Bezzbożowe i hipoalergiczne karmy dla kota


Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Koty, tak jak ludzie mogą mieć alergie lub nietolerancje pokarmowe. Mogą także mieć ponadprzeciętnie delikatny układ pokarmowy, który będzie wymagał specjalnej diety, aby mruczek mógł cieszyć się pełnią życia. Wiele domowych drapieżników nie czuje się również najlepiej, jeśli w ich diecie pojawiają się zboża. Często pierwsze objawy wszelkich nietolerancji są nieoczywiste, jednak kiedy alergia zostanie już zdiagnozowana, wystarczy zmienić dietę kota na taką, która będzie dla niego odpowiednia. W AquaelZoo zadbaliśmy o specjalne potrzeby Twojego kota – znajdziesz u nas karmy pozbawione alergenów, a także produkty bez zbóż i węglowodanów.

Zamów najlepsze karmy dla kota:

Dieta kota z alergią

Koci alergicy to dość powszechne zjawisko. Jeśli Twój kociak wykazuje nietypowe objawy, takie jak obrzęk w okolicy oczu, problemy ze skórą, utrata sierści lub objawy ze strony układu pokarmowego, w tym wzdęcia czy biegunki, to znak, że potrzebuje pilnej wizyty weterynaryjnej. Po wykluczeniu innych chorób może okazać się, że za cierpienie kota odpowiedzialna jest alergia. Jak mu najszybciej pomóc w takim wypadku? Oczywiście eliminując wszelkie alergeny z jego diety! Dla kotów z alergiami poleca się karmy monobiałkowe, stworzone praktycznie w całości z mięsa. Karmy te nie zawierają zbóż, są stworzone tylko z niezbędnych składników. Producenci hipoalergicznych karm dbają o to, aby ich karmy składały się w jak największej mierze z naturalnych składników, często pochodzących z ekologicznych upraw. Dlaczego? Ponieważ nieprzyjemne objawy mogą wywoływać nie tylko poszczególne rodzaje mięsa czy zboża, ale również substancje służące do zagęszczania lub konserwowania karmy. Jeśli więc nie wiesz, po jakie karmy hipoalergiczne sięgać, to odpowiedź jest prosta – po te z najkrótszym składem! Twój kot z pewnością Ci za to podziękuje.

Karmy bez zboża – dla zdrowia Twojego kota

Karmy dla kota niezawierające zboża zawsze są najlepszym wyborem, niezależnie od tego, jak dobrze Twój kot znosi dodatki zbożowe w karmie. Bezzbożowe karmy dla kota są najbliżej jego naturalnych preferencji żywieniowych. W końcu czy widziałeś kiedyś tygrysa wcinającego zboże na polu? No pewnie, że nie! Z tego względu wybierając karmę dla swojego domowego drapieżnika, najlepiej jest stawiać na tę niezawierającą zboża. Jelito cienkie kotów jest na tyle krótkie, że trawienie zbóż przychodzi im z dużą trudnością.

Bezzbożowe karmy dla kota to także pierwszy wybór w przypadku kotów cierpiących z powodu chorób układu moczowego, ponieważ oprócz obniżonej zawartości białka i fosforu, ważne jest również wykluczenie zboża oraz wszelkich składników, które nie muszą się w karmie znajdować.

Zboża w karmach podnoszą ich kaloryczność. Jeśli więc Twój kot zaczął przypominać kształtem bardziej kulę do kręgli niż zwierzaka, to dobry moment na zmianę żywienia. Możesz zacząć od sprawdzenia składu jego dotychczasowej karmy i w miarę możliwości zmieniać ją na zdrowszą. Martwisz się, że Twój mruczek nie będzie chciał sięgać po nowe jedzenie? Z AquaelZoo możesz spokojnie porzucić te obawy! Karmy dla kotów z alergią oraz bezzbożowe, które u nas dostaniesz, to pyszne, aromatyczne kąski ukryte pod licznymi smakami. Wołowina? A może kaczka lub dziczyzna? Czego życzy sobie Twój mruczek?

Jako że karmy bezzbożowe to mniej kalorii, a więcej zdrowych, odżywczych składników, to są także polecane kotom, które przeszły zabieg sterylizacji. Część kotów po tym zabiegu nabiera skłonności do tycia, a karmy bezzbożowe mogą im skutecznie pomóc w utrzymaniu zdrowej masy ciała. To jednak nie wszystko! Karmy pozbawione zbóż są również doskonałe dla kociaków. Dzięki ich zbliżonemu do naturalnej kociej diety składowi są delikatniejsze dla kapryśnych kocich brzuszków i tym samym lepiej sprawdzają się w roli pierwszej karmy kociaka zaczynającego samodzielnie jeść.

Karmy dla delikatnych brzuszków od znanych producentów

To właśnie karmy hipoalergiczne i bezzbożowe powinny stanowić podstawową dietę Twojego kota, jeśli jest on alergikiem. To, co często stopuje właścicieli kotów przed sięgnięciem po taką karmę, to wyobrażenie o wysokiej cenie. Na szczęście w AquaelZoo dbamy także o Twoje finanse. Nie tylko staramy się, aby dostępne u nas produkty miały jak najkorzystniejszą dla Ciebie cenę, ale także pamiętamy o różnorodności. Dzięki temu każdy znajdzie karmę odpowiadającą specyficznym potrzebom swojego kota oraz swoim możliwościom finansowym. Znajdziesz u nas karmy takich renomowanych producentów, jak Ziwi Peak czy Brit Care. To marki, które od lat zajmują się tworzeniem karm dla zwierząt i przez ten czas zyskały uznanie w różnych miejscach świata. Powierzając im dietę swojego kota, wiesz, że wybierasz dobrze.

Jak widać, karmy spod szyldu hipoalergicznych lub bezzbożowych sprawdzają się w większej ilości sytuacji niż mógłbyś się spodziewać! Już teraz złóż zamówienie na specjalistyczne karmy na AquaelZoo i ciesz się zdrową karmą dla swojego kota w najlepszych możliwych cenach. A jeśli Twój kot potrzebuje czegoś jeszcze, śmiało sprawdź nasze pozostałe produkty – znajdziesz u nas całą niezbędną kocią wyprawkę!

Na blogu

W zdecydowanej większości dorosłe, zdrowe psy nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem. Natura idealnie je wyposażyła w szatę włosową, często dwuwarstwową, która świetnie chroni je przed zimnem. Wraz z ocieplaniem klimatu od kilku lat w Polsce zimy nie są zbyt ostre, nie ma więc potrzeby dodatkowej ochrony.

Czytaj więcej

Każdy z nas marzy, aby jego pies czy kot miał piękną, gęstą i błyszczącą sierść, która świadczy o zdrowiu i doskonałej kondycji zwierzęcia. Osobniki chore i osłabione cechuje pogorszenie wyglądu sierści. Szczególnie teraz, przed zimą, gdy jakość sierści jest szczególnie ważna warto wspomóc szatę włosową. Jak?

Czytaj więcej

Filtr to najważniejsze urządzenie techniczne w akwarium, stojące na straży czystości wody i bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Aby funkcjonował prawidłowo konieczna jest konserwacja i regularna wymiana znajdujących się w nim wkładów filtracyjnych.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 89 - 250
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com