzie. Warto wtedy sprawdzić stan filtrów i innych urządzeń oraz przyjrzeć się nowo posadzonym roślinom – mogą one negatywnie wpływać na stan wody. Wówczas należy wodę wymienić i przefiltrować, a także pozbyć się głównego źródła problemów.

Na blogu

Kleszcze tak wysoce przystosowały się do zmian warunków środowiskowych, że możemy mówić praktycznie o całorocznym zagrożeniu. U kleszczy łąkowych mówi się o wiosennych i jesiennych szczytach aktywności. Warto stale przypominać opiekunom zwierząt, że profilaktyka przeciwko tym pasożytom może wręcz uratować ich podopiecznym życie.

Czytaj więcej

Kuweta jest niezbędnym podstawowym akcesorium dla każdego kota. Należy dobrać ją pod kątem wymagań i preferencji pupila, w tym jego rozmiarów. Równie ważny jest żwirek, którym ją napełnimy. Co oferują nam sklepy zoologiczne? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Filtruj według
Marka
Cena
Filtruj
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com