Trociny dla szynszyla


Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Jednymi z popularnych gryzoni, które na stałe zagościły w naszych domach są szynszyle. Zwierzęta o energicznym i wesołym charakterze doskonale sprawdzają się w hodowlanej roli. I choć mogłoby się wydawać, że stanowią prosty „materiał na pupila” w przeciwieństwie do królików czy chomików mają swoje wymagania. Co zatem warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie szynszyli? Jak właściwie przygotować się do pobytu nowego członka rodziny? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – doskonale trafiłeś. Nasz sklep jest miejscem, w którym doświadczenie spotyka się z wiedzą. Z chęcią pomagamy przyszłym właścicielom w doborze niezbędnych dla zwierząt akcesoriów. Stawiamy na wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Przejdź do powiązanych kategorii:

Dobrze dobrana klatka dla szynszyla kluczem do sukcesu

Klatka to podstawa. Miejsce, w którym szynszyla będzie spędzać większość dnia. Przestrzeń mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa, ochrony, spokoju. Musi być zatem dobrze przemyślanym zakupem, który spełni oczekiwania wymagającego zwierzęcia. Poza samą wielkością warto dokładnie zastanowić się nad budową woliery – bowiem takie rozwiązanie najbardziej sprawdza się w przypadku niezwykle energicznych szynszyli. Układ podestów i schodów umożliwi właściwe spożytkowanie energii, co przełoży się na szczęście i zadowolenie pupila.

Duża, wygodna klatka musi spełniać wiele ról. Być miejscem relaksu, odosobnienia, gdy zajdzie taka potrzeba, spożywania pożywienia, a także załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Powinna zatem posiadać również specjalnie dobrane podłoże. Ściółka dla szynszyli dostępna w Aquaelzoo to wybór spośród wielu, różnorodnych produktów najwyższej jakości. Dostępne są zarówno klasyczne, ekologiczne trociny, jak i inne pomysły z bawełny, drewna czy papieru. To w gestii właściciela pozostaje podjęcie decyzji o tym, jaka wyściółka będzie towarzyszyć ukochanemu zwierzęciu.

Trociny dla szynszyli doskonałym rozwiązaniem

Klasyczne, drewniane trociny stanowią chyba najbardziej oczywisty, ale i dobrze sprawdzający się pomysł. Przede wszystkim są ekologiczne i naturalne. Mało kto wie, że doskonale pochłaniają zapachy, dlatego idealnie sprawdzają się w przypadku gryzoni. Warto jednak pamiętać, że zbyt drobne i zmielone trociny mogą przyczynić się przede wszystkim do wystąpienia alergii czy problemów z górnymi drogami oddechowymi szynszyli. AuqaelZoo oferujemy wysokiej jakości, dobrze odpylone trociny dostępne w dużych opakowaniach. Dzięki nim z łatwością uzupełnisz ściółkę dla szynszyli w dowolnie wybranym momencie. Pamiętaj jednak, aby dobrze zabezpieczyć otworzone opakowanie po otwarciu – tak, aby wilgoć nie dostała się do środka przed przełożeniem zawartości do klatki.

Trociny dla szynszyli to koncepcja najbardziej popularna wśród hodowców. Są miękkie, umożliwią łatwe zakopywanie, a co ważniejsze zapewniają doskonałą ochronę podczas upadków z woliery. Polecane są trociny naturalne, pochodzące ze sprawdzonych miejsc i od znanych producentów. Tylko one gwarantują wysoką jakość, a więc i komfort dla Twojego pupila.

Dlaczego dobrze dobrana ściółka dla szynszyli jest tak istotna?

Podłoże klatki jest bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu gryzoni. Zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, umożliwia swobodne zabawy, ale służy również do maskowania nieprzyjemnych zapachów oraz pochłaniania nieczystości. Jego wybór nie może być więc przypadkowy.

To, w jaki sposób wyposażysz klatkę przełoży się zarówno na Twój, jak i pupila komfort. Odchody szynszyli mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy. Dlatego warto decydować się nad rozwiązania o dużej chłonności. Trociny dla szynszyli łatwo się wymienia, co powoduje, że zachowanie właściwej higieny jest banalnie proste. A jak podkreślają hodowcy zwierzęta, o których mowa lubią czystość. Jeśli szukasz produktów najwyższej jakości, postaw na propozycje z naszego sklepu. Nasza ściółka przyczyni się do doskonałego samopoczucia ukochanego pupila. Pozwala zachować higienę, zdrowie oraz zapewni poczucie bezpieczeństwa płochliwemu zwierzęciu. Zapoznaj się z naszą ofertą już dziś!

Na blogu

W zdecydowanej większości dorosłe, zdrowe psy nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem. Natura idealnie je wyposażyła w szatę włosową, często dwuwarstwową, która świetnie chroni je przed zimnem. Wraz z ocieplaniem klimatu od kilku lat w Polsce zimy nie są zbyt ostre, nie ma więc potrzeby dodatkowej ochrony.

Czytaj więcej

Każdy z nas marzy, aby jego pies czy kot miał piękną, gęstą i błyszczącą sierść, która świadczy o zdrowiu i doskonałej kondycji zwierzęcia. Osobniki chore i osłabione cechuje pogorszenie wyglądu sierści. Szczególnie teraz, przed zimą, gdy jakość sierści jest szczególnie ważna warto wspomóc szatę włosową. Jak?

Czytaj więcej

Filtr to najważniejsze urządzenie techniczne w akwarium, stojące na straży czystości wody i bezpieczeństwa mieszkańców zbiornika. Aby funkcjonował prawidłowo konieczna jest konserwacja i regularna wymiana znajdujących się w nim wkładów filtracyjnych.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 135
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com