Karma dla królika


Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Posiadanie zwierzęcia domowego to prawdziwa przyjemność i ogrom radości. Jednak każda istota żywa wymaga właściwej pielęgnacji i zapewnienia prawidłowych warunków do codziennego funkcjonowania. Wśród pupili futerkowych dużą popularnością cieszą się pocieszne i urocze króliki. Ich hodowla wymaga sporej dawki wiedzy. Zwierzęta te potrzebują odpowiedniej ilości ruchu, dobrze dobranej i wyposażonej klatki oraz diety dopasowanej do specyfiki gatunku. Ze względu na układ pokarmowy karma dla królika powinna bazować na pożywieniu bogatym we włókno, a pozbawionym nadmiernej ilości węglowodanów czy tłuszczów. Stawiając na nasz sklep wybierasz produkty pełnowartościowe, dopasowane do wymagań futerkowych pupili.

Jak funkcjonuje króliczy układ pokarmowy?

Królik  jest zwierzęciem roślinożernym, o dość delikatnym i bardzo specyficznym układzie pokarmowym. Szczególna anatomia sprawia, że podstawą prawidłowej diety tego pupila staje się włókno pokarmowe, a więc różnorodne związki chemiczne tworzące budulec ścian komórkowych roślin. To ono warunkuje w dużej mierze dobrą kondycję i zdrowie zwierzęcia. Dlatego decydując się na jego obecność w domu, warto zwrócić szczególną uwagę na podawaną karmę dla królika. W AquaelZoo posiadamy produkty pochodzące od najlepszych producentów, docenianych przez hodowców z całego świata. To wysokiej jakości siano, przysmaki dla królika zapewniające właściwą higienę jamy ustnej oraz prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy, dopasowując swoją ofertę do najbardziej wymagających potrzeb Twojego pupila. Dobrze dobrana, lekkostrawna dieta wspomaga rozwój umysłowy i ruchowy, a ponadto zapewnia ochronę przed licznymi chorobami związanymi z układem pokarmowym. Jeśli więc zależy Ci na towarzystwie zwierzęcia przez długie lata, postaw na renomowane marki dostępne w tej kategorii. Zdrowe granulaty przyczynią się do radosnego usposobienia królika i sprawią, że będzie szczęśliwym pupilem.

Karma dla królika - na co zwrócić uwagę?

Domowy królik jest zdany tylko i wyłącznie na swojego właściciela, którego obowiązkiem jest zapewnienie mu odpowiedniego i dobrze zbilansowanego pokarmu. Jak zostało już wspomniane, podstawą piramidy żywieniowej jest włókno zawarte w sianie, a więc różnorodnych gatunkach suszonych traw. Ponadto Twój pupil powinien regularnie przyjmować świeżą zieleninę, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Nasz sklep posiada szeroką gamę rozwiązań dla futrzanych przyjaciół. To uwielbiane przysmaki dla królika oraz karmy komercyjne, dostępne w postaci zbilansowanych mieszanek o dużej zawartości niezbędnych mikro i makroelementów. Stanowią one uzupełnienie prawidłowej diety zwierzęcia, pozwalające na zachowanie zdrowia. Ponadto odnajdziesz tu specjalistyczne karmy weterynaryjne, przeznaczone dla osobników schorowanych i borykających się z różnorodnymi dolegliwościami. Ich skład wspomaga powrót do sił oraz prawidłowe działanie narządów takich jak nerki, wątroba czy cały układ pokarmowy. Pamiętaj jednak, że Twój królik powinien mieć urozmaiconą dietę, obfitującą również w odpowiednie warzywa i owoce.

Profesjonalne akcesoria dla królika

Zdrowe odżywianie jest kluczem do szczęścia ukochanego pupila. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego udostępniamy szereg różnorodnych artykułów specjalnie dla królików. Przysmaki dla królika w najróżniejszej formie przyczynią się do zdrowego funkcjonowania tych zwierząt. Nasza oferta nie koncentruje się jednak wyłącznie na pokarmie. To także funkcjonalne i wygodne klatki oraz inne akcesoria niezbędne do właściwej hodowli tych małych futrzaków. Jako sklep odpowiadamy na największe wymagania świadomych właścicieli, chcących zapewnić pupilom rozwiązania najwyższej jakości. Twój królik może cieszyć się świetnym zdrowiem, a Ty jego towarzystwem w każdej sytuacji. Wystarczy, że postawisz na produkty sprawdzonych marek, dostępne na naszej stronie. Zobacz również trociny dla królika z naszej oferty!

Zamów najlepsze produkty dla królików:

Na blogu

Co jest najlepszą wizytówką i świadectwem zdrowia naszego psa? Oczywiście – to piękna, zadbana szata włosowa. Niestety, po długiej zimie jej kondycja może nie być idealna. Na skutek braku słońca, niedostatku ruchu oraz długotrwałego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach sierść czworonoga często pozostawia na wiosnę wiele do życzenia, dlatego właśnie teraz warto zadbać o nią w szczególny sposób, aby szybko odzyskała właściwy blask i zdrowie. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

W Polsce żyje około 7 mln kotów, z czego znaczna część to zwierzęta niewychodzące, pozostające praktycznie wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Być może dlatego wielu opiekunów tych sympatycznych czworonogów nie pamięta o konieczności zabezpieczania ich przed pasożytami zewnętrznymi, w tym przed kleszczami. Postępowanie takie jest wysoce lekkomyślne, może bowiem łatwo doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pupila.

Czytaj więcej

Wielu początkujących akwarystów przychodzi do sklepu zoologicznego z zamiarem zakupu pojedynczej ryby danego gatunku lub ewentualnie dwóch sztuk, czyli tzw. pary. Tymczasem to duży błąd, bowiem zdecydowana większość typowych ryb akwariowych to zwierzęta stadne, żyjące w ławicach. Jak zatem zapewnić im w akwarium odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 4 - 80
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com