Karma dla królika


Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Posiadanie zwierzęcia domowego to prawdziwa przyjemność i ogrom radości. Jednak każda istota żywa wymaga właściwej pielęgnacji i zapewnienia prawidłowych warunków do codziennego funkcjonowania. Wśród pupili futerkowych dużą popularnością cieszą się pocieszne i urocze króliki. Ich hodowla wymaga sporej dawki wiedzy. Zwierzęta te potrzebują odpowiedniej ilości ruchu, dobrze dobranej i wyposażonej klatki oraz diety dopasowanej do specyfiki gatunku. Ze względu na układ pokarmowy karma dla królika powinna bazować na pożywieniu bogatym we włókno, a pozbawionym nadmiernej ilości węglowodanów czy tłuszczów. Stawiając na nasz sklep wybierasz produkty pełnowartościowe, dopasowane do wymagań futerkowych pupili.

Jak funkcjonuje króliczy układ pokarmowy?

Królik  jest zwierzęciem roślinożernym, o dość delikatnym i bardzo specyficznym układzie pokarmowym. Szczególna anatomia sprawia, że podstawą prawidłowej diety tego pupila staje się włókno pokarmowe, a więc różnorodne związki chemiczne tworzące budulec ścian komórkowych roślin. To ono warunkuje w dużej mierze dobrą kondycję i zdrowie zwierzęcia. Dlatego decydując się na jego obecność w domu, warto zwrócić szczególną uwagę na podawaną karmę dla królika. W AquaelZoo posiadamy produkty pochodzące od najlepszych producentów, docenianych przez hodowców z całego świata. To wysokiej jakości siano, przysmaki dla królika zapewniające właściwą higienę jamy ustnej oraz prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy, dopasowując swoją ofertę do najbardziej wymagających potrzeb Twojego pupila. Dobrze dobrana, lekkostrawna dieta wspomaga rozwój umysłowy i ruchowy, a ponadto zapewnia ochronę przed licznymi chorobami związanymi z układem pokarmowym. Jeśli więc zależy Ci na towarzystwie zwierzęcia przez długie lata, postaw na renomowane marki dostępne w tej kategorii. Zdrowe granulaty przyczynią się do radosnego usposobienia królika i sprawią, że będzie szczęśliwym pupilem.

Karma dla królika - na co zwrócić uwagę?

Domowy królik jest zdany tylko i wyłącznie na swojego właściciela, którego obowiązkiem jest zapewnienie mu odpowiedniego i dobrze zbilansowanego pokarmu. Jak zostało już wspomniane, podstawą piramidy żywieniowej jest włókno zawarte w sianie, a więc różnorodnych gatunkach suszonych traw. Ponadto Twój pupil powinien regularnie przyjmować świeżą zieleninę, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Nasz sklep posiada szeroką gamę rozwiązań dla futrzanych przyjaciół. To uwielbiane przysmaki dla królika oraz karmy komercyjne, dostępne w postaci zbilansowanych mieszanek o dużej zawartości niezbędnych mikro i makroelementów. Stanowią one uzupełnienie prawidłowej diety zwierzęcia, pozwalające na zachowanie zdrowia. Ponadto odnajdziesz tu specjalistyczne karmy weterynaryjne, przeznaczone dla osobników schorowanych i borykających się z różnorodnymi dolegliwościami. Ich skład wspomaga powrót do sił oraz prawidłowe działanie narządów takich jak nerki, wątroba czy cały układ pokarmowy. Pamiętaj jednak, że Twój królik powinien mieć urozmaiconą dietę, obfitującą również w odpowiednie warzywa i owoce.

Profesjonalne akcesoria dla królika

Zdrowe odżywianie jest kluczem do szczęścia ukochanego pupila. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego udostępniamy szereg różnorodnych artykułów specjalnie dla królików. Przysmaki dla królika w najróżniejszej formie przyczynią się do zdrowego funkcjonowania tych zwierząt. Nasza oferta nie koncentruje się jednak wyłącznie na pokarmie. To także funkcjonalne i wygodne klatki oraz inne akcesoria niezbędne do właściwej hodowli tych małych futrzaków. Jako sklep odpowiadamy na największe wymagania świadomych właścicieli, chcących zapewnić pupilom rozwiązania najwyższej jakości. Twój królik może cieszyć się świetnym zdrowiem, a Ty jego towarzystwem w każdej sytuacji. Wystarczy, że postawisz na produkty sprawdzonych marek, dostępne na naszej stronie. Zobacz również trociny dla królika z naszej oferty!

Zamów najlepsze produkty dla królików:

Na blogu

Komercyjne karmy dla psów dostępne w sklepach zoologicznych można podzielić na suche i mokre. Różnią się między sobą konsystencją i walorami smakowymi, a także kalorycznością. Jakie są zalety każdego z tych rodzajów pożywienia i czy warto łączyć je ze sobą?

Czytaj więcej

W okresie przedświątecznym wielu z nas zastanawia się nad przyjęciem pod swój dach kota. Zdaniem niektórych naukowców zwierzęta te potrafią emitować dobrą energię, zaś przebywanie wraz z nimi w jednym pomieszczeniu uspokaja, relaksuje i skutecznie eliminuje stres. Zanim jednak to niezwykłe stworzenie zagości w naszym domu należy zapewnić mu niezbędne akcesoria. Czego potrzebuje każdy kot?

Czytaj więcej

Święta to doskonały moment, aby rozpocząć swoją przygodę z akwarystyką, jak również zaszczepić to hobby naszym najbliższym podarowując im pod choinkę wszystko, co niezbędne do założenia ich pierwszego zbiornika. Co powinno wchodzić w skład takiego prezentu, aby jak najlepiej spełnił on swoje zadanie?

Czytaj więcej
Filtrowanie
Filtrowanie
Kategoria
Pokaż więcej Pokaż mniej
Marka
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Zakres: 6 - 100
Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com