• FILTR DO STAWÓW MAXI 1
  • FILTR DO STAWÓW MAXI 1
FILTR DO STAWÓW MAXI 1
  • DOSTAWA 0 ZŁ

FILTR DO STAWÓW MAXI 1

000000000000101721
500,00 zł

Filtr do oczka wodnego.

Nazwa produktu Max objętość oczka [m3] Rekomendowana pompa
AQUAELJET PFN
Wymiary produktu
bez opakowania [mm]
MAXI 1 10 3500 520x390x400

Informacja

Aby złożyć zamówienie w trybie 'Zamów i odbierz za 1h' należy dokończyć obecne zamówienie w trybie 'Kup online'

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

Filtruj przez:

Znajdź najbliższy sklep AQUAEL (nie wysyłamy produktów między sklepami):

lub
Pozwól przeglądarce na dostęp do lokalizacji

Znajdź mój sklep (zmień sklep)

Wysyłka w 48h + czas dostawy

Dostawa 0 zł

Aquael Zoo Opinie z ekomi-pl.com
Opis

Filtr mechaniczny do stawów i oczek wodnych Aquael Maxi 1 to urządzenie o wszechstronnym działaniu i wysokiej efektywności oczyszczania. Akcesorium do oczek wodnych o pojemności 10 m3 i pompy PFN 2500/3500 skutecznie oczyszcza wodę z takich zanieczyszczeń jak liście oraz całe rośliny, czy też muł oraz zawiesiny, a także stanowi odpowiednie środowisko rozwoju dobroczynnych bakterii, które rozpuszczają w wodzie związki azotowe, osadzając się na powierzchni. Filtr może z powodzeniem pracować w trybie ciągłym pod taflą wody oraz na zewnątrz.

Do jakich zastosowań sprawdzi się filtr do stawów Maxi 1?

Oferowany filtr do stawów Maxi 1 jest przeznaczony do stosowania w oczkach wodnych i stawach o pojemności maksymalnie 10 000 litrów jako filtr zewnętrzny oraz wewnętrzny. W przypadku zastosowań zewnętrznych filtr Maxi 1 należy umieścić nad brzegiem zbiornika, a w zastosowaniach zewnętrznych – na samym dnie. Filtr jest gotowy do natychmiastowego montażu, a w zestawie, poza kompletem mediów filtracyjnych, znajduje się również szereg elementów niezbędnych do przeprowadzenia montażu, w tym rurka z kolankiem oraz nakrętki, śruby i podstawka.

Cechy i szczegółowy opis działania

W filtrach stawowych Maxi znajdują się wszystkie niezbędne media filtracyjne, które zapewniają doskonałe oczyszczanie wody z przeróżnych zanieczyszczeń. Materiały dzięki warstwowym ułożeniu są wysoce skuteczne w walce z zanieczyszczeniami, a przy tym także dzięki zastosowaniu biokulek stanowią doskonałe miejsce do osiedlenia się wielu pożytecznych bakterii wykazujących pozytywne działanie. Media filtracyjne takie jak szczotki, mata kokosowa, bezfenolowa gąbka oraz kule Bio Max doskonale rozprawiają się z większością zanieczyszczeń o różnej średnicy i pochodzeniu, dzięki czemu gwarantują czystą, przejrzystą wodę wolną od związków azotowych. Kule wykonane w całości z polipropylenu mają porowatą powierzchnię z wieloma użebrowaniami, które gwarantują optymalne warunki tlenowe, a same kule wykazują działanie podobne do mikroreaktorów anoksycznych.

SKŁAD ZESTAWU

Filtry MAXI wyposażone są standardowo w komplet mediów filtracyjnych: szczotki, gąbkę, kule BIO MAX oraz matę kokosową. Filtry MAXI posiadają wszystkie elementy, niezbędne zarówno do zamontowania na zewnątrz jak i wewnątrz zbiornika. Zestaw oprócz filtra zawiera rurkę pvc z kolankiem gumowym, 3 nakrętki, 3 śruby oraz podstawka.

OPIS DZIAŁANIA:

Kompletny zestaw mediów filtracyjnych filtr MAXI gwarantuje kompletną filtrację mechaniczna i biologiczną.

Do filtra MAXI można też zamontować lampę UV, która dodatkowo oczyszcza wodę z glonów i chroni przed jej zakwitaniem. Lampa UV nie jest standardowym wyposażeniem filtra MAXI.

Jeśli filtr MAXI będzie stosowany jako fontanna, należy pompę umieścić na pokrywie filtra, wykorzystując podstawę pompy. Na wylot pompy należy założyć dyszę rozpryskową, a na wlot wkręcić końcówkę znajdującą się w wyposażeniu filtra. Następnie łączymy pompę z kolankami zespolonymi z rurą zasysającą, która pobiera wodę już przefiltrowaną z dna filtra i wyrzuca ją poprzez dyszę nad lustro wody.

Przy stosowaniu filtra MAXI jako filtr zewnętrzny, oczyszczona woda wypływa dolnymi otworami filtra i jest doprowadzona wężami do oczka wodnego. Usytuowanie filtra ponad wodospadem pozwala na wykorzystanie jednej z dolnych końcówek na wodospad lub na kaskadę. Należy zwrócić uwagę na to, aby miejsca zasysania przez pompę wody do filtrowania oraz wylot już przefiltrowanej wody były od siebie dostatecznie oddalone.

MEDIA FILTRACYJNE:

Filtrach stawowe MAXI, standardowo wyposażone są w 4 warstwy mediów filtracyjnych:

  • szczotki
  • bezfenolowa gąbka
  • mata kokosowa
  • bezfenolowa gąbka
  • kule BIO MAX

Materiały te umieszczone są warstwowo. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, czyli filtracji mechanicznej. Jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.

Bezfenolowa gąbka, to kolejny etap filtracji mechanicznej. Umożliwia ona szczególnie łatwy rozwój kultur bakteryjnych, odpowiedzialnych za usuwanie ze zbiornika zanieczyszczeń biologicznych.

Mata kokosowa, dzięki odpowiedniej strukturze, jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego ijest doskonałym podłożem dla kultur bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną.

Kule polipropylenowe posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii