Drewniane żwirki dla kota


Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Żwirek dla kota to jeden z najważniejszych elementów pozwalających na utrzymanie optymalnego poziomu higieny w kuwecie. Jako chłonna forma podłoża nie tylko wchłania wilgoć, ale również neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Warto więc zainwestować w dobrej jakości żwirek, który sprawdzi się doskonale do stosowania na co dzień. W ofercie naszego sklepu internetowego AquaelZoo znajdziesz kilka rodzajów żwirków dla kota, mianowicie: bentonitowy, silikonowy i drewniany. Żwirek drewniany to produkt całkowicie ekologiczny, który rewelacyjnie radzi sobie z uciążliwymi aromatami kociej uryny, pozostawiając delikatny, drzewny zapach. Wykonany z naturalnych roślinnych włókien, pozyskiwanych z jodeł i świerków, dzięki czemu jest w pełni biodegradowalny. Możesz więc bez problemu wyrzucić zanieczyszczony żwirek drewniany do toalety, ponieważ pod wpływem wody rozpuści się i w żaden sposób nie wpłynie na drożność kanalizacji, oczywiście, jeżeli grudki nie będą z duże. 

Zobacz powiązane produkty:

Drewniany żwirek - naturalne i higieniczne rozwiązania do kociej kuwety

Decydując się na zakup odpowiedniego żwirku dla kota, warto wziąć pod uwagę produkty ekologiczne, czyli naturalne i ulegające biodegradacji, które są absolutnie nieszkodliwe i przyjazne dla środowiska. Drewniany żwirek to idealny przykład podłoża przeznaczonego do kociej kuwety, który nie tylko rewelacyjnie sprawdza się jako środek poprawiający czystość w kuwecie, ale również produkt ekologiczny, niezawierający sztucznych aromatów i substancji. Taki żwirek jest produkowany z włókien roślinnych i doskonale wchłania wilgoć, a co za tym idzie - pochłania również nieprzyjemne zapachy. Drewniany żwirek dla kota to produkt zbrylający, co oznacza, że po kontakcie z cieczą tworzą się grudki, które neutralizują brzydkie zapachy i są bardzo łatwe do usunięcia. Wystarczy bowiem, że umieścisz je w koszu na odpady biodegradowalne lub po prostu spuścisz w toalecie. Chłonny żwir dla kota rozpuści się dzięki intensywnemu działaniu wody, zatem nie musisz obawiać się problemów z zatkanym czy niedrożnym odpływem.

Zalety ekologicznego żwirku drewnianego dla kota

W naszym sklepie internetowym na aquaelzoo.pl przedstawiamy atrakcyjną ofertę produktów i akcesoriów dla zwierząt, w tym drewniany żwirek dla kota. Jest to rewelacyjny produkt, całkowicie naturalny i nieszkodliwy dla środowiska, a przy tym posiada przyjemny dla nozdrzy, delikatny, drzewny zapach. Występujący w formie peletu żwirek idealnie sprawdzi się zarówno dla kotów krótkowłosych, jak i dla takich z długim i gęstym futrem, ponieważ nie przyczepia się do sierści, dzięki czemu Twój kociak nie będzie roznosił zanieczyszczeń po całym mieszkaniu. Drewniany żwirek jest niezwykle wydajny i chłonny, co sprawia, że starcza na bardzo długo. Jest to więc nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu Twój kot będzie mógł cieszyć się czystą i komfortową kuwetą przez bardzo długi czas. Jeśli więc zależy Ci na praktycznych, naturalnych i nieszkodliwych dla środowiska rozwiązaniach, żwirek drewniany dla kota będzie idealnym patentem na utrzymanie optymalnego poziomu higieny w kuwecie.

Jak wybrać idealny żwirek dla kota?

Wybór odpowiedniego żwirku dla kota bywa bardzo uciążliwy, ponieważ każde zwierzę posiada swoje własne, indywidualne preferencje co do jego rodzaju. Wiele kociaków preferuje żwirki bentonitowe, które swoją strukturą zachęcają zwierzaka do regularnego korzystania z kuwety i zakopywania, co sprzyja powstawaniu grudek. Jednak w przypadku tych nieco niesfornych i niezależnych zwierząt, warto wypróbować kilka rozwiązań, które mogą okazać się znacznie lepsze, aniżeli te polecane przez większość opiekunów. Drewniane żwirki to idealna opcja, jeśli Twój kot nie toleruje chemicznych i sztucznych zapachów, a przy tym niechętnie korzysta kuwety z nienaturalnym żwirkiem. Przyjemny, drzewny aromat sprawia, że zwierzę czuje się bezpiecznie, a Ty nie musisz martwić się o unoszące się w całym domu nieprzyjemne aromaty, ponieważ zbrylający, drewniany żwirek jest niezwykle chłonny i neutralizuje brzydkie zapachy. Jeśli więc Twój futrzany pupil ma problem z korzystaniem ze swojej kuwety, zdecyduj się na zmianę żwirku na naturalny, ekologiczny żwirek drewniany, który znajdziesz w naszym internetowym sklepie AquaelZoo.

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 24 - 125
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com